bugün

görsel
akıllı olanlar ülkeyi terk etti olmayanlar kaldı heyt be yavrum heyyyyyyyt..... çantada keklik.......... ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi kendisi.
Aha kapı burada.
O halkı cahil olarak hor gördüğünüz için her zaman seçimlerde dumur oluyorsunuz işte, halka inemiyorsunuz, seçmen sizi kendisine emanet edecek güveni göremiyor, ondan sonra ağlıyorsunuz biz neden kaybediyoruz diye sorun çünkü sizsiniz.
Ben gitmeyi düşünmüyorum.

Geleceği karanlık biri olarak geleceğini düşünen varsa gitsin buraların ortadoğu olduğunu iliklerinize kadar hissedeceğiniz döneme yeni girdik derinleşmeden topuklayın.
insanın kendi vatanı gibisi var mı? Gezmeye, tatile gitmeye varım ama terk edip gitmek hele ki hainlere bırakıp gitmek, hayır.
Keşke böyle olmasaydı... bu şerefsizlikten, ilkellikten, ahlaksızlıktan, cehaletten... her türlü organize kötülükten kurtulmak için seçenekler çok sınırlı...

Ya imkan bulup kaçmak...(hiç arzu etmesem de gelecek bir gün öyle seziyorum) bi iç savaş (aydın yobaz savaşı) nüfusa uygun bir coğrafyada tutunabilirse aydın kesim torunları mutlu yaşayabilir...

Ülkedeki muhafazakarım diyen herkesten nefret ediyorum... iğreniyorum...çaresizliğime aralıksız sövüyorum...
Seçimlerden sonra göçler iyice artacak
Nasıl Hillary Clinton seçmenleri Kanada'ya göç ettilerse
iki parti seçmeninden birinde de buna benzer bir göç dalgası oluşabilir.
iyi birkaç yabancı dili ve kenarda parası olanların da düşünebileceği aktivite.
Sen reisçi değil miydin?
Niye kaçtın gittin, getir kuryeliği zor mu geldi.
Geçmişi düşündüğümde gitmiş olanları kıskanırdım. Şimdi Amerika’ya geleli 5 ay oldu amk. Ben gittim beyler pişman değilim tabi hayat da kolay değil tabi. Deniyoruz umarım daha da iyi olacak her şey çünkü şimdilik sorunlarla boğuşuyorum. Geçenlerde evsiz kalıp sokakta yattığım oldu şimdi evim var ama bu sefer de işim yok. Zaten abbasın hangi işi kolay olmuş ki o yüzden mühim değil iyiyim. Halledeceğiz inanıyorum.
dayanabilirsen dayan abbas dikbasar. sentral park a yakın mısın oraya gitsene orada çok pokemon oluyo sınorlaks filan çıkar belkim.

ben papuğa yeni gineli bir kıza sevdalanıp oraya yerleşeceğim gibi duruyor. refah seviyesi yüksek yerde yaşayamam.
Kimisi kaçmak için hayal kurar,
Kimiside benim gibi 30 yıl yurt dışında yaşayınca dönmek için hayal kurar.
Dönmek derken devamlı kalmak için değil, tatil için .
Ama genede emekliliğimde dönme planım var.