bugün

Kahvaltıda sucuk yumurta gibi şeyler tüketmelerinden rahatça anlaşılabilecek olay. Domates falan yiyen tipler bile varmış.
Kahvaltıda pastırma yiyen insanları görünce aklıma gelen olay. Zeytin peynir bile yiyen değişikleri gözümle gördüm.
Işkembe çorbası içip üstüne pasrırmalı yumurta yerler. Kültürsüzlük.
daha da neler.

mis gibi menemen var. ekmekle yedin mi, akşama kadar tok gezersin.
ayrıca, çemen var, helva var. haşla yumurtayı koy yanına salamı, hiç olmadı.

ingilizler gibi sabah ekmeğin arasına haşlanmış fasülye koysaydınız görürdüm sizi ben.
zeytin ve peyniri herkes yemez kahvaltıda. özellikle de zeytini.
Her ülkenin kültürü farklı ve bizim kültürümüz de bu, bence en iyi kültüre sahip bir ülkeyiz bu kahvaltı için de öyle .
(bkz: yok daha menemenler)
böyle düsünen insan(lar) ne bir yere gitmiş, ne görmüs, ne de arastırmış demektir! yahu türkiye de kahvaltı kültürü olmaması ne demek? normal kafayla bu kanıya asla varmış olamazsınız!
midesizliktir. kahvaltıda sucuk pastırma yiyecek bir kültürsüzlük. utanmadan zeytin gibi bir meyveyi kahvaltıda ziyan etmelerine deyinmiyorum bile.
Benim gibi kahvaltı ile arası olmayanların çokluğunu göstermesi durumudur. Tabi bu durum haftanın günleri ile de yakından ilişkili benim için.
çok doğrudur, her sabah ekmek peynir zeytin yiyip çaymı içecez ya ıyyyy.
Yuh amk dedirten önerme.
Dünyada baska hiç bi yerde yok Olm bizim kahvaltı.
Zeytin, peynir, reçel, yağ, yumurta, ekmek, çay gibi en sade menüde bile 7 çeşit var lan, daha nolsun?
Elin gevuru kornflekslen kahvaltı yapıyor. En renkli kahvaltıya sahip ıngilizler bile, jambon, yumurta , konserve fasulye yiyor amk sabah sabah!
Çay simit var daha ne olsun. Başlı başına Unesco kültür mirası.
(bkz: van kahvaltısı)
hangi ülkenin kahvaltı kültürüyle karşılaştırdığını bilmem ama portekiz e gidersen utanırsın bu önermenden.
avrupa kahvalti kultutunu bilmeyen mallarin tespitidir. gel londra'ya essek gibi turk kahvaltisi veren yer ararsin amk. ha sabah fasulye falan yemek hosuna gidiyorsa onu bilemem.
genelde çalışan bireylerin sahip olamadığı bir kültürdür. Fakat bir aile ortamı sağlanmışsa günlerden haftasonuysa bir de akrabalar bu kültüre eşlik etmek isterse işte o zaman dünyada eşi benzeri olmayan bir kahvaltı sofrası görmüş olursunuz. Kültür müdür bilinmez ama gerçekten bizlere has bir olay olduğu kesindir.
Yanlış bir tespittir. Türkiye de gayet kahvaltı kültürü vardır. Sanki diğer ülkeler kahvaltıda kuşbaşı felan yiyo sanır.
Sadece melemeninin bile tek başına kültür olduğu bir millete haksızlık etmektir.
yanlış önerme.çünkü neden olmasın.

yumurta, zeytin, peynir(beyaz, krem, kaşar, ezine, lor, tulum, dil, hellim, örgü), domates ,salatalık, salam, tereyağı, reçel(vişne, çilek, incir, ayva), bal bunların yanında börekler çörekler simitler poğaçalar..

allah çarpar lan.
sabah kalkıp kahvaltıda sevdiği yiyeceği bulamayan yazar beyanı.
sorsan kahvaltı kültürü nedir bi açıklama yapamaz.
Italya'ya veya diğer Akdeniz Ülkelerine gitmemiş yazar beyanı ulan sucuğundan tut Yumurtalı pastıRmasına kadar yolu var bir kahvaltının olmadı Omlet yaparsın oysa ki diğer ülkelerde bir kek (kruvasan)ve cappucino içilir o kadar...
Merak ettiğim o beğenmediğiniz zeytin peynir çay üçlüsü sayesinde sabah muhabbeti eden kaç millet var?

Tani yine de çay simit tercih sebebidir. Olsa da yesek şöyle boğazı gören bir evin balkonunda.
peynir reçel zeytin bal yağ 5lisini karıştıran kürtler susun.
Vanda fazlasıyla var bu kültür. Sadece Van kahvaltısından bahsetmiyorum. insanlar ellerinde çörek, zeytin, tereyağı bal ile kahvelerde çay ocaklarında keyifle kahvaltı yapıyor. Burada edindiğim arkadaşlarım ile ben de bu alışkanlığı kazandım.
güncel Önemli Başlıklar