bugün

devletin neden kendi vatandaşına olanak sağlamadığını anlayamıyorum. mesela bugün türk silahlı kuvvetleri için araç, iha veya birçok ürün üreten şirketlerin bir çoğu özel. bu şirketler devletin olsada istihdam artsa insanımız bu atolyelerde, üretimhanelerde çalışsa kötümü olur. nereye kadar domates , salatalık ile milli gelir sağlıyacak bu ülke. mesela yakın zamanda altay tankı için teklifler sunulacak devlete. bu sektörde özel değilde devlet kendi fabrikalarını kursa 7/24 çalışma olup işsiz insanlar devlet tarafından bu gibi projlerde çalıştırılsa kötümü olur? gelişme bence bu şekilde olur. özel şirketler yavaş yavaş üretim yapıyor ama devlet eli altında olsa iş gücü çok hızlı ve seri üretim gerçekleşir. insanlar artık özel sektörden bıkmış durumda şartlar ağır patronlar acımasız. bugün köprüye yola yatırım yapılana kadar silah sanayine yatırım yapmak daha mantıklı. dışardan yüksek meblağlara askeri silahlar veya araçlar alıyoruz bunun yerine yatırımımızı biz kendimiz yapsak daha iyi olmazmı. bugün bir tankın birim maliyeti 5.4 milyon dolar yani 15.660,00 milyon lira yapıyor hatrı sayılır bir para bizim için. ülkede herşey okuyup memur olup 3 bin lira maaş almak olmamalı. zeki olupta okumayı sevmeyen insanlar var.