bugün

(bkz: hande yener) (bkz: nasıl delirdim) (bkz: apayrı) (bkz: hipnoz) (bkz: hande maxi) (bkz: hayrola)
(bkz: ayşe hatun önal) (bkz: kalbe ben)
(bkz: hadise) (bkz: aşk kaç beden giyer) (bkz: aşkkolik) (bkz: supernatural love)
(bkz: demet akalın) (bkz: olacak olacak)

bu kadar yeter mi bilinmez ama sadece yurtdışı standartlarına, evrenselliğe uygun, modern olan işler ele alınmıştır, bundan da ne kadar kıt modern işlerimiz olduğu tezi çıkarılabilir. çoğunda erdem kınay parmağı vardır, sözler modern, müzikler evrensel elektro-pop standartındadır. bundan erdem kınay'ın türk popunu ileriye götürecek iki müzisyenden biri -diğeri için (bkz: erol temizel) olduğu anlaşılır. bu adam, demet akalın'a bile olacak olacak sayesinde iyi şarkı okutturmuştur, benim gibi hande yener dışında türk popuyla bir bağlantısı olmayan hatta nefret edenlerin bile d.a. dinlemesini sağlamıştır. bu hatunları ileriye taşımıştır. özellikle hande maxi'de ve hadise'nin son albümünde aşmıştır, altyapıları yurtdışında yapılanların düzeyindedir. seviyoruz bu adamı. (bkz: erdem kınay)

bu arada şu da var, kadınlar bir işe kendilerini daha rahat verip konsantrasyon olabiliyorlar bence, özellikle oyunculukta ve müzikte. gerek yabancı, gerek türk olsun. mesela black swan'da nanni'yi natalie yerine erkek oynasaydı daha doğrusu o erkek rolü olsaydı öyle bir performans verebilir miydi acaba? veremezdi bence. bu birçok kadın oyuncu performansı izleyip (özellikle ana örgüde tek kadının portresi olan filmlerde) erkek oyuncularla karşılaştırılınca anlaşılabilir. müzikte de böyle, örneğin daha önce bir erkeğin okuduğu bir şarkıya kadın şarkıcı başka bir boyut kadar. tamam erkeklerde kamera arkasında döktürür ama vizyon açısından bu ırkı takdir ediyorum, bu açıdan seviyorum. öpptüm kızlar:)..
Ajdar, Atilla Taş, Doğuştan sonra daha da bir tescillenmiştir sanırım. Niye kadınlarda böyleleri yok?