bugün

Allah duanızı bir an önce kabul edip uygulasın amin.

Bir sıfat.
Neden sevmiyorsunuz bu adamı tavugunuza kış mı dedi.

Bir serzeniş..
demokrasi hristiyanlık gibi yahudilik gibi islam gibi bir din çeşididir. dinler zaten hayat nizamı idare ve ceza hukukları içeren ve orda indirilenden başkasıyla hükmedilmemesi emredilmiş olan yasa kitaplarıdır. yani bu maddeler kaldırılamaz. ama demokraside indirilen birşey olmadığı gibi insanlar allah’ın indirdiği yasayı beğenmeyerek ve ona karşı büyüklenerek insanı ondan daha iyi tanıdıklarını iddia eder ve kendileri kanun yapar.

yani bir nevi kuran’da anlatılan firavun meselesi. firavun ben sizin en yüce rabbinizim demişti. o sizi ben yarattım demiyordu ki!¡ öyle dese yaşlı bi adam çıkar ben senin ebeni gördüm der???

sizin üzerinize hükmedici benim ben ne dersem onu yapacaksınız despotunuz ve ilahınız dolayısıyla benim diyordu.

bu gün kanun yapanlar da aynen o örnekte musa ile savaşan firavunla aynıdır.
Kenan Evren dir.
rte dir. hayalini kurduğu sıfata kavuştu nihayet. başkomutanlık olmadı, olamazdı da ama başkan yaptırdı kendini. tebrikler.

şu "bizim ömrümüzden al ona ver" diyenleri bir gün toplayacaksın bir meydanda. şu hollywood sektöründe kullanılan stüdyolardan kuracaksın habersizce. inanılmaz bir ses sistemi falan ayarlayacaksın. sonra bunlar meydanda palamut gibi beklerken şimşekler falan çaktıracaksın yukarıdan vereceksin özel efektleri ve çok gür bir ses duyulacak " her birinizin ömründen alıp ona vereceğiz" diye. sonra izleyeceksin altına sçanları "hayırrr yaaa amk ben vermem bananee ühühühü" diye ağlayıp yere çömüp cenin pozisyonuna geçenleri..