bugün

hangisi olduğunu öğrenip, ona göre çalışacağım üniversite.

çağdaştan kasıt editi: mesela sınıftasın ve hocayla tartışıyorsun, hocayı tartışmada yendiğin halde, o hacanın sana gıcıklığına düşük not vermediği. 2 kere 2 nin bile tartışma konusu olmasının doğal olduğu. sadece ve sadece mantığa inanan çağdaş üniversite.
recep tayyip erdoğan üniversitesi.

tabi yersen !
anadolu üniversitesi'dir.
çan eğrisi, cc geçme notu, 4 sınav falan hepsi çağdaşlığın birer izi, birer vücut bulmuş hali.
geciniz.
(bkz: istanbul üniversitesi)
(bkz: iTÜ)
itü'de 'itü asırlardır çağdaş' yazıyor ama ne kadar doğru bilmiyorum.
öncelikle çağdaştan kasıt nedir bunu bilmek gerekir. türbanlıların girebildiği üniversitelermi yoksa giremediklerimi ?
(bkz: ege üniversitesi)
necmettin erbakan üniversitesi değildir. yiyiniz efendim.
hiç şüphesiz ki inönü üniversitesidir.

normal öğretim yazıp 2. öğretimde ders alabilirsiniz. hiç sorun çıkarmazlar.

ikinci öğretim olup eğitim hayatınızı normal öğretimlerle bitirebilirsiniz, hiç sorun çıkmaz.

çoğu derste devam zorunluluğu yoktur, olanlarında da çeşitli yöntemlerle devam etmeden devam verebilirsiniz.

beyninizin olmasına gerek yoktur, her türlü diplomaya ulaşırsınız.

ders almak için 1.8 ortalama kuralı vardır ama 1.7 civarıysanız ders alabilirsiniz sorun yoktur.

ders çalışmanıza gerek yoktur, sınav sırasında gözetmene " çalışamadım 2. kez alıyorum " demeniz yeterli, mutlaka bir ilenin önüne veya arkasına yönlendirileceksiniz.

ders programının bir önemi yoktur, ders alanlar olarak fikir birliğine varmanız yeterli, dersler sizin istediğiniz saatlere kaydırılacaktır.

her şeye rağmen bir dersten çoğunluk kaldıysa, sizin şikayet etmenize gerek yoktur, o öğretim üyesi değişecektir.

cumartesi günü yapılan derslere sistem tarafından otomatik devam verilir, kılınızı kıpırdatmanıza gerek yoktur.

maddi durumu kötü öğrenciler düşünülür ve korsan kitaplara yönlendirme öğretim üyeleri tarafından yapılır.

yalnızlık sıkıntısı çeken öğrenciler gözetilerek tüm derslerde, her öğrencinin 1 misafir getirme hakkı vardır.
hacettepe, anadolu, ege, boğaziçi, odtü vs. vs.

edit: gaziliyim.
Cagdasliktan anladigin seye gore degisecek universite.
(bkz: odtü)
elbette bilkenttir. karma yurt tartışmaları az yapılmamıştır.
sütçü imam hatip üniversitesi' dir.
Sabancı Üniversitesi' dir.
(bkz: necmettin erbakan üniversitesi)
herkesin kendi okuduğu üniversiteyi yazmasıyla içine sıçılan anket. oturun oturun selçuk üniversitesidir o. *
hacettepe diyebilirdim ama onlar da bakan kızına falan torpil geçtiler saygımı minimuma düşürdüler.
maltepe üniversitesi.
Özel üniversitelerde fikrimce Kadir Has Üniversitesi ve Beykent Üniversitesi çağdaşlık bakımından diğerlerinden farklı konumdalar... Devlet üniversiteleri için pek birşey diyemem çoğunluğu çağdaşlıktan nasibini yıllarca hiç almamış ama sadece bir tanesi bana göre bir adım daha önde bu mevzuu bakımından O da Eskişehir Osmangazi Üniversitesidir.
adnan menderes üniversitesi hiç değildir. hatta üniversite mi lan lise bazında değerlendirilir anca olsa olsa. ama izmirdeki üniversiteler çağdaşlıktan nasibini almıştır diye düşünüyorum.
tartışmasız ege üniversitesi.
Türkiye 'de çağdaş bir üniversite var ise , çağdaşlık kavramının akla gelen ilk anlamı yeniden sorgulanmalıdır.