bugün

Türkiye'nin işlevsel olarak en gereksiz kurumudur. Bence eski adıyla iller bankası şimdiki adıyla ilbank dır. Şöyle ki: Bu kurumun asıl görevinin belediyelere kredi sağlamak olduğu söylenir. Ancak sadece böyle bir iş için bu kadar memura, işçiye, mühendise gerek yoktur. Üstüne üstelik bu kurumda elektrik elektronik mühendisi, harita mühendisi , jeoloji mühendisi gibi mühendisler çalışmaktadır ki kendilerine ne iş yaptıklarını sorsanız 2-3 dakika düşünmeden cevap veremezler. Şimdi soruyorum sizlere ne iş yaptığı belli olmayan ve sabahtan akşama kadar yan gelip yatan bu mühendisler bu parayı hak ediyor mu?
(bkz: diyanet)
valilikler.
Denizcilik Müsteşarlığı.
türkiye istatistik kurumu.
diyanet işleri.
şu dönemde adalet bakanlığı. adalet olmadığı için bakanlığı olması saçma.
orman ve su işleri bakanlığı.
milli parklar genel müdürlüğü.
türkiye iş kurumu.
adalet bakanlığıdır.net.
Diyanet işleridir.
atatürkçü düşünce derneği.
adalet sarayı.
tbmm ' dir , hepsi oturmaya gelmiş.
görsel
tubitaktır tabikide nerde ihtiyacı olana destek olmaz. şaçma sapan şeylere destek olur.
son bir kaç senedir başbakanlık kurumudur. 3 harfli kendi kendisini terfi ettirdiğinden beri tadı tuzu yok. okey oynarken ortağı sinir etmek için " len bir boka yaramıyon sandalye dolsun diye oturttum seni karşıma rohahahha" muhabbeti döndürürdük ya o hesap. maksat koltuk dolsun söz hakkı yok kendi fikri yok..
net
(bkz: mühendisler odası)dır.
(bkz: tmmob)
türkiye'deki bir çok kurumun pek gerekli olduğunu sanmıyorum. yanlış anlaşılmasın kurumun gereksizliğinden kaynaklanmıyor zamanla kurumu gereksizleştirdiklerinden kaynaklanıyor. çoğu kurum amaçlarından sapmış ne idüğü belirsiz saçma sapan kuruluşlara dönüşmüş artık günümüzde. örnek tubitak reddettiği projeler yurtdışında birinci oluyor, destekleniyor kabul ettiği projelere bakıyorsun ayet okunmuş fasulye...
net
(bkz: mühendisler odası)dır.
(bkz: tmmob)
Milli eğitim bakanligi.
Vergi daireleridir.
diyanet işleri başkanlığı. adamlarda deli bütçe var ne yapıyor bunlar bu kadar ? Camii, lojman, kurs vs. yapılacaksa parayı zaten cuma günleri cemaatten bağış olarak alıyorlar. Ee bu bütçe nereye gidiyor ?
1150 odalı şu meşhur sar... pardon o bir kurum değildi. adamın birinin, milletin parasıyla kendi keyfine yaptırdığı binaydı.
(bkz: işkur)