bugün

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek in yaptığı açıklamadır.
o zaman benim motosikletim yüzde 30 benzin yüzde 70 vergi ile çalışıyor demektir.
ben bu maliye bakanını ....

ulan yalan söyleme şimdi ağzımı bozdurma.

yalan beyan.
türkiye'de vergiler yüksek değil

Türkiye'de işsizlik sorunu yok

Türkiye'de ekonomik kriz yok

Çok şükür açlıktan ölen vatandaşımız yok

Görülen o ki beyin de yok.
vergiler yüksek değil, meclis lokantası pahalı, milletvekili maaşı düşük, benzin ucuz, milletvekili şoförleri gereksiz değil... tbmm dekilerin türkiye gerçeklerinden uzak bir hayat yaşadığını bir kez daha göstermiştir bu açıklama.
son zamanda bakanlar tarafından uygulanan psikolojik bir harekat var sanırım. birisi ''800 lira iyi para'' der, öbürü ''vergi yüksek değil'' der... bu sözcüklerin altında, insanların bilinçaltına gönderilen bir mesaj var zannımca. insanların yaşadıkları ekonomik sıkıntıları normalleştirmeye çalışıyorlar sanki. eğer bu adamlar bu açıklamaları amaçsızca yapıyorlarsa, madde bağımlısı filan olmaları lazım. yoksa gerçekten normal bir insanın sarfedeceği cümleler değil bunlar. ürkütücü bir durum.
(bkz: anana sor)
at yalanı.... neyse ben bişey demiyorum.
yarağı yedik gene geliyor bilimum doğrudan ve dolaylı vergiler. gmsi mtv btv kdv ötv dv derken nav: nefes alma vergisi de gelecek sanırım.
diğer ülkelerdeki vergiler düşük amk!

bu diğer ülkeler mal lan, bildiğin enayi. çatır çatır alsa vergisini, meclisin yeri diye lokanta açsa...
hiç vergi ödemeyen, daha doğrusu vergi kaçıran adam için doğru önerme.
Türkiye'de hiç sıkıntı yok. Millet sıkıntıdan kendine gangnam style ya da harlem shake gibi yeni tarzlar icad ediyor. Mehmet şimşek, kafası güzel geziyor kesin. Bence bütün sıkıntı yok diye düşünenler, 1-2 yıl asgari ücretle akp'li olarak yaşamaya devam etsin. Yine devam ederse, sözüm yok.
bir ev ve araba sahibi olarak sürekli beni kimin siktiğini merak ettiğim açıklama.
değil tabiki kardeşim.. şöyle kafanı kaldırda camdan dışarıya bak.. benzin bu kadar pahalıysa niye bu kadar çok araba var.. istanbulun trafiği niye bu kadar sıkışık.. otobanlarda niye trafik oluyor..
türkiye'de vergiler yüksek değil, siz çok fakirsiniz olarak algıladığım cümlecik.
votka çok ucuz.
spor camiası için doğru önermedir. adamlar milyon dolarlar kazanıyor olmasına rağmen %15 gelir vergisi veriyor, onuda klüpler ödüyor ama asgari ücretliler öylemi üç kuruşa %15 gelir vergisi veriyor adaletin bu mu ADALET VEDE KALKINMA PARTiSi.
çok komik yaa.
baba parası yiyen yazar söylemidir.
Ah canım benim. Vergiler yüksek değil, Ekmeğe zam, benzine zam, işsizlik tavan yapmış. Ama yola devam. " Paran yoksa yemek yeme kardeşim" açıklamasına yakın bir açıklamadır nazarımda.
Vergi mükellefi olmayan yazar başlığı.
Gelir = Vergiye tabi.
Vergilendirilmiş gelir ile yapılan harcamalar = Vergiye tabi.
Vergilendirilmiş gelir ile edinilen menkul ve gayri menkuller = her yıl düzenli olarak vergiye tabi. satın alım kısmında da ayrıca vergi ödenmektedir.

kesinlikle bu ülkede vergiler yüksek değil. Şayet yıllık gelirin 100.000 dolar segmentinde ise kesinlikle sırtındaki vergi yükü çok gelmez, ancak yıllık gelirin 9600 türk lirası segmentinde olunca üstüne düşen vergi yükü baya bir bel bükebiliyor.
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
ingiliz mehmet işte, gidip bir türk'e sorulsa yüksek mi alçak mı anlaşılır...
mal beyanı.
(bkz: canım torbacının numarasını verir misin)
"böyle bir lafı bu ülkede bakandan başkası da yapamaz" diyerek daldım içeri, piston aşağı.
güncel Önemli Başlıklar