bugün

300 binli, 500 binli aldatıcı rakamların gerçek halidir.

multeciler.org sitesinin son paylaştığı verilere göre türkiye'de 0-9 yaş arası 1.052.000 suriyeli mevcut.

her ay güncellenen liste şurada;
https://multeciler.org.tr...kiyedeki-suriyeli-sayisi/

suriyeli sayısı ile ilgili tablo da şurada;
görsel

suriyelilerin 2011 yılından beri ülkemize geldiğini göz önüne alırsak, yukarıdaki tabloda geçen 0-9 yaş arası çocukların çoğunun türkiye'de doğduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz.

0-9 yaş arası suriyeliler resmi rakamlara göre ülkemizde bulunan suriyelilerin yüzde 30'unu oluşturuyor.

yani türkiye'deki suriyelilerin yüzde 30'u türkiye'de dünyaya gelmiş...

türkiye'de doğan bu çocuklar tc vatandaşı olmaya hak kazanıyorlar doğal olarak ve bu çocukların aileleri de kolaylıkla tc vatandaşlığı alabilme hakkını kazanıyorlar.

yurtdışında da bunun örnekleri var.

almanya, abd, kanada gibi ülkelerde doğan bir bebek oranın doğal vatandaşı oluyor ve aileleri de vatandaş olabilme hakkı kazanıyor.

türkiye'deki suriyelilerin yüzde 30'unun türkiye'de dünyaya geldiğini ve bu yüzde 30'un dışında kalanların da türkiye'de dünyaya gelen suriyelilerin aileleri olduğunu düşünürsek ülkemize gelen neredeyse tüm suriyelilerin kısa bir süre içinde tc vatandaşlığına kolaylıkla geçebileceğini öngörebiliriz.

yani?
yanisi şu, suriyelileri geri göndermek artık tatlı bir hayalden öte değil...

edit: 5901 sayılı tc vatandaşlığı kanunu

madde 8, 1. fıkra: türkiye'de doğan ve yabancı ana ve babasından dolayı doğumla herhangi bir ülkenin vatandaşlığını kazanamayan çocuk, doğumdan itibaren türk vatandaşıdır.

yani türkiye'de doğan bu 1 milyon 52 bin suriyeli bebek, henüz suriye vatandaşlığı bulunmadığından dolayı malesef tc vatandaşıdır.
analarını da alsınlar gitsinler.
bundan 10 sene sonra kendi ülkemizde azınlığa döneceğimizin resmidir. türkiyede türk kalmayacak. bir tarafta doğu illerinde yaşayan kürt vatandaşlar son sürat çoğalıyor diğer tarafta bu araplar çoğalıyor. istanbulda herhangi bir güzergahta metro-tramvay kullanırsanız etrafınızı bir gözlemleyin. veya topkapıdan sur içi denilen bizim fatih bölgesine girin teee eminönüne kadar bir yürüyün. göreceğiniz her 5 insandan 4 tanesi ya arapça ya kürtçe konuşuyor. esenyurt keza aynı şekilde. eskiden doğudan göçen vatandaşlar ağırlıkta idi şimdi araplar baskın çıkmaya başladılar. ne diyelim her fırsatta en yerli en milli en milliyetçi ve en vatansever olduklarını iddia eden ümmetçiler varken bu son kaçınılmaz gibi..
Şimdi işin gerçeğini konuşma vakti gelmiştir diye umuyorum.

Bizler, Türkiye türkleri yani, karma bir ırkız. Bu nedenle orta asyadaki türk soydaşlarımıza tip olarak benzemiyoruz. Benzeyenlerimiz de var tabi ki.

işte bundan bahsediyorum. Bizim için en önemli cümle, milliyetçilik anlamında şu olmalıdır; "ne mutlu türküm diyene!"

Osmanlı toprakları olan kuzey Suriye'de yaşayan ve türk ırkına mensup olan kişilerin varlığı da gerçeklerden diğeridir.

Kan olarak, bizim gibi onlar da türklükle birlikte farklı diğer ırkları taşıyor.

Türklük, anadoluda bir iddia ve idrak meselesidir. 1 milyon 52 bin yavrumuzun türklük idrakında yetişmeleri dileğinde bulunuyorum.

Didit: bir de türkiye de ırkçılık yoktur derler. Hadi la oradan! Atatürk ırkçı değildi, sözde atatürkçüler ırkçı ama.

Ne mutlu türküm diyene ifadesi, ırk olarak türk olanlar için söylenmemiştir. Yani ırk olarak türk olduğunuza inanıyorsanız, davranış olarakta türk olmayı başaramıyorsanız, üzerinize alınmayın hani.
Yol yabdı namaz clio neyse ülkenin sağcılar elinde nasıl yok edildiğini canlı canlı izliyoruz.
2011'den sonra gelen tüm surilere ve doğan bebeklere vatandaşlık verilmemeli ve geçici kimlik verilmeliydi ama bizi yönetenler yapmadı (belli bir kısma yaptılar ama yeterli değil).

Bunlar 10 sene sonra bu ülkede ciddi beka sorunu yaratabilirler.

Bu yüzden tüm suriyeli mülteciler güvenli bölgelere mutlaka gönderilmeli.
basit bir mülteci sorunu zannediliyor fakat bu adamlar harıl harıl vatandaşlık alıp kalıcı hale geliyorlar, kimse farkında değil.

savaştan kaçan eğitimli ve üreten insanları batılı ülkeler toplarken bize alt tabaka, kanunsuz ve eğitimsiz olanları doluştu. 5 milyon insandan bahsediyoruz, mevcut durumda bile hepsi vatandaş olsa neredeyse parti kurup barajı geçecek kadar kalabalıklar. bir de bu üreme hızıyla gelecekte yaşayacağımız sorunları düşünün.

dünyanın en homojen demografik yapısına sahip olmamıza rağmen azınlık sorunları yaşayan bir üleyiz. zemini jöle gibi kaygan, her an bir yıkımla karşılaşabilecek bir coğrafyada yaşıyoruz.

siyaset günü kurtarmak için değil geleceği inşa etmek için yapılmalı. bizi göz göre göre yıkıma götürmeyin.
Fazla bile olduğunu düşünüyorum .Çünkü öyle bir üreme sistemine sahipler ki hiç olmayan 5 tane 6 tane doğuruyor. Adamlar seri üretim yapıyor .
Acilen gönderilmeliler.
Asimile olmak için bu kadar çaba harcayan başka bir millet daha var mıdır merak ediyorum. Onca savaşa, emeğe, kayıplara rağmen 100 senede dönüp dolaşıp geldiğimiz nokta yine "geldikleri gibi giderler" oluyor. Tarihten ders çıkaramıyoruz; akıl fikir diliyorum milletimize, özellikle de "onlar bizim din kardeşlerimiz" kitlesine.
peki kontrollü üremenin önemini anlatmayan yetkililer nerede.

bu adamlar mülteci kampındayken en azından kontrollü üreme anlatılabilirdi. prezervatif de dağıtılabilirdi.

neden kontrollü üreme diyorum da kısırlaştırma demiyorum. öyle deseydim yarak kafalının biri çıkıp "siz bizi asimile etmeye çalışıyorsunuz" diyebilirdi bazı ırktan arkadaşlar diyor bunu ben sana kontrollü üre diyorum hem sana zararı olur hem ülkeye zararı olur sen çıkmışsın asimile diyorsun ne alaka.
Keşke bu arapları her yere dagitacaklarina hatay a falan toplasalardı orayı verir bunlara kurtulurduk.
Ürkütücü sayılar bunlar. Aşırı bir rahatlık..Biz kendi ülkemizde bir tane çocuk yapmaya korkuyoruz adamlar dilini bilmedikleri ülkede patır patır yavruluyor.. kendi ülkelerindeymiş gibi yaşamaya devam ediyorlar. Bu çocuklar büyüyor sonra tek kelime türkçe konuşamıyor...
Malum parti döneminde olmuştur.

Ümmetçi akçomarlarımız buna çok seviniyorlardır. Sonuçta araplaşacaklar iyicene. Onların istediği de bu zaten.. Arap olmak, türklükten kurtulmak..

Yalnız şuraya dikkat çekmek istiyorum, suriyelilerin çoğunluğu türk vatandaşı değiller.. Ama kürdoların hepsi türk vatandaşı. iliğimizi kemiğimizi sömürmekle meşguller. Kaç bin türkü şehit ettiler.. istilaları aldı başını gitti. iğrenç kültürlerini batıya çoktan taşıdılar.. istanbul, bir şırnak olma yolunda hızla ilerliyor. Ok meydanı'nda pkk'lılar cirit atıyor.. Bizim bölünme karşıtı enayi türklerimiz de, buna hiçbir çözüm üretemiyorlar.. Vatanın her kööşesii beniiiiim, kaaanlarıımııız vaar orada demeyi biliyorlar.. Türkiye, arapların ve kürdoların hakim olduğu bir ülke olma yolunda hızla ilerliyor.. Enayi türk milleti, uyan artık uyaaan..

Ulan ne bahtsız milletmişiz biz aq. Orta asya'dayken çinlilerle ve moğollarla uğraştık. Anadolu'ya geldik, kürdosuyla ve arabıyla uğraşıyoruz şimdi.. Bahtımıza çomak sokayım. Bu enayilik, türkiye türklerinin sonunu getirecek.. Türkiye türkleri karma bir ırk değil ayrıca.. Oğuzlardan geliyoruz. Hazır bilgiyi seven çomarlar artık gına getirdi be. Sözlük, kendini zeki sanan cahillerden ve aptallardan oluşuyor resmen.

Kürdolardan ve suriyelilerden kurtulmak için şu yöntemi kabul etmeniz lazım. Başka bir yol yok, kabul edin şunu artık. Diğer yollar hayalperestlikten başka bir şey değil!
(bkz: ayrılıkçı türkler)
ay birini verseler de sevsek.

(bkz: bebek bebektir)
nargile kafe altyapısı.
Bahtlari güzel olsun.
18 senelik kalkınma planı gibi lan.. 18 yıl sonra + 1 milyon oy kazandık pampa...
Almanya da doğan Türklerin yeni versiyonu , şimdi anlıyorsunuz Almanların neden Türkleri istemediğini.
Tamam da kardeşim
Mültecilerin hepsi iç savaşın yaşandığı sene 2011 de ülkemize gelmedi ki.
Aksine 2019 2020 yılına kadar kademeli olarak geldiler
5 ila 9 yaş arası kişilerin çoğusu türkiyeye geldiği zaman ya doğmamıştı ya da anne karnındaydı.
Lütfen algı yapmayalım.
anlayın artık mesele din kardeşi veya savaş değil. mesele halkımızın demografik yapısını bozarak işgal etmektir. bir kürt olarak surili kardeşlerimizin artık ufak ufak ülkelerine dönmelerini istiyorum. ama bu artık imkansız.
sankı daha önce bu senaryo bu ülke'de yaşandı gibi geldi bana.
Ulan kelimelik oynuyorum orada bile tonla arap çıkıyor karşıma.

Artık kullanıcı adımı yunanca yapmanın vakti geldi