bugün

(bkz: özel tüketim vergisi)
bu fotoğraf her şeyi anlatır sanırım. görsel

bu ülkede kendimize 1 araba alıyorsak 1 de devlete alıyoruz. kendimize 1 litre benzin alıyorsak 1 litre de devlete alıyoruz.
72 bin liraya sadece çelik jant, otomatik klima ve arka park sensörü olan dizel c segmenti araçlar satılmaktadır efendim! (bkz: a3)
işin kötü yanı bu paralara başka alacak ve premium bir araç yoktur.
devletin izledigi yol: vuruyor kirbaci vuruyor kirbaci..
devletin vatandaşı nasıl kaz gibi yolduğunu gösteren fiyatlardır.
Kendi fiyatı kadar vergi ödüyoruz.
Uçuktur. iki yıl yabancı plaka dolaşımı kesinse aracı yurt dışından alıp piyasaya darbe vurulmalıdır.
Biz üretmeden bu yarı yarıya vergi kalkmicek.
Biz ne zaman üretecez
Eşşek sudan gelince
Merak etmeyin düşecek düşecek
bu aq. devleti bu kadar vergi alıyorda neresine sokuyor aq.

emekli maaşları çük kadar.
Bi hesap yapmıştık 40 bin tl ye almanyada alınan araba burada 80-85 bin tl. Ulan utanmazlar allah'tan korkun.
çomarlar vergilerini hiçbir türlü ödemedikleri için akp burdan vergi koyarak sağlam çarpıyo. niye? çomar içki içmez sanattan da anlamaz ama bütün parayı arabaya eve gömer.
Adam sikilmeye alışmış birde kılıf bulmuş... Bu kafayla daha çok sikerler böylelerini.
Edit: Üç beş denyo denyoluk yapmasın diye biz kendimizden oluyoruz, böyle devam edin (bkz: afferim size) ...
Vergilerden dolayi komik bir sekilde pahalidir.
vergi sistemi dolayısıyla diğer ülkelere kıyasla saçmalıktır.

ayrıca 320i ler 1500, 320d ler 2000motordur. 1500 lerden 45% ötv, 2000lerden 90% ötv alınır. 2001 ve üstünden 145% ötv alınır.
internetten araba fiyatlarına bakıyorum adam 2000 model opel corsa'ya 25 bin tl fiyat çekmiş. italya'da yaşayan bi arkadaşım var orda kaç para eder diye sordum, burda o araçlar taş çatlasa en temizi 300-500 euro eder dedi bir de onları hurdaya atıyorlar diye de ekledi. Hatta geçen gün komşusu yeni model bi araba almış, elindeki 2002 model fiat punto'yu hurdaya atacakmış, arkadaşım bana ver ben kullanırım diyip bedavaya almış aracı haha. O araç burda en kötü 15-20 bin eder.

Bir de tüm bunların üstüne dünyanın en pahalı akaryakıtlarını kullandığımızı dahil edip de düşünün bakalım nasıl bir ölücülerin arasında yaşam mücadelesi verdiğimizi.
Uzun uzun analiz etmeye gerek yok. Tr de araba fiyatları adam sikmeye yöneliktir.
Adam siken cinsten

Herkes arabam olsun istiyor ee haliyle milleti siktikce sikiyorlar

Arz talep meselesi bi nevi.

Bir motorsiklet kullanıcısı olarak araba benim için boş iş hatta trafikte yanlarından geçerken mal gözüyle bakıyorum.
tüm maaşımı 50 orandan iddaaya basıp bir cla 180 alasım var. ama kaybedersem sıkıntı büyük.
Araba değildir o vergidir vergi.
Futbolcuların ücretleri gibi, konut fiyatları gibi uçuktur, gerçeklikten ve ülke gerçeklerinden uzak fiyatlardır.
Dolara endekslidir.

Hep 50 liralık alanlara selam olsun.
pahalıdır. yüksektir çünkü vergileri yüksektir.
1991 model tenekelerin bile 10 ile 13 bin arasında satıldığı fiyatlardır.

Norveç bizi kiskanıyiii

Alamanya bizi çekemiyiiii
ilgimi çekmeyen.

Fakirlikten tütüne başladık araba ne haddimize amk.
1 araba kendine ancak 3 tane de devlete alırsan alabileceğin fiyattadır gayet makul bence.
güncel Önemli Başlıklar