bugün

(bkz: foça buz fabrikasının kapanması)
(bkz: gümüş motor fabrikasının kapanması)
(bkz: ısparta mensucat fabrikasının kapanması)
(bkz: gönen de 20 deri fabrikasının kapanması)
(bkz: kayseri uçak fabrikasının kapanması)
(bkz: tariş iplik ve dokuma fabrikasının kapanması)
(bkz: 25 şeker fabrikasının satılması)
bunca yıldır ekonomi ile ilgileniyorum ama ekonominin asıl temelleri olan avm, tüketim çılgınlığı, bir avuç fabrikadan haberim yok vay anasını beni bilgilendirdiğin için teşekkürler sözlük.

(bkz: kafan çok güzel olmuş güle güle kullan)
bu vatandaş zekadan o kadar yoksundur ki kendisi aldığı maaşla ay sonunu zor getirirken milletvekillerinin aylık 20.000 tl maaş almasını eleştirir. milletvekili 2 yıl çalışıp ömür boyu 7.500 tl emekli maaşı alırken, kendisi 40 sene çalışıp aldığı 800 tl emekli maaşını az bulur. dünyanın en zengin ülkelerinden daha fazla makam aracı olan ülkesinin ekonomisini eleştirir utanmadan. işte bu kadar zekadan yoksundur bu vatandaş.
türkiyenin ilk defa bu kadar ihracat ve ithalat yaptığını, imf ile olan borcunu kapattığını hadi hepsini geçtim, 15 sene önceki ekonomik krizleri unutmuş ve haline şükretmeyen afedersiniz dalyaraktır.
ekonominin iyiye gitmesi ne demek ? tüketimin artması mı ? yani kanser ilacının çok satılıyor olması ekonominin iyiye gittiğinin bir dayanağı olmuş oluyor...
yada kamu hizmetlerin de ki azalışın özel sektöre kaydırılması ? regülasyondan, deregülasyona geçişin son sürat oluyor olması mı iyi bir şey... bu balonlar pis patlar... !

ekonomi iyiye gidiyor diyen varsa buyursun açıklasın okuyalım.
montaja dayalı ara mal ihracatından böbürlenen, sıcak para kesilse bekçi siki gibi ayazda kalcak molozların bok attığı insan.
size ökonomi öğreten hocaları sikeyim.
ekonomi kötümü ? hahaha güldürmeyin. hafta sonu yapılacak derbi maçı için 20 gün öncesinden bilet bitmiş, iphone 5 siparişleri almış gidiyor, kurban bayramı tatili için otellerde yer kalmamış, kullanılan arabaların %80' i 2 ila 5 yaşında. iki yüzlü olmayalım. sen yinede yönetimden şikayetçi isen oy vermezsin geçersin.
eleştirecek bir ekonomi kalsaydı ortada eleştirilebilirdi. seve seve zeka yoksunu olurduk.
Belli ki 2000 dogumlular. Bilmezler 2000 oncesi ve 2001krizini.
ekonomi iyi diyenlerin tüketime yönelik örnekler verdiğini gördükçe zeka yoksunu olduğuna şükretmektedir.

izlanda da deli gibi tüketiyordu güzel kardeşim.
abd de sahip olmadıklarını tüketiyordu (ki hala tüketiyor. usd nin rezerv para olması sağolsun)

ekonomik kriz sonrası öyle böyle göt olmadılar.

türkiye nin yaşadığı krizler de o yıla mahsus ürünler değildi uzun zaman balon şişti.
sonra patladı.

şimde de uzun zamandır akp balonu şişiyor. montaj sanayine, ranta dayalı inşaata ve tüketime yönelik bir büyümemiz var. bunun kaynağı ne? dış fon! yani iplerimiz yabancıların elinde! canları istediği an (hadi konjonktür diyelim) türkiye yeni bir ekonomik krize girecek!

atalarımızdan gidelim.

ayağını yorganına göre uzat!
hastenede ilaç sırası beklememiş adamlar gelip ekonomiyi ve hükümeti eleştiriyor.
görsel