bugün

"okunabilirliği" sözcüğü yerine ne yabancı ne türkçe "okunabilitesi" sözcüğünü kullanan okuyucuları tatmin etmeyen dergilerin ülkemizde yaygın halde bulunması durumudur.
bu anlamda bakıldığında okunabilirliği yüksek bir dergi olarak; (bkz: türk dili)
buyrun uyksuz alın penguen alın koala alın.karikatür dergileri fena değil hani.
sızıntı var iken yanlış bir kanıdır.
kesinlikle varolan bir gerçektir.

bakıyorum bugün reyona. gözüm ilk olarak oyun dergilerine kayıyor, göz atıyorum kapaklara. kapaklar güzel gözüküyor, kapakta yazan içerik de pek bir dolgun ama güvenemiyorum ki onlara. level veya ogz, hangisini alırsam alayım 2 yazı okuyup bir kenara atacağım muhtemelen. o yüzden oyun dergilerinden uzaklaşıyorum.

ardından müzik dergilerine bir bakayım dedim. yüxexes ve blue jean'in kapaklarına göz attım. kapaklar kesinlikle ilgimi çekmedi ve hemen ikisini birden attım elimden, koydum reyona geri.

bilgisayar ve teknoloji dergilerine baktım. eskiden pcnet vardı, okumaya doyum olmazdı. bitmiş artık onlar da. chip ve byte'ın da durumları hiç iç açıcı gözükmedi aslında. onları da salladım.

bilim dergilerine bakayım dedim, son bir umutla. ntv bilim çarptı gözüme. bir çok yerde okumuştum, çok met ediyorlardı, ntv bilim'i. bugün dergi almak ve okumak istediğim için bir dergi alacaktık kesinlikle. tercihimi ntv bilim'den yana kullandım. aldım ve eve geldim.

şöyle bir göz attım ilk olarak, bakındım ilgimi çeken bir konuya rastlar mıyım diye. yok, yok abicim, yok yaa, vallahi yok. bulamadım. zorlama bir kaç yazıyı okudum, onun haricinde bir bok yok gibi, ya da ben de mi bir sorun var bilmiyorum. önümde duruyor şu an öylece, verdiğim paranın hakkını verir mi acaba ilerleyen günlerde. hiç sanmıyorum, en fazla 3-4 yazı daha okurum içinden, onun haricinde masamın bir köşesinde unutulur kalır.

eskiden level'ı okurduk, zevk alırdık falan. şimdilerde yok. dergi yok. içler acısı bir durum.
güncel Önemli Başlıklar