bugün

yobazlık, cehalet, dinin en iyi kafa yapan uyuşturucu olması başlıca sebeplerdendir. yani öyle bir uyuşturucu ki adam karım sana feda olsun reis diyebiliyor. hani marjinal bizdik?
tepkiselliktir.

anasına, babasına, imama, tayyip'e, hocaya, vatandaşa kızan adam ateist oluyor. her ateist için demiyorum ama çoğunluğun durumu malesef bu...
hükümdarlar, tarih boyunca insanlar tarafından uydurulan tanrıyı kullanarak maskesi arkasından insanları yönetti, insanlar artık bir şeylerin farkına varmaya başladı, hayır, kendilerini tanrı ilan eden hükümdarlar tanrı değil, onunla görüştük bu kitabı yazdı diyenler de yalan söylüyor,

bizi daha fazla kandıramazlar.
tanrı yok, onunla görüştüğünü iddia edenler yalan söyledi.
kendini dini bütün tanımlayan insanların cahilliği, aymazlığı, riyası, iki yüzlülüğü, yakışıksız tavrı.

en nihayetinde meselenin özü nefisten arınmak iken nefsine köle olan insan manzaraları.

bu iki yüzlülüğü benim midem kaldırmadı. sanıyorum böyle düşünürken yalnız da değilim.
akp'dir. gerisi bunun sonuçlarıdır.
Zorla dinin insanlara öğretilmeye çalışılması iple çok uğraştılar düğümü açıyorlar artık.
bence en büyük etken internettir. internet sayesinde yeni bilgi öğrenme ve bu bilgileri kıyaslama imkanı doğmuştur.
Akpkk.
Entry burada.
Dinle siyaset yapılması, evet.
dinsiz insanlarin yönetimde olmasi olabilir.
Cehalet ve körü körüne atalarının sapkın yoluna bağlanmak yani putperestlik.
akabenin kendisi, din diye zır zır ötüyorlar

yemedikleri b*k kalmıyor. imam hatipli dünyaya

yönverecek diyor, söylediği doğru çıkıyor

imam hatipli dolandırıcılıkta dünya rekoru kırıyor.

ne bekliyorlarmş ki.
(bkz: siyasal islam)