bugün

her ekonominin düzeltilmesi gereken tarafları olduğunu görmezlikten gelip son dönemde iyi giden türkiye ekonomsini kötüleyen kişilerin yaptığı eylemdir.
anca kör insanların kabulleneceği mevzudur zira iyi falan değildir. kime göre iyi? cebine doldurana göre iyidir tabiki. o kadar devlete ait, sonradan açık arttırmayla özelleştirilen kurum, kuruluşlar ne cabuk unutuluyor.

edit: düzeltildi.
babamın daireleri var ama nakit sıkıntımız da var sat rahat edelim dedim o da gelecekte ne bok yiycen diye sordu.al bunu uyarla türkiye'ye ne kadar basit di mi? (bkz: türk telekom)
uzmanların kötü gidiyor dediği ekonomiyi oturduğu yerden ahkam kesenlerin ısrarla iyiye gidiyoruz diyerek toplumu kandırma çabası oyalama taktiğidir. ekonomimiz şişirilmiş balon bir ekonomidir. ondan al buna ver, aldığın yok olsun verdiğin uçsun ekonomisidir.
yılın ilk beş ayında 40 milyar dolara yükselen cari açık göz önünde bulundurulursa... ayıptır a dostlar değerli büyüğümünün hükümetini eleştirmeyi bir yana bırakın adamlar çalışıyor! herşey(!) * türkiye için.

(bkz: ya sabır)
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
(bkz: göreceli bir kavram olarak iyi zarfı)
cari açık sadece türkiye'nin problemi değildir.sadece türkiye'nin problemi gibi gösterilmekte.

örneğin abd'nin sadece ilk üç ayda 119 milyar dolar cari açığı vardır. türkiye ölçeğindeki ülkelerde de cari açık vardır.

ayrıca 700 milyar dolarlık türkiye ekonomisi 40 milyar dolarlık cari açığı çevirebilecek güçtedir.
aah vuruldum
ama arkadaşım da vuruldu
neyse sorun değil
ben ölürsem o da ölür.
hasta mısın birader? abdde de cari açık varmış. bana ne? zamlar benim götüme giriyor ben kendi ülkeme bakarım.
anladın mı ıq45?
susun yiğit bulut uyuyor uyandırmayalım.
-bütün avrupanın para yağdırdığı göt kadar yunanistan morotoryum ilan etmek üzere,
-ispanya, portekiz, italya hatta amerika sallantıda,

otomotiv sektörü geçtiğimiz ay avrupada ortalama %9 büyürken türkiyede %37 büyüdü.

sen hala şükrü kızılot oku evladım. o jip kolleksiyonuna hergün yenisini ekleyip garip edebiyatı yapsın sende inan.
kafayı kuma gömmek.

eziklik duygusu.
ekonomiyi sadece tv de açıklama yapan bakanlardan takip etmeyen insanın yaptığıdır.
ali babacan'ın kriz uyarısını duymamazlıktan gelmeyen akp'lilerin de içinde bulunduğu haldir.
ay sonunu getiremediğim düşünülünce sanırım beni teğet geçen, iyi ekonomidir.
her ekonominin düzeltilecek yanları vardır. kötüleyerek bir yere varılmaz.
bazılarının büyüklüğü 700 milyar dolarlarda olan türkiye ekonomisini abd ile karşılaştırırken abd'nin ekonomik büyüklüğünün 14,7 trilyon dolar olduğunu unutmaması gerektiğini bizlere göstermektedir.
işsizlik oranı 2011 nisan'da yüzde 9,9'a gerilemiştir.

http://www.bloomberght.co...lik-nisan-ayinda--99-oldu
sırtını bir şekilde (!) devlete dayamış ve kendini garantiye almış, dışarıdaki insanların durumunu göremeyen bencil insancıkların söyleyebileceği söz.
gerçek olmayan bir önermeyi kabul etmemektir, gün aşırı gelen akaryakıt zamları bile yapılan istatistiki çalışmların yanlış sonuç bulmaya yönelik olduğunun kanıtıdır. zira istatistik rakamlarla yalan söyleme sanatıdır. insanlar ceplerindeki herbir kuruşun hesaplarını yapadursun bazıları ekonominin iyi olduğunu neden kabullenemiyorsunuz diyor. * *
kriz ortamında küçülen avrupa ekonomisinin aksine avrupada büyüyen 2 ülkeden biri olan ve %11 le birinci olan türkiyeyi batıyormuş gibi göstermektir. ihracatta cumhuriyet tarihinin en büyük rakamlarına ulaşan bir ekonomi varken sanki herşeyi ithal ediyormuşuz gibi lanse etmektir. kendi tankını, savaş helikopterini, savaş gemisini üretebilecek ekonomide olan bir türkiye yi hala 3. dünya ülkesi gibi gösterme çabasıdır. avrupa yı bile korkutan türkiye nin ekonomisi nedense bazı kesimleri mutlu edememekte veyahut muhalefet maksatlı yapılmaktadır.
kabullenilmesi gerektiğini savunan kişiyle çatır çatır tartışabilceğim konudur.
yaz gelmiş, tarla işçileri toplanmaya başlanmış, mevsimlik göçler başlamış, oteller yada diğer işletmeler işçi almaya başlamış ama işşizlik düştü diye birbirimizi kandıralım.iyi peki.
Yazın işsizliğin azaldığı döğrudur. Bu memleket adam olmaz demeyin adam olur ama zor zor.
Türkiyenin ekonomosi iyidir. Kabul edilir. Fakar kime göre iyidir tartisilmasi lazim. Ben cok zengin bir insanla ayni oranda vergi ödüyorsam sokayim öyle iyi ekonomiye. Türkiyenin ekonomisi özetle kazanana daha cok kaandiran bizim gibi orta direginde yerinde sayarak yasamaya calistigi bir ekonomi tipidir. Gecmisten gelen bir altyapi sistem bozuklugu.
haklılıktır, cebinde bu etkiyi görememektir yoksa koç efendi milyar dolarlarına milyar dolar katıyor diye 'yuppiii ekonomimiz iyi' diye anırmalı mı bu halk ne yapmalı

ne zaman cebinde hisseder bunu o zaman kabullenir, hiç yormayın o çalışkan kafanızı bu işlere..
hakkaten ha. hiç kabullenemiyorum bu işi.
nasıl olur lan?
ne demek ekonomi iyi?
nasıl iyi olur?
bak şimdi, hiç kabullenemedim bu durumu. ben istemiyorum ki ekonominin iyi olmasını;
rahatça arabama benzin doldurmayı
çocuğuma istediği şeyleri 5 defa düşünmeden alabilmeyi
odtüden dereceyle mezun kuzenimin iş bulabilmesini... istemiyorum.

lanet olsun, ekonomi iyiymiş ha? bak kabullenemiyorum ama...