bugün

türkiye'de faaliyette bulunan bankalarca, kanunun emri ile kurulan çatı kuruluş.
http://www.tbb.org.tr/
düzenledikleri eğitim programları ile mesaiden yırtmanızı sağlayan yüce kuruluş.
iş bankası genel müdürü ersin özince, aynı zamanda birliğin başkanlığını da yürütmektedir.
TCMB dışındaki Türkiye'de faatliyet gösteren bütün bankalar, bankalar kanununa göre bankacılık iznini aldıktan sonra en geç 3 ay içerisinde üye olmak zorunda oldukları birlik.
kambiyo, virman gibi aslında derin bir anlamı olmayan ama müşteriyi aptala çevirecek yeni terimler üzerinde çalışan, haksız rekabeti önlemek için çalıştığını ifade eden birlik.
bankalarla ilgili şikayetler için hakem heyeti kurup, şikayette bulunduğunuzda kendi formlarında açtıkları alana doldurduğunuz tarih bilgisini bir de şikayet metninin içinde görmek isteyen kurum. sözüm ona hakem heyeti. bildiğin oyalama heyeti kurmuş adamlar. tarih için yer açmışsın doldurdum diyorum "yanlış anlaşılabiliyor bazen" diyor. ben doğru anladım doldurdum arkadaş. başlıycam hakeminize de heyetinize de. sizi nereye şikayet edebiliyoruz?
türkiye hortumcular birliğidir.