bugün

sözlük örnekleminden varılan bir sonuçtur. obsesif kompulsif olarak sınırlandırıldığım güruhtan sesleniyorum. yurdumun parti holiganları denizler ülkesinde bizi aforoz eylediler. kadir topbaş'a oyunu vermiş bir şahıs olarak eğitim seviyem yeterli görülmedi. halbuse üniversite mezunuyum.

akp'ye oy verdiğim yegane yerdir. ve sebebi yurdumun üst düzey bürokratlarıdır. elektrikler kesildiği için dersine çalışamayanların sınav zamanı yanında ki arkadaşlarının kağıdına çamur sıçratmalarına tepkidir.

zihniyet diye irrite edilmesi gereken en muntazam gurup asıl olarak chp zihniyetidir. kendini revize edemeyen, magazinel ve sadece şovanist politika güden, daha düne kadar sövdüğü insanlara rozet takıp din istismarı yapmaya çalışan bir sosyal demokrat oluşumun; kökeniyle şimdiki arasında bir ilişki görülememektedir. bunu iddaa eden birine de atatürk'e hakaretten dava açarım.

eğer bir gruba ait olacaksam siyasal anlamda çok azınlıktayım, belki iktidar olamayacağız dolayısıyla şeytanın avukatlığını yapıyor değilim. ancak üstdüzey eğitim seviyesi; yurdumda at koşturanların ortaya koyduğu tavrın, üslubun ve üreticiliğin rezaleti üzerine alternatiflere yönelemeyen cesarete sahipse, ben cahil olmaya razıyım. akp de chp de sizin olsun...
türkiyede sistemin sunduğu kısıtlı eğitim olanaklarından optimum faydalanmış, sisteme entegre ve sistemin kaymağını yiyen insanların chp li ve statükodan yana olması kadar doğal bir durum yoktur.
bazı kimselerin de chp ye dahil olduklarında o üst düzey sınıfa girdiklerini sanmalarına sebebiyet verir.

caddelere bayrak asacak adam lazım olmasa chp nin kapısından sokmazlar lan sizi.
cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana doğru çocuklarını okutanların genelinin chpli olması sonucunun günümüze yansıması durumu.
(erkeklerin ve özellikle de kızların okuyupta ne olacak sanki düşüncesiyle hareket edilmesi sonucu ortaya bu durum çıkmıştır)
koca bir yalan olduğu son hsyk seçimlerinde ortaya çıkmıştır. hsyk seçimlerini eleştirenler "akp'nin listesi kazandı" diye veryansın ediyorlar. ellerinde ne bir delil ne belge var. ama öyle olsun veya olmasın statükoya karşı eğitimli kişiler chp ve onun hukuku ezip geçen hsyk'sını dışlamışlardır. şimdi kömür verdiler demeyecekler, cahillerdi demeyecekler. ama diyecek birşey buılurlar. ne de olsa slogan partisi ve anlayışına sahipler.
harran da üst düzey eğitim vardı da biz mi almadık.
yıllarca statikonun devlet imkanlarını kendilerine kanalize etmelerinden doğan sonuçtur. ama önemli olan (bkz: üst düzey çoğunluk) un ne düşündüğüdür.

"sulanan çiçekler kurur mu söyle,
selin önünde set durur mu söyle."