bugün

Olmayan şeydir. Türkiye'de işsizlik artmaktadır. Hatta üniversite mezunu işsiz sayısı ciddi anlamda yüksektir.
tabloya bakınca ne kadar gerilediği görülüyor.
süper über ekonomimizin getirisidir.

işsizlikle ilgili değişen tek şey işsizlerin vasfı olmaktadır. yakında işsizlerin çoğu üniversite mezunu olacak.
bakılan yere göre doğru olabilcek önermedir. tersten bakarsak gerilemiştir.
akp'nin geriyi-ileriyi karıştırdığını gösteren tablodur.
ehliyet sınavına tekrar girmelerini de gerektirir. *
üniversiteye giden, yüksek lisans yapan, askerde olan kişiler de işsizler ancak hükümet istatistiklerin içine bunları katmıyor. biraz düşününce anlamak zor değil.
"çalışana iş var" mantığıyla düşünen bir başbakan var bu ülkede. adam makine mühendisliği okuyup işsiz geziyor, "aa ama bak şu fabrikanın makine bölümü eleman alıyormuş neden gitmiyorsun" diye adama baskı yapıyorlar. ulan neden mühendis olmak için kafa patlattım ben 5 sene?! madem fabrikada işçi olacaktım orta okuldan sonrasını okumazdım? ne sikime okuttunuz?

anasını sikeyim işsizlik çok geriletti ya!
türkiye de işsizlik yoktur aslında 750 tl ye sik sik işler vardır. üniversiteyi bitir 900 tl maaş alırsın. neden çünkü torpili yoktur.
ev kirası zaten 500 tl geçin geçinebilirsen hadi. saygın meslekler arasında başta kasiyerlik gelir.
it gibi kafa patlat hafta içi bir gün izin.
sonra satış ve pazarlamacı adı altında kandıran pezevenk işverenleri de unutmayalım tabi. diyalog aynen şudur mülakatta.
-maaş nedir?
-maaş yok.
-yok yemek sigorta falan?
-yok yok. ne satarsan senin kârınadır. 30 tane sat 3.500 tl garanti.
-anladım sizce böyle iş mi olur?
cevap acınası olurdu hep.
-bu işe girmek isteyen binlerce insan var.

var tabi ülkenin sikim gibi politikası olursa, herkes kendi yandaşlarını besler, cemaatine sahip çıkarsa, bizim gariban vatandaş ne yapsın "kapı kapı gezip süpürge satar".
herkes 'ne iş olsa yaparım' mantığına mecbur bırakıldığı için rakamsal olarak düşmesi doğaldır.
Yapay bir gerilemedir efenim. Şöyle ki; iş kur vasıtası ile çoğu işsiz kişileri 6 aylık ya da daha uzun geçici olarak devlet anlaşmalı taşeron firmalara öneriyor ve belli süre çalıştırıyor. Tabi bu istatistikler yapıldığında bizim geçici işçilerimiz o sıra çalışıyor oluyor ve işsizlik yüzde bilmem kaç düşüş gösteriyor.

Yani kimse kimseyi kandırmasın. Ülkenin çoğu konusu kısa vadede halledilmiş durumda. Oturup dua etmekten başka çare yok. Allah bir kez daha bu ülkeye 2001 krizi gibi bir kriz yaşatmaması için!
Öğrenciliğin, ev hanımlığının ekonomik değerde meslekten sayılması sonucu ortaya çıkan tablodur.
iş çok. ancak iş beğenmeyen deyyüz daha çok !
akp ile ülkenin ilerlediğini savunanlar için evet doğru işsizlik gerilemiş.