bugün

niye 40 ülke? dünyada 208 ülke mevcut.

eğer bu 40 ülke arnavutluk, cibuti, doğu timor, pakistan, venezuella gibi milli gelirin neredeyse olmadığı, insanların perişan olduğu ülkelerse normal tabi.

yapsınlar bakalım muasır medeniyet seviyesindeki ülkelerle bir kıyas da görelim fiyat gelir endeksini.
kişi başı milli gelir seviyesini de hesaba katmak gerek bu sıralamanın gerçek hayata yansımasını doğrulamak için. örneğin;
almanya'da doğalgaz 100 euro aylık gelir ise 3 bin euro olsun, gelirin yüzde 3'üne denk geliyor. türkiye'de ise doğalgaz 50 euro aylık gelir ise 600 euro olsun. bu da gelirin yüzde 8'ine denk geliyor. yani doğalgaz daha ucuz olabilir ama gelire oranladığında durum değişir.

bunları hesaplayıp öyle ahkam keseceksin.

not: almanya'da kişi başı milli gelir türkiye'nin en az 5 katı, doğalgaz fiyatı ise yaklaşık 2 katı fazla. yani rakamlar sallanmamıştır.
bize göre öyle değil hayatım.
görsel
oraya birde insanlar aylik maaslariyla kac metrekup gaz alabiliyorlarmis, onun bir istatistigini koysana.
Ne o ,yemedi mi? Caniiiim, kiyamam ben sana.
tabi tabi daha uzaktaki almanya metrküpünü 110 dolara alırken

260 dolara alıp

arada ki fark ne ayak ?

diyene ticari sır cevabı vermek

işte dinci

işte icraat

dünyanın en ucuz gazını kullanıyoz

e yersen tabi.

yol yabıyiii

köbrü neyin yabıyiii.
O ülkelerde asgari ücret be kadar onu da yaz dedirten başlık.
iyide Türkiye deki alım gücüyle Avrupa'da ki alım gücü bir mi?
Yanılmıyorsam a haberde benzini ucuz göstermek için fiyatları dolar bazında göstermişti.
40 ülkelik listeden doğalgazın en ucuz olduğu iki ülkeyi çıkaralım. o zaman otomatikman 38 ülkelik listede doğalgazın en ucuz olduğu ülke haline geliyoruz!
Yeni şafak denen sözde gazetenin, safi kağıt israfının, satılmış sözde gazetecileri tarafından yazılmış haber.

Kaale bile alınmaması gereken haber zırvası. Zira gidici olduklarını bildikleri için kendi %20-25'lik kemik kitlelerini konsolide etmeye devam ediyorlar. Bizim de sinir uçlarımızla oynamaya çalışıyorlar, provoke edip mağduriyet yaratabilir miyiz diye şanslarını deniyorlar. Deneyin bakalım, nasılsa 2023'te bunlar gidince bir omurganız olmadığı için yine taraf değiştireceksiniz. bu haberleri hiç yazmamış gibi davranacaksınız.
bunu diyen ya cahil (bilgisiz) ya 6 yaşında çocuk zekasına sahip (nörolojik bir rahatsızlığı da olabilir) paranın ne olduğuna değerine satınalma gücüne aklı yetmeyen biri ya da elektrik su doğalgaz vs olmadan mağarada yaşayıp insan görmemiş dışarı çıkmamış para nedir bilmeyen kör sağır olmalı.
(img:#2164326)

Algıcı gavatlardan bıktım usandım artık.
görsel
Ammmmciklar. Doviz artinca maasini dovizle mi aliyorsun diyorsunuz, ama is dogalgazi ucuz gostermek olunca euro ile fiyat kiyaslamayi biliyorsunuz. Ulan sizin cibiliyetinizi sikeyim. Dovizle mi maas aliyorsunuz orospu cocuklariii da fiyatlari euro cinsinden verdiniz.
güncel Önemli Başlıklar