bugün

Taşrada küçük bi memlekette esnaf dükkanımız var.
Yılda rahat 350 - 400 kişi " falanca memleketteki camimiz için yardım topluyoruz" ya da " falanca şehirdeki kuran kursumuz için yardım topluyoruz " diye geliyor. Tabi saygı duyarım herkes dinini yaşamalı neticede ama 3 yıldır burdayım ve bu güne kadar " falanca şehirde okul yapıyoruz " diye yardım toplayan kimse olmadı. Anadolunun birçok beldesinde hala harap durumda yüzlerce okul var ama tabiri caizse " lüx " düzeyde camisi olmayan çok az yer var.
Çok kötü bi durum aslında.
başımızdakilerin vizyonunu gösteren gerçek.
bunun hükümetle vs hiç alakası yok. bu zihniyet meselesi maalesef. kızlarını bile okula binbir zorlukla gönderen bir milletiz maalesef. keşke tersi olsa da övünsek bununla.
Bu adamlar daha ne kadar cami yapmayi dusunuyo cok merak ediyorum.durdular durdular simdide camlica tepesine dadanmaya basladilar.oraya o camiyi yapicaksinda nolucak zaten her yer camiden gecilmiyo.

Iktidara geldiginizden itibaren kactane iuniversite insa ettiniz allah askina saysaniz bir elin parmaklarini gecmez..
hiç hesapladınız mı kaç birane var gençleri alkole iten, kaç fuhuş yuvası, kaç kumarhane var iddia bayii leri, at yarışları. ulan dinsizler işiniz gücünüz islam.
insanını ülkesinden soğuma sebeplerinden biri. bu ülkede camiye okullardan, hastahanelerden daha fazla önem verildiğini bilmek; yabancı ülkelere gitme isteği doğuruyor.
gelişmemiş ülke olduğumuzun gizlenip "gelişmekte olan ülke" diye kolaylıkla kandırılmamızın sebeplerinden birisidir.

seçmeli dersleri motor, mekanik, bilgisayar, havacılık, gemicilik, tasarım, inşaat, tarım vb. olan ve bize tohum satan bir çöl ülkesi düşünün.
bir de o tohumları satın alan bizim gibi tarım ülkelerini düşünün. yazık halimize.
hükümetle hiç alakası olmayan durum çünkü yaptırılşan (ihtiyaç dışı ekstra camiler kastediliyor)
camilerin %99 u halkın yardımlarıyla yapılıyor! bu yüzden halkın zihniyeti değiştirilmeli!
ünlülerin sanatçıların iş adamlarının vergiden kaçmak için özellikle, hayır olsun diye cami yerine okul yaptırıp hayır işlemeye çalışmasından olabilir.
aptal halkları dinle uyutup sömürürler o yüzden şaşmamak lazımdır.
deki okul sayısı az önemli olan derslik sayısı neyse okul sayısı 60 bin civarında cami sayısı ise 75 bin. bu arada her köyde bir cami var ama her köyde bir okul yok bunu da bu rakamlara ekleyince arada fark olmadığı belli oluyor.