bugün

akp nin övündüğü şeylerden biridir.

devlet memuru olarak çalıştığınız kurumdan sevk kağıdı aldınız ve anlaşmalı denilen özel hastaneye gittiniz;

-evet efendim anlaşmalıyız fakat 10 tl fark alıyoruz. (işinize gelirse)
-tamam buyrun. (allah cezanızı versin)
-sağlık karnesi zorunlu yalnız.
-iyide kardeşim bakan bas bas bağırıyo sağlık karnesi kalktı diye.
-bize öyle söylemiyorlar efendim.
-ee napıcaz?
-siz şimdi 50 tl vericeksiniz karneyi yarın akşama kadar getirirseniz 40 lirayı geri veririz.
-iyi iyi alın madem.
doktor 5 metre uzaktan teşhisini şak diye koyar
-faranjit olmuşsunuz.
-hımm napıcaz?
-ilaç yazıcam, dinlenmeniz lazım.
-tamam 1 gün rapor yeter fazla rapor olunca işyerinde laf oluyo.
-tabi ama ben nöbetçi doktor olduğum için rapor yazamıyorum yarın sabah 8'de gelin raporunuz hazır olur.
-...

reçete falan bok püsür alınır gece gece nöbetçi eczane aranır bulunur.
-iyi akşamlar, emekli sandığı anlaşmanız varmı?
-var tabi efendim hiç olmazmı?
-bu ilaçları rica edebilirmiyim?
-tabi efendim.
-...
-yalnız siz emekli sandığı çalışanısız biz emekli sandığı emeklilerine ilaç verebiliyoruz.
-ne o zaman hava atıyosun anlaşmamız var diye emekliye benzer bi halimizmi var.
-...

4-5 nöbetçi ezcane daha bulunur ama cevap aynı olunca vazgeçilir ertesi sabah raporla 40 lirayı geri almak için hastaneye gidilir. hastane sağlık karnesindeki mühür silik olduğundan parayı geri vermez. kavga edilir fakat para geri alınamaz. 8'de gelmesi gereken doktor 10'da gelir, raporu yazar. emekli sandığı çalışanlarına ilaç verebilen eczane bulunur.

-emekli sandığı çalışanlarına ilaç veriyormusunuz?
-evet veriyoruz.
-şu ilaçları rica edeyim o zaman.
-hımm bir sorun var yalnız.
-nedir?
-bu ilaçların sağlık karnesine yazılması gerekiyordu, ayrı reçeteye yazılınca sorun oluyor, sistem böyle.
-o sistemi... (g.tünden s.kym) neyse kardeşim neyse parası ver hepsini.

ertesi gün işyerinde rapor mutemet'e sunulur.
-bu benim dünkü rapor, işleyinde maaş kesilmesin.
-işliyimde bu böyle olmuyo maalesef.
-nasıl olucak. (.mına koym)
-doktor raporu bizim verdiğimiz sevk kağıdına yazacaktı, böyle ayrı rapor olunca mal müdürlüğü kabul etmiyor.
-&%(^%?

yaşanmıştır.
akp'nin yaptığı her reform gibi halkı biraz daha soymak ve zora koşmak amaçlı yapılmış reformdur. daha önce gidilen özel hastaneden alınmayan muayene ücreti 15 ocak itibarı ile 12 tl olarak ücretlendirilmiş ve reformun nasıl yapıldığı biz kamu çalışanlarına ve tüm hastalara gösterilmiştir.
en güzeli de ssk kaydı ile ilgili kısımdır.
6 aydır ssk lıyım, hastaneye gittiğimde sigortadan kaydımı açtırmadığım için ücretli muayene olmak zorunda kaldım. ardından sigorta kurumuna gidip tc numaramı söyledim ve internetten sisteme kayıt yaptılar. peki madem ben 6 aydır çalışıyorum, ve sadece bir tc kimlik ile bu iş yapılabiliyorsa, ne diye ücretli muayene oldum ben? madem kayıtlarda çalıştığım görünüyor, neden sistemler birbirinden ayrı? gerizekalı mısınız arkadaşım? yoksa memurlar boş kalmasın, onlara da iş bulalım diye saçma sapan prosedürler mi uyduruyorsunuz?
evet yapıldı. geçen yıl bu halkın cebinden sağlığa katkı payı adı altında 3 milyar tl çıktı. evet haklısınız, çok haklsınız.
Sevmeseniz de sevmesem de yaptıkları şeyler var. Hastaneler güzelleştirme oldu it yuvası gibiydi şimdi bir şeye benzedi ayrıca 24 saat sistemi geldi hasta gece gidip mr film gibi olayları çektirip sabah doktora gösteriyor. O kadar kötü değil hak yemeyin.
hasta yatalak insanlardan fakir insandan sigortasız insanlardan muayene ücreti almak. evet. reform. ne reform ama(!)

15. yy değil burası!
türkiyede sağlık adına hastanelerde ticaret devri başladı.sadece makyaj değişti sağlıkta gerekli gereksiz harcamalar arttı.bunca borç yarın gine halkın cebinden çıkacak tabi bu sistemde vurgunu yapan hastane ihalelerini götüren iktidara yakın gruplarda unutulmasın.
evet yapıldı devlet hastanelerinde adam akıllı doktor bulamıyorsun.
acile kaldırıldım hemşire baktı anasını satayım!
meğer doğruymuş da haberimiz olmayan reformdur.

https://www.youtube.com/watch?v=XiVxLIJDpEM#t=181

(bkz: imralı ya hastane kurulması)
konya'da kuyruklar arşa ulaşmış meğer...
özel hastanelere para akıtmaktır reformun asıl amacı;

http://alkislarlayasiyoru...stanesi-hasta-sirasi-2015
güncel Önemli Başlıklar