bugün

(bkz: islam)

edit:

--spoiler--
daha yeni yazarım lan ağzıma sıçtınız. neyse eksileyin pis şakirtler. yalan mı lan zamanında dini kullanarak otu boku yasaklayanların gölgesinde yetişmiş bir halkız. adamın bir fetvasına bakıyordu. yok neymiş sonra ''oku''. sanki kur' an her sözüne tam olarak uyuyorlar da bir de onu örnek gösteriyorlar. göbeğim üzüldü sizin yüzünüzden.

--spoiler--

edit2: bakın bir sağınıza solunuza lan. hangi islam ülkesi gelişmiş?
bilim adamı olacak insanların habire alakasız tesrlerle meşgul edilip bilim adına aç kalmasının dayatılmasıdır.
(bkz: ezberci eğitim)
Bilime harcanan paranın boşa gittiği düşünüldüğü için.
insanların sbs, lys gibi sınavlarla uğraşırken bilime yönelememesi de bunda büyük bir etkendir. gençler en verimli çağlarında bu saçma sapan sınavlar için çalışırken ilgi alanlarına yönelemiyorlar malesef.
ekonomi, siyaset,bürokrasi ancak en önemlisi halkımızın buna yanlış pencereden bakması olabilir.
izinde olduğumuz içindir belkide.
nebula isimli uzay cisminin isim babasının NASA'da çalışan bir Ankaralı uzaybilimci olduğunu düşünen üniversite öğrencilerinin olması.
(bkz: ne bu la)
(bkz: ben bunu gördüm)
prof. lerin çoğunun torpille prof. olması.
ezberci, araştırmadan yoksun koyunlar yetiştiren eğitim sistemimiz.
yobaz düşünce sistemi.
değişik bir fikir atınca ya da proje düşününce insanların ' he he yaparsın, dünyayı sen mi kurtarcan amk. , kimse düşünmedi bi sen mi düşündün bunu amk. ehueheu' tarzı malca konuşmaları.
devletçe desteklenmeyen bilim projeleri. bilim adamları projelerine destek için yarışmalara bile çıkmakta. kim milyoner olmak isterde canlı örneğini görmüştük.
vb. vb.... daha nice sebeplerden dolayı türkiye' de bilim gelişememkte.
az okuyan milletim.
buradaki kodumun eğitim sisteminin insana bişeyler yapmasına engel olması bunun yanı sıra bu ülkedeki hiçbir başarının cezasız kalmaması yüzündendir.

(bkz: bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmaz)
gericilerin çoğul olmasıdır.
ilgilenecek daha mühim şeyler olduğu için.

(bkz: feriha)
(bkz: fatmagül)

(bkz: desti izdivac)

(bkz: taklacı bakan)

(bkz: 4 artı 4 artı 4)

(bkz: türban)

(bkz: tinerci)
ilerlememe kelimesinde geçen memedir.*
isvicredeki bilim adamlarinin cok acili dis fircasi gibi urunleri yapip otorite olmasindan dolayi malesef ulkemizde bilim gelismiyor. Genclerimizin morali bozuluyor efenim.
dindir.

halkının geneli yobaz olursa ve dine bağımlılık bu kadar olursa elbetteki bilim ilerlemez. zaten kutsal kitap sanılan şeyler her şeyi açıklıyor. bilime ne gerek var ki diye düşünülür ki bu da doğrudur. eğer bilimin gelişmesi isteniyorsa önce dogmalar bir kenara bırakılmalı ve eleştirel düşünme geliştirilmeli.
aslında çok zekiyiz ama çok uykumuz geliyor ve bu yüzden tembeliz. saat 6 30'da okula gönderirsen zamanında öğrencileri hayattan soğutursun ya...
bu sorunun tek nedeni egosunu yenememiş insanlardır
not: uzun açıklama isteyene yapılır.
özgür düşünce yok bir kere ve bilimden önce insanlığın ilerlemesi lazım. allah yok din yalan karikatüristine 1 yıl hapis isteminin olduğu bir ülkede bilim en fazla ne kadar ilerleyebilir? tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan ? anca bu kadar.
üniverstelerin ilim-irfan yuvası yerine, sex yuvası olması
üniversitede bilim adamı yetiştirecek kişilerin öğrencileri bilimden soğutması. öğrencilere sadece karşısına geçip slayt göstererek yada yazdırarak olacak birşey değil bu. yetiştirmek isteyen uygulamaya ağırlık verir ve insanları diğer tek düzeliklerle soğutmaz.
olay bilim adamının ne aylık 10bin lira alması ne karı kızla yemesi.
önce sen ülkeni yöneteceksin başkası değil. ancak öyle gelişmeye başlarsın.
ülkeni kim yönetiyorsa bunlar şunu yapmaya calışmasın biz ucuza veririz bizim malımızı kullanırlar bize bağlı kalırlar mantığını gayet güzel bir şekilde kullandıkları için sen sömürülmeye muhtaçsın.
kimse bunun aksini inkar etmesin gerçek ortada neden türk bilim adamı amerikada şurda burda bişeyler bulurken türkiyedeki türk bilim adamları birşey bulamıyor. sebebi sömürülmeye bizi mahkum ettikleri için.
Bilimin dogmaları yıkan ışığı dinci yobazların çıkar sağladığı kaynakları kuruttuğu için bilimin gelişmesinin önündeki en büyük engel dinci radikallerdir.
kürtaj, tecavüz, eşcinsellik gibi mühim konularda ilerlemekten(!) fırsat kalmıyordur.
üniversitelerde pozitif bilimlere verilen önemin azalması. Meslek derslerine önem verilmemesi. Araştırma geliştirmeyi yük olarak gören sanayici. Memur kadrolarına niteliksiz kişilerin alınması.