bugün

öncelikle: (bkz:  türkiye nin kasası eksi 47 milyar dolar)

kasası eksi 47 milyar dolarda olan türkiye'nin ırak'a yapacağı açıklanan destektir.

bunu açıklayan da ırak başbakanı kazımi;

--spoiler--
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, Türkiye’nin Kuveyt Konferansı’nda taahhütte bulunduğu 5 milyar dolarla Irak’ı desteklemeye hazır olduğunu söyledi.
https://tr.euronews.com/2...witter#Echobox=1608587245
--spoiler--

yahu yıllardır söylüyorum şu lafı;
"eve lazım olan camiye haramdır..."

sen o 5 milyar dolar ile binlerce kişiye ekmek verecek en az 10 tane devasa fabrika kurarsın. o kuracağın fabrikalar onlarca yıl binlerce kişiye ekmek kapısı olur.

ırak'a 5 milyar dolar vermek ne demek?

bu ülke ne yazık ki devlet aklını kaybetmiş, akıl sağlığını kaybetmiş.

senin ülkende milyonlarca işsiz var.
pandemi nedeniyle ekmeğini kaybeden, dükkanını kapayan onbinler var ve sen gidip olmayan 5 milyar doları ırak'a vereceksin.

allah belanızı versin. yazıklar olsun.
(bkz: din kardeşlerimiz) onlar bizim!!!!!!!!

(bkz: tunus)

(bkz: afganistan)

(bkz: ırak)

(bkz: suriye)
ümmet len mq

din kardeşi len mq.

kendi ülkesinin insanı geçinemezken sen git ırak'a yadım et afferin.
Irak in bize kazıği sokacaģi günler yakindır o zaman.
bu kadar vizyonsuz olmayın amk.

bir ülkeye etki etmek istiyorsan onu kendine borçlandırır sonrada bunu kullanarak istediğin şeyleri yaptırırsın.
dostum bunu amerika olsan ülkeyi kendine borçlandırır istediğin şeyi yaptırırsın.. rus olsan yaptırırsın.. sen türkiyesin.. adam sana takar 5 milyar doları höt dedin mi de bir kaç ülke devreye girer sus pus olur kalırsın.. o paran da güme gider.. beş taş oynatmazlar o topraklarda sana.. soykırım derler veya insan hakları derler bir de savaş sebebi olur kalırsın ortada.. bizim uçaklarımız vardı parasını 2018 yılında ödeyip teslim alamadığımız s400 ler bahane edildi ve verilmedi.. uçaklara verdiğin parayla uçağı alamadın madem.. ülkendeki vatandaş aç mına koyim.. önce ülkeni doyur.. zamdan vergiden enflasyondan başka bir şey görmedi bu ülke hizmet olarak son 8 senedir. öncesini konuşmuyorum bile.. o 5 milyar dolarla 5 işi bilen argeci 500 tane mavi yaka personelle ve bir de sağlam denetim kadrosuyla marsa giden tofaş yaparsın da neyse...
Gambiya vb verene dek komşuya versin.
ikili politikada, yapılacak operasyonda elin güçlenir.

Tunus'ta Libya konusu için muhtemelen.

Çünkü para alan, emir alır.
Ama gambiya gibi ülkelerden ne kazanabilirsin.
5 maske yazıyla beş maske dağıtamayanların,
ülkeye grip aşısı getirip dağıtamayanların,
merkez bankası döviz rezevlerini sıfırlayanların,
emekliye ve asgari ücretliye verilecek 3 kuruş zammı azaltmak için her ay enflasyon rakamlarıyla oynayanların,

ıraka 5 milyar koltuk çıkması miras yedi aymazlığıdır.

not: ayranımız yok içmeye ırak' a gideriz öpülmeye...
kafayı sıyırmama az kaldı...
gitsek hazine ve maliye bakanlığının kapısını çalsak,
biz ıraktan geliyoruz,
banka komisyon masrafı çok olmasın diye
elden alacağız parayı desek.
alabilir miyiz.
Siyasal islamcılardan şaşırtmayan bir hamle daha. Adamlar Arap olsun da ne olursa olsun derdinde. Yahu senin vatandaşların açlıktan, işsizlikten kendini yakıyor, sen gidiyorsun dandik bir ülkeye 5 milyar dolar veriyorsun. Halk da bunlara rağmen, bu kanı bozuk islamcıları desteklemeye devam ediyor. Hak ediyoruz mu diyeceğim yoksa cidden sonumuz mu geldi diyeceğim bilemiyorum. Kodumun baş belaları. Arap g*tü yalayıcılarından hiçbir zaman hayır gelmedi bize. Şu islamcılarından kurtulsak, belki de selamete çıkacağız..
5 milyar dolar ıraka yardım yapanlar az birazını da kendi halkına da ayırır inşallah ne diim.
5 milyar dolar ıraka yardım yapanlar az birazını da kendi halkına da ayırır inşallah ne diim.
ya sizin ben vizyonunuzu zikim. ırak kim orta doğunun helası bir ülke. ekonomik yatırım olsa anlarım ama ırak la ırak, ırak acaba hayatında 5 milyar dolar görmüş mü de bunlar o parayı ırak'a yatırıyolar.
--spoiler--
irak başbakanı mustafa kazımi için verilen ziyafette yer alan duhok valisi ali teter, ülkesine döner dönmez türkiye aleyhine açıklamalar yaptı. türkiye'nin irak topraklarında işgalci konumunda olduğunu savunan teter, maalesef işgal ettikleri yerlerde de iyi muamelede bulunmuyorlar. ağaçları kesiyorlar, halkın bağ ve bahçesine zarar veriyorlar. bu konuda geçmişte birçok defa türkiye hükümetini bilgilendirdik, itirazlarımızı ilettik, bunu yapmaya da devam edeceğiz dedi.
--spoiler--

ahahaha adamlar ırak a dönünce türkiye işgalci demiş ahahaha

lan kimi kırmızı halı ile karşılasanız ( salih müslim) kime yemek ısmarlasanız kime para verseniz böyle kandırıyor sizi.

kandirilmalara doyamadınız.
insanı sinirden kudurtan haber.

pandemi döneminde işini kaybeden 4 milyon insanın ve ailelerinin, batan işletmelerin, çocuğunu besleyemeyen anne babaların, intihar edenlerin elleri yakalarınızda.

elbet bu devran dönecek oğlum.
Borç parasını işine gelen yazarlar hibeymiş gibi başlık yapıyor. Faik öztrakın partideki tacizler sorusuna kem küm etmesiyle ilgili başlık göremiyoruz bu aşşırı duyarlı arkadaşlardan.
Millet razı ne diyeyim ki.
hala şu olayı savunanlar var. gerçi savunanlar sözlükteki ak kafalar. insan şaşırmıyor. bir de savunurken hala cehape diye salya akıtıyorlar ya, inanılır gibi değil.

ulan esnafa 750 tl, iş yeri kapanan işçiye 1100 tl verilirken, elin götü boklu, pkk destekçisi pislik ırak'a 5 milyar dolar yani 38 milyar tl veriliyor. yani 16 milyon asgari ücrete tekabül ediyor.

allah kitap derler ama şu hadisi de görmezden gelirler; "haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır"
23 milyon icra dosyası var.

vergi affına 3 milyon kişi başvurmuş.

15 işşsizlik var.

15 enf. var.

gidip arabın derdine yanan birde akp var.

birisi gider pkkcı kürdü yalar. birsi gider arabı yalar.

ondan sonra bize ırkçı derler.