bugün

Doğuda normal enerjiyi beğenmeyen halk nükleer enerjiyi isterdi.
En azından bu kadar savaş çıkmazdı, bu kadar insan ölmezdi, ama türkiyeye yedirmezler.
Mesela osmanlı çok güçlü idi fakat hiç birşeyi zorla yaptırmıyordu, emperyalist devletler bitmez.
Amerikan eğitim sisteminin, dünyanın en boktan eğitim sistemi olduğunu bilmeyen yazar tavsiyesi.
Amerikalıydı bilmem ne.
şaşırtıcı bilgi: evet boktan olan turk eğitim sistemi ultra boktan amerikan eğitim sisteminden üstündür.
(bkz: amerika neden beyin göçü alır)
Valla turkiye suan amerikaya kafa tutuyor bence kafa tuttuguna gore amerikadan gucluyuz.
Demokrasinin tam oturmadığı bir ülke olduğu için muhtemelen yakın çevresine karşı çok daha saldırgan olurdu. Ortadoğu da sınırlar değişmesede kukla hükümetler sayesinde bir yönetim kurulurdu. Avrupa birliği ve Rusya muhtemel rakipler olurdu. ikiside sindirilmesi zor yapılar nitekim. Fakat Türkiye'bin o denli güçlü olması için siyasi yapısınında sağlam olması lazım meclisdeki her parti taban tabana zıt. Birinin iktidarı ülkenin politikasınıda taban tabana değiştiriyor. Bu avrupa ve amerikada böyle değildir. Partiler iç siyasetde farklı olsada dış politika da farklı yöntemler kullansalar da aynı yere varırlar.
uranyum zenginlestirmeyi sizden öğrenecek değiliz.
cumhurbaşkanının istihparat bilgilerini eniştesinden öğrendiği bir ülke kolay kolay supergüç olmaz. kusura bakmayın dost acı söyler.