bugün

evet biliyorum bu başlık ekşi'de var. ama unutmayın bu sözlükte de motosiklet kullanıcıları var.

bu memleket pek çok şeyi yapmak için en güzel ülke olmasıyla beraber pek çok şeyin yapılması için de çok tehlikeli. bunların başında da motosiklet kullanımı geliyor.

başka bir ülke vatandaşı yoktur ki motosikletiyle çıkarken tüm aileden helallik alsın, onların ağlamaklı bakışlarıyla kontak çevirsin. ama bu ülke böyle. her motosiklete binişiniz maalesef aile tarafından ölüme yeni bir yolculuk olarak görülüyor.

aslında çok da büyük bir paranoya ürünü değil bu. neden derseniz;

tek eliyle 31 çekerken, tek eliyle araba kullanan toplu taşıma aracı şöförleri bizde, sağına soluna bakmadan şerit değiştiren lavuklar bizde, motosikletin uçan bir araç olduğunu sanıp sıkıştıranlar bizde, motosikletin dur diyince duracağını sanan ve o nedenle önüne atlamakta bir sorun görmeyen yayalar bizde, arabasının akıttığı yağdan haberi olmayan, olsa da sallamayan adamlar da bizde.

ee bu kadar çok olumsuzluk varken her çıkışta helallik beklememek abesle iştigal oluyor.

ama ne olursa olsun güzel şeydir motosiklet kullanmak. yani vazgeçmemek lazım.

etrafınızda ne kadar çok hayvan olursa olsun.
zordur. başkalarına saygı ve hoşgörünün olmadığı toplumumuzda motosiklet sürücüleri de nasiplerini almaktadırlar. diğer taraftan da ehliyetsiz motor sürücüleri var, onlara da ne diyeyim...bi tuhafız lan...
insanın yaşlılıktan ölmesini engeller.
ilginç kazalar yaşamanız an meselesidir.

örnek:

ilk önce şunu söyliyeyim
Kaza yapmadan düşmeden motosiklet kullanılmaz.
Düşmeden de kesinlikle usta olunmaz.

Kazalarım:

2 köpek ezdim biri siyah biri kahverengiydi
2 kedi ezdim biri sarı biri beyazdı
1 ineğe çarptım Adapazarı yazlık yeri kerpeden dönerken
1 beygirin altına girdim ayağı kırılmıştı sonrası malum

Not: Bu hayvanların tamamı ölmüştür. Tabi bunlar kaza ile aniden önüme çıkmaları ile olan vakalar. Kedilerin haricinde düşüp bende bayağı hasarlar gördüm (hele inekte)

Bir keresinde tek teker giderken motor elimden çıkmıştı ben motorun üzerinde yokken motor tek başına gidiyordu. Uzaklarda beni izleyen bir genç çocuğun üstüne gidip ona çarptı ve ayağı kırılmıştı. insana verdiğim zarar ve kazam birtek bu var. Motorculuk yaşantımda. Birde kendi eşimle kazam oldu. Nişanlı iken 6 silindirli Honda ile Adapazarı Sapanca gölü kenarında gezerken virajı alamayıp uçuruma uçtuk ve hastanelik olduk. Not : Motoru eşim kullanıyordu.

Bir iki ufak araba kazalarım var. Ama Allah'a bin şükür bu uzun süreli motorculuk yaşantımda her hangi bir kırığım yok. Bir gece bile hastanede yatmışlığım yok. Ancak arada bir hastanede tedavi olduğum ufak tefekler oluyor.

Allahtan dileğim bizleri motosiklet sevenleri kazalardan koruması.

http://www.tektekerarif.com/kazalarim.html
kendilerinin sanki, "ben uçlarda yaşamalıyım, ölüme ne kadar yakın durursam o kadar iyi." gibi bir düşünceleri var.

üç şeritli yolda soldan 40 km hızla giden mi ararsın, slalom denemesi yapan mı ararsın, kask dahi takmayıp 6 adet 19 lt polikarbon su taşıyan mı ararsın... hepsi var. sıkışık trafikte araç aralarında speedy gonzalescilik oynayanları söylemiyorum bile.

kardeşim; sen iki teker üzerindesin diye trafik kurallarından muaf mı olduğunu sanıyorsun. 40 km hızla sol şeritte poz yaparken iyi de ben seni sıkıştırınca mı kötü? önce şeridini öğren sonra yap yine pozunu, ses etmem.. ama sonra zırlama etrafta "türkiye'de bizi görmezden geliyürler" diye. hem sırf sen ve senin gibiler yüzünden adam gibi motosiklet kullananlar da arada kaynıyor.
ne yazıkki ne zaman bir kamyon yada araba bana çarpar diye düşünen sürücüdür.
anında asilikle, anarşiyle, biraz daha uçarsak satanistlikle ilişkilendirilmektir. zordur.
Zor zanaattır. Seni hiçe sayanları gördükçe, o an altındakinin koca bir tır olmasını istersin. Bak o zaman aynısını yapabilecek miydin diye sormak istersin. Hele o sinyal vermeyen araçlar yok mu ah ah.
Fazla birşey yazmaya gerek yok

--spoiler--
tek eliyle 31 çekerken, tek eliyle araba kullanan toplu taşıma aracı şöförleri bizde, sağına soluna bakmadan şerit değiştiren lavuklar bizde, motosikletin uçan bir araç olduğunu sanıp sıkıştıranlar bizde, motosikletin dur diyince duracağını sanan ve o nedenle önüne atlamakta bir sorun görmeyen yayalar bizde, arabasının akıttığı yağdan haberi olmayan, olsa da sallamayan adamlar da bizde.
--spoiler--

Hafifçe aracın yanına yanaşıp yan aynası kapamakla son bulacak bir eylem her zaman işe yaramıştır. **