bugün

Almanya nın bizi kıskanması kadar gerçektir.
görsel
Öğrendiğimiz iyi oldu. Pek farkında değildik. Cehalet işte!..
KHK ülkesi olmasın o.
1982 Anayasası’na göre evet bir hukuk devletidir.
Şimdi o hukukun nasıl olduğuna bağlı.
görsel
Hukuk iktidarın fahişesidir. Der bakunin.
"hocam hababam sınıfı asla kopya çekmez."
nedense bunu getirdi aklıma.
Hükük tür o.
Hukuk olsa duramazsın muhterem.
kibariyenin annesi dünyanın en güzel kadınıdır.
Üç kelimelik fıkra.
siyasiler salona girince önünü ilikleyen savcı, ayağa kalkan hakim var bu ülkede...

hukuk mu kaldı?
World justice project in 2017-2018 dönemine göre düzenledigi listeye göre ülkemiz 113 ülkenin oldugu listede 101.sırada yer aldı.

https://www.cnnturk.com/d...ukukun-ustunlugu-geriledi
Türkiye guguk ülkesidir şeklinde değiştirilmesi gereken başlık.
hukuk dediğin güçlünün yazdığıdır, güçlü değişince hukuk da değişir.
(bkz: levrek uçan memelidir)
yarın gülerim buna. şimdilik türkiye huk da kaldım ben.
Anayasanın 2. maddesine göre doğru olan bir önermedir.

"Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı,
Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir."

Ama bilirsiniz, anayasaya sahip olan her devletin anayasal devlet olmadığı gibi anayasasında hukuk devleti yazan her devlette hukuk devleti değildir. Hatta çoğu değildir. Türkiye hiç ama hiç değildir.
guguktur o. hukuk olsa duramazdık.
Bizim ülkemiz de adalet yok değil ama topal.
cumhurbaşkanının referandum mitinglerine çıkmaya hazırlandığı bir ülke için söylenmiştir.

adam ben tarafsız olacağım, parti ayırmayacagim, herkesin hakkini gozetecegim diye namusu ve serefi üzerine yemin ediyor, hayircilar teroristtir diyor.

eğer ulkende bunlar oluyorsa ekonomin de boka sarar. çünkü bizim gibi üretimden değil de yurtdisindan gelen yatırımdan kazanan ülkeler güvenilir bir hukuk ortamı sağlayamaz ise ülkeye yatırım çekemez.

ha ne olur orman yakıp araplara rica minnet ülke satariz. varlık fonu kurup ülkenin milli varlıklarının kasalarindaki parayı doları düşürmek için piyasaya sureriz. o doları da neden düşürmek istiyorlar biliyorsunuz, herşey nisana kadar.

ooooffff aman ya sokayim valla bunları düşün düşün insan kahroluyor daha neleri var yahu. bosverin siz he deyin geçin.
Doğrudur.
Ben de türkân Şoray'ım...
başkanlık dalgası geldiğinde nostaljisini yapacağınız argüman.
hukukçuların bile götüyle güleceği önerme.

bu ülkede tek bir kişinin hukuku geçerli bunu herkes biliyor.