bugün

ilkokul'dan üniversite'ye türkiye'de okuyup türkiye'ye ihanet eden kişidir.

suriyeli , ıraklı pkk'lılar belki bir biraz anlaşılabilir onlar yabancıdır. ancak bu kişilerin ihanetini hazmetmek zordur.
''türkiye ye ihanet etmeyen pkk lı var mı ki'' sorusunu akla getiren cümledir.
(bkz: türkiye de okuyup türkiye ye ihanet eden kürt) olması gereken başlık. bütün kürtler pkk üyesi olmadığı için ayrım yapabilmek ve kürt asıllı türkleri üzmemek için bu şekilde açılmış olan başlık.
turkiye'de okumaktan ba$ka secenegi olmayan pkk'lidir. elinde avucunda olan iki gram parayla, ya sev ya terk et'cilik oynayamaz, dogu'da da bulunan mahalle baskisi ve doktrinlerin altinda pkk'li olmu$tur.

zaten her isteyen ilkokul'u finlandiya'da okuyabiliyor, ekonomik sikinti falan yok, di mi lan?
(bkz: seviyorum de ulan)
onundekini kesip arkasina sokulasidir.
finlandiya gibi ekonomik sıkıntılar ve açlıklarla(!) boğuşan bir ülkede ekonomik sorunlar(!) nedeniyle, türk elçiliğini yakan pkklıyla aynı zihniyette olan bölücüdür.

--spoiler--
http://www.milliyet.com.t...rk%20elciligine%20saldiri
--spoiler--

sebep ekonomik sıkıntılar diyordun dostum, hadi türkiye de ekonomi bozuk, iş bulamıyorlar,.... helsinki dekilerin sorununu biri açıklayabilir mi?

(bkz: hainliğin mantıklı açıklamasının olmaması)
(bkz: g*t olmanın dayanılmaz hafifliği)
usul erkan bilmeyen kişi. insan, yediği kab meseli misali bir kenara, içtiği bir fincan acı kahveye bile 40 yıllık hatır payesi biçerken içinde büyüdüğü ve nimetlerinden faydalandığı ülkesine nasıl ihanet edebilir? dağa çıkıp 3-5 aylık asker gençleri öldürecek kadar hissizleşebilir? velev ki dünyanın en haklı talebi bile olsa böyle acımasız bir metotla hareket eden bir dava hangi vicdan tarafından kabul görebilir? vallahi pkk'nın yaptığı o eylemlerde acı çeken insanların ahı yeri göğü inletir ama her nasılsa bir türlü tükenmiyorlar. sözlük'te bile pkk'yı şirin göstermeye çabalayanlar var ki anlamak mümkün değil. neyse şimdi iskender büyük'e bağlanalım. bağırma lan bağırma.
pkklılar 3 e ayrılır. turkiye de okuyup turkiye ye ihanet eden pkk lılar eheh. suriye de okuyup suriyeye ihanet eden pkk lılar. ve cahil pkk lılar. eheh ya tamam pkk yı lanetliyoruz falan da böyle başlıklarla değil ya. valla bak. öperim.
ayrıca (bkz: amerikada okuyup türkiye yi yönetenler)
türkiye'de iyi kötü bir eğitim almış, yaşadığı köyden farklı dünyaları görme şansı edinmiş (özetle eğitimli) kürtler arasında pkk'ya katılma oranı hayli düşüktür. pkk'ya türkiye'den katılan kürtlerin büyük çoğunluğu açlık ve sefalet içinde yaşayan, ailesinin gücü olmadığı için okuyamayan ve devletin de siktir ettiği, bizzat postal parlattırdığı ve bunlara daha fazla tahammül edemeyen köyde veya şehrin varoşlarında yaşayan insanlardır. sebebi okuyamamak, ayrımcılığa maruz kalmak, itilip kakılmak, açlık ve sefalete terkedilmek ve tüm bunlarla nasıl mücadele edeceğini bilememek olmasın sakın? bir an sebeplerinin bunlar olduğunu düşünürsek de, bu ihanet midir?
(bkz: yediği tasa sıcandır)
vay efendim ben açım devlet bana bakmıyor dışlanıyorum bık bık bık. ulan 29 yaşındayım bugüne kadar devlet getirip de cebime 1 kuruş para koymadı. dağa mı çıkayım ? askere silah mı çekeyim ? lan senin silah çektiğin kim? senin arkadaşın kardeşin değil mi? yok efendim okuyamamışmış. ulan okula gönderdiler de devlet onlara sen varoşsun okuyamazsın mı dedi? şimdi sen dersin e okul yok. be şerefsiz gönderilen öğretmenleri öğrencilerinin önünde öldürürsen oraya gönderecek öğretmeni bulmak kolay mı? okul yapmak için doğuya giden iş makinasını yakıp yıkmak ihanet değil mi? yok efendim yatırım yapılmıyor. ulan daha 5 gün önce 2 tane işçiyi şantiyesinden kaçırmadılar mı? o şantiye ne ? yatırım değil mi? ayrımcılığa maruz kalmışmış. ulan dürzü bugüne kadar sen x sin sen okula giremezsin, sen hastanede tedavi olamazsın diyen mi olmuş.açlık ve sefalete terkedilmişmiş. yapmasın kardeşim 30 tane çocuk. bana mı sordu uçkuruna hesap verememeyi. ve bu olanlarla nasıl mücadele edeceğini bilemiyormuşmuş. he bilemiyorsun git dağa çık katil ol. çok güzel mücadele.

(bkz: ya bi sktr git gözüm görmesin seni)
bir;

türkiye'de eğitim ilkokuldan itibaren paralı. her okul açılma dönemlerinde hesaplanır durur. şimdi bakamayacağım da, bir öğrencinin ilkokul birinci sınıf için ''asgari'' masrafı 500 ila 700 ytl arasında. türkiye'de ise asgari ücret oranı 457,63 lira. türkiye'de memur-sen'in 2008 yılında yaptırdığı araştırmaya göre 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı ise 788 YTL.

iki;

sorun yalnızca ekonomik algılanıyor ya, en çok güldüğüm de bu. türkiye'de devlet bana ten rengimden, doğduğum evde konuşulan dilden dolayı ayrımcılıkta bulunmadı. ancak bulunabilirdi de. okuyamamaktan kasıt da ekonomikten ziyade sosyolojiktir bu yüzden. insanlara ''aklı selim'' düşünmeyi veremez bir de üstüne kendi seçimlerinin dışında gerçekleşen farklılıklar yüzünden küçük yaştan itibaren kötü muamelede bulunursanız bunun karşılığını hem siz, hem de masum insanlar ödeyecektir.

üç;

yaşadığı şehirden, hatta yaşadığı güllük gülistanlık semtten dışarı çıkmayanlar, kendilerine sunulanlarla yetinenler elbette ayrımcılık yoktur diyerek atıp tutacaklardır. ancak klasik felsefe deyişiyle, gitmeseniz de, görmeseniz de çok ağaçlar devrildi bu ülkede. evet çocuklar kürt olduğu için okullarda kötü muamelelerle karşılaştılar, kürt'ü geç, sırf köylü, işçi oldukları için ''medeni şehirlerde'' görüntüyü bozuyorlar diyerek çok kez arka sokaklardan yürütüldü.

sorunu yaşları itibariyle yalnızca 10 yıllık bir süreç olarak değerlendirenler bilmeliler ki bugün pkk yüzünden hatırlanılan kürt sorunu 80 yıllık bir birikimin, bir doluluğun açığa çıkışıdır. 80 yıldır bu ülkede ''siyahların'' canına ot tıkayıp en sonunda alayının isyan etmesine neden olmuşsanız, siz son 10 yılda ağzınızla kuş tutsanız bu 80 yıllık acıların, nefretin bir anda dinmesini bekleyemezsiniz. kaldı ki kıytırık iki adımı ''aha da yatırım'' diye sunmak gelini işte görsünler mantığında hareket eden bir devletiniz olduğunu gösterir. yani son 10 yılda da devlet pkk'ya rağmen doğu ve güneydoğu'yu yarım yamalak hatırladı, reklam kokan hareketlerinde bile isteksizliğini ''bakın pkk yaptırmıyor'' yalanının altına saklıyor hala. size verilenlerle yetiniyor, bunlara inanıyorsunuz en acısı da.

okullarda haftada bir saat felsefe dersi görüp de onu da boş ders olarak algılayan bir nesil olduğumuzu, diğer derslerde de mütemadiyen mantıklı düşünmek değil, beyin yıkamasına maruz kaldığımızı hatırlarsak, bazı şeyleri derinlemesine irdeleyememiz ve düz mantık rekortmeni olmamız şaşırtmıyor beni. türkiye'de kürtleri geç, daha biz türklerin ne derece eğitildiği, okutulduğu soru işareti..
bir ;
türkiye de eğitim paralı. 7 yaşında simit satanı mı dersiniz, ayakkabı boyayanı mı? ne gerek var bu kadar zahmete alın elinize silahı doğru dağa. hem abd li amcalarınız maaş ta bağlar size . vatan satmak kolay. meşgaleye gerek yok.

iki ;

devlet kimseye ten renginden dolayı ayrımcılık yapmamıştır, yapamaz da. son 10 yıldan dem vurulmuşta eski cumhurbaşkanımız Turgut Özal, ve şu anda türkiyenin en zenginleri listesinin içinde ilk 10 da 4 tane doğulu vatandaşımız mevcuttur. tabii bunların yaşları 10 değilse ayrı bir muamma. insanlara kötü muameleden dem vurulmuş. Bursa için konuşuyorum. Şehir içi minibüs hatlarının hepsi de doğulu vatandaşlarımıza aittir. Sebebi araştırılırsa neden hiç bir bursalının şehir içi minibüs hattı alınamadığı öğrenilebilir. burada kimin kime kötü muamele yaptığı, kimin kimi dışladığı aşikardır.

üç;

29 yaşında ve 28 senedir yürüyen birisi olaraktan hiç bir kürt çocuğunun arka sokaklara itildiğini görmedim bu ülkede. benimle aynı okulda okudular. benimle aynı eğitimi aldılar. benimle aynı hastane de tedavi gördüler. ve görüldüğü üzere benimle aynı sözlüğe yazabiliyorlar. Dile gelen kürt sorunu türkler tarafından değil, bizzat kürtlerin kendi bölünmez bütünlüklerini istedikleri için kendileri tarafından çıkmıştır. 1914 savaşında dedenle dedem omuz omuza bu ülkeyi savunurken kürt sorunu yoktu da, herşey güllük gülistanlık olunca 1978 yılında amerikanın uşaklığını yapan abdullah öcalanın kürt sorununu ortaya atmasıyla ortaya çıkan bir durumdur. peki ilk eylemleri neydi ? karakol basmak insan hayatına kıymak. diyelim ki kürt sorunu var ve çözülmesi gerekiyor. çözümü dağlar da asker öldürmek mi? yoksa kıçı kırık bir ideoloji ile güneydoğu anadoluyu kürdistan yapmakla mı? kıytırık bir iki yatırım denmiş. Eğer sen her sene 30-40 milyar YTL devlet bütçesinden terörle mücadeleye ayırırsan o yatırımları daha bi 465465465 yıl göremezsin. Peki özel sektörü ele alalım. doğu da iş gücü var mı? var. ama terör de var. cebimde 5 trilyon var ve yatırım yapacağım. neden terörün göbeğine yatırım yapayım ki? sen bırak silahını adam gibi cezanı çek. peşinden gelenler rahat etsin. Ama olmaz, herro kürdistan merro kürdistan. derdin yatırım, eğitim, ekonomi bık bık bık değilki, derdin toprak senin.

ve dört;

hani diyorlar ya kürtçe konuşanlar şöyle kürtçe konuşanlar böyle.

MADDE 1. ; Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.
MADDE 2. ; Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.
MADDE 3. ; Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.

o sarı kırmızı yeşil bez parçasını eline alıp bayrağım demeden önce düşüneceklerdi bunu.

Sonsöz : ben onlar kadar kürdüm, onlar da benim kadar türk olsunlar.

edit : yazım hataları düzeltilmiştir.

edit2 : ikinci maddeye ilaveten. devlet ayrım yapıyor olsaydı bölücü terör örgütünün sempatizanları ve destekçileri şu anda mecliste olamazlardı. moderatörler ayrım yapıyor olsaydı pkk sempatizani yazarlar şu anda sözlükte cirit atıyor olamazdı. Anlayana..
meselenin özüne inilemiyor.
kükürtlü caddesinde kürt ararsanız elbette bulamazsınız. doğu'da da, batı'da da yaşamış biri olarak söylüyorum, devlet gayet de ten renginden, dilinden, inanışından dolayı kendi halkının çeşitli kesimlerine ayrımcılık yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir. bugün o en zengin listesine veya devlet kademelerine açıp bakıldığında o kademelerde olanların tamamı kendi kimliğini reddetmesi istenmiş ve bunu kabul etmiş kişilerdir. nasıl ki kimse benden türklüğümü reddetmemi isteyemezse, kürtlerden de kürtlüğünü reddetmesini isteyemez. ben burda bu konuda yüzlerce kanıt sunsam da faydasız, siz inanmak istediğinize inanacaksınız. ama madem bursa'da yaşıyorsunuz bir zahmet zafer plaza'dan çıkıp bir terminal otobüsüne binin ve emek'in arka sokaklarını görün.

devlet halkının kölesidir, hizmetinde olmak ''mecburiyetindedir''. eğer devlet kendini halkından üstün, kaf dağının zirvesinde görürse ve kendi halkına olan sorumluluklarını yerine getirmezse o devlete karşı isyan da edilir, silah da sıkılır. pkk'nın dingilliği devleti değil devletle birlikte masum insanları da hedef alması, kendine örnek olarak da aynı milliyetçi tandanslı sömürü düzenini kendi halkına da uygulamaya kalkmasıdır.

neyse yau. az önce de dediğim gibi, daha benim halkım bu devlet tarafından körleştirilmiş, beyni yıkanmış, bağnazlaştırılmış, üstüne üstlük koyun gibi ölmeyi ''vatan borcu'' maskesi altına gizlemişken kürtlere el uzatmasını beklemek hata. öncelikle herkesin kendisine şu soruyu sorması lazım geliyor;

hangi türkiye?
turkiye'nin kendisini coktan terk etmi$ olmasindan dolayi pkk'li olan ki$idir.

1. turkiye'de egitim paralidir. 7 ya$inda cingene mahallesinden di$ari cikmayip, oradaki doktrin ve irkci goru$lerle buyuyen, simit satan/ayakkabi boyayan cocuklari mi gormek istersiniz? bunlardan izmir'de bol miktarda var.

izmir'deki sevgi yolunda, akordeon bir cocukla kar$ila$tik gecen sene. kendisi kurt'tu, ailesi pkk'li degildi, ama haliyle potansiyel pkk'li olarak bakiliyordu ona. okula gitmemi$ti, gidememi$ti, elinden tutan kimsesi yoktu; ancak mozart'i akordeon'da caliyordu bu cocuk!

ve devlet, yardim adina ona gereken her $eyi vermi$ti. kesinlikle vermi$ti. ben bunu, kalbindeki deligin derinligine bakarak anlayabiliyordum, okumak istiyorum diye bagiriyordu, tipki turkiye'nin unuttugu onbinlerce kurt cocuk gibi dogu'da.

2. devlet renginden dolayi cogu kimseye ayrimcilik yapmi$tir, 1980'lerde diyarbakir'larda, batman'larda katledilen kurtleri, cezaevinde oldurulen insanlari ben hatirlamam ama, tarih hatirlar. okumak isteyenler icin:
(bkz: bir tersine yuruyu$)

ozal'in kurt oldugu argumani yapilmi$. adam kurt benliginden kopali yillar olmu$, paranin mina koymu$, niye hatirlasin kurt kimligini. tamam, bizim burada istedigimiz kimliksiz bir toplum; ancak turkler milliyetlerini sonuna kadar savunurken, kurtler niye asimile olmali?

ozal dediginiz adam, amerikan u$aginin daniskasi bir ma$aydi. bundan ote bir $ey degildi. keza burada onemli bir nokta vardir, kirbac mazlum olana vurulur daima. bu ulkede, turkce bilmedigi icin kurtce konu$an cocuklar dovuldu siniflarda. $eyh sait isyanlari kanla bastirildi, kurtler yokmu$ gibi davranildi, 20 yil oncesine kadar kendi dillerinde muzik yapma haklari bile yoktu bu insanlarin.

$imdi sen gelip diyorsun ki, ayrimcilik yoktu. sen yalan soylersin, ama tarih soylemez dostum.

3. kurtler hala ezilmektedir, fakir olduklari icin a$agilanmakta ve konu$tuklari dil ile milliyetciler tarafindan hor gorulmektedirler, ayrimciliga ugramaktadirlar. devlet'i tek bir organizma olarak algilayanlar, cok buyuk hataya du$erler, cunku devlet bireylerden olu$ur, bireylerin bireyselliklerini de ta$ir.

bi de, yapmasinlar karde$im o kadar cocuk o zaman mantigi nasil bir mantiktir anlayamadim.

sanki sen bu insanlara egitim goturdun de, aile planlamasi ogrettin de, sonra yapmasinlar o kadar cocuk diyorsun. dogu'da bir sorun vardir, o da gormezden gelinen 12 milyon insanin turklerle e$it olma vaktinin coktan geldigi sorunudur.

ha $ehirici minibuslerden falan bahsedelim. kurtlerin araba alacak ekonomik kuvveti yoktur, o yuzden surekli toplu ta$ima araci kullanirlar.
her ne kadar öyle sanılsa da aslında türkiyede yeterliği eğitimi alamadığı için dağa çıkmaktadır.
meselenin özüne de inilse dibine de girilse içine de gömülse neresinden bakınılırsa bakılsa bu onların dağa çıkıp masum insanları katletmenin, beşikte ki bebeğe babası örgüte katılmıyor diye kurşun sıkmanın adiliğini hafifletemez. yok efendim 7 yaşında ki çocuk akordeon'dan mozart çalıyormuş. ben buna anca (bkz: ybsg) derim. bu kadar mı acıtasyon yapılır. kürtlerin araba alacak ekonomisi yokmuşmuş. şehir içi hatların hepsi onların. o paraların da nerden geldiği aşikar. kaçakçılık? uyuşturucu? varın siz söyleyin cevabı. yok efendim devlet yükümlülüklerini yerine getirmezse dağa da çıkılırmış silahta sıkılırmış. (bkz: yok artık lebron james)

kükürtlü caddesinde kürt ararsam bulamazmışım. doğru bulamam çünkü çoğunluğu bademli de villalarda oturuyor. emeğin arka sokaklarını gezseymişim. ben emekte oturuyorum çocuum bana anlatma emek köyü. bir de mal mal denmez mi aile planlaması gönderilmedi, öğretilmedi. ulan eğitimsizlik mantıksızlık mı? onlar aile planlamasının ne demek olduğunu bilmiyor mu? elbette biliyor. ama amaç 30 tane çocuk yapıp türk kürt nüfus dağılımını lehlerine çevirebilmek. hangi dilde hangi mezhepte hangi renklerde anlatırsanız anlatın. bu onların dağa çıkıp, masum insanlara kurşun sıkmasını haklı çıkaramaz. ulan andavallar bu yaratıkımsı örgüt kendilerine katılmayan kürtleri bile öldürüyor. sen bana hala neyi savunuyorsun?
hani bazı hastalıklar genetiktirdir ya bu durumda öyle birşey. istediğiniz kadar okutun hakkariden dağa çıkış %3 izmirde %6 yani okuyanlar cahillere göre daha fazla dağa çıkışta. istediğiniz kadar ekonomik durumu düzeltin istediğiniz kadar insanları ülkelerinde özel hissetirin tarihler boyu bir devleti olmamış insanların bu durumdan kurtulmaları biraz zordur.
sadece çok okumakla adam olunamayacağının farkına halen varamamış dili mürekkep yalamış, eli kana bulanmış ya da bulanacak olan kişidir.
ithal vatan haini olmaz ki. vatan hainliğinn mekanizmasının çalışma prensibidir.
içerde büyürsün, büyüdüğün yere ateş edersin.
Genlerinin bozukluğundan dolayı bu duruma düşmüş pkklıdır.Ayrıca "eğitmediniz insanları böyle oldu" diye zırvalardan kurtulamayan ahmaklara en büyük cevaptır.

not: dağ kadrosundan mısın ?
üzülerek yazılandır. (bkz: #5105441)
(bkz: pkk li)
(bkz: amerikalı pkk li)*
yediği kaba sıçmak deyimini gerçekleştiren insan ayrıyeten canına susayan köpek cami duvarına işermiş.
edit:*
güncel Önemli Başlıklar