bugün

an itibari ile tüm haber bültenlerinde yerini almış olan gelişmedir. akdeniz universitesi tıp fakultesi hastahanesinde 9 saatlik bir operasyonla gerçekleştirilmiştir.

http://www.hurriyet.com.tr/saglik/19737711.asp
yüz nakli demek yanlıştır. yüzden aldıkları deriyi transfer etmişlerdir.
ezelle polatın yüzlerini kim halleti sorusunu sordurtmuştur klasik türk insanına..
cok buyuk bir basaridir bana gore. Su ana kadar yapilmamis olmasi ve ilk denemede basarili olunmasi sevinilecek bir durumdur. Bildigin bir yüzün baska bir vücuda nakledilmesidir. Dikiş atmaya benzemez.
yüzsüz insanların tedavisinde kullanılır.
henüz yapılmayan ve dünyada nadir olarak yapılabilen bir nakli türk doktorlarının yapmış olmasına bile muhalif olabilen insan modelini açığa çıkaran nakildir.
O değil de ölen kişinin yüzü alınırken ortaya cikan görüntüyü düşünemiyorum.

Tam testere filmi görüntüsü olmuştur. Bi ince yusufladım mı ne?
bıçak parası olarak ne tür bir talepte bulunduklarını merak ettiğim doktor güruhunun dünyanın bir çok yerinde yıllar önce yapılmaya başlanan ameliyatı öve öve bitirememesi olayıdır.
amerika yeniden keşfedilmemiştir.
not: bıçak parası olarak ailenin on üyesinin birer böbreği talep edilmiş olma ihtimaline dahi gözü kapalı inanırım.
dahili not: beni türk doktorlarına emanet etmeyin zira içimde bulaşık makinesini dahi unutabilirler.
harici not: ukte ve eleştiri vardır, anlamayan bünyeler için.
tüm dünya'nın bu olayı konuşmasına rağmen hala bazı ülkem insanları tarafından eleştirilen çok biliyorsan kendin yapsaydın dedirten mucizevi olaydır.
bunca tıp fakültesi varken akdeniz üniversitesi tıp fakültesi'nde yapılmış olması üniversitenin reklamının yapılmasını sağlamıştır. bravo valla hangi hekim yaptıysa.
ölen kişinin ailesine helal olsun.nasıl zor bi karar vermişler .büyük sevap valla..
doktorundan alıntıdır,

--spoiler--
uğur'a 'çok iyi görünüyorsun' dediğini anlatan özkan, onun da 'sen daha iyi görünüyorsun' diye espri yaptığını kaydetti.
--spoiler--

artık trajedi midir, yoksa espri mi yapmıştır bilinmez.