bugün

yök başkanı yusuf ziya özcan'ın, ülkesinin gerçeklerinden ne denli haberdar olduğunu gösteren muazzam cümlesi. ayrıca bu zat-ı muhtereme göre, türkiye'de vakıf üniversiteleri dışında tamamen özel üniversitelerin kurulması da gerekliymiş. böylece gelecekte ''ibrahim tatlıses üniversitesi'', ''hülya avşar üniversitesi'' gibi adlarla, paranın bol olduğu şahısların açtığı üniversitelerde eğitim görecek nesiller yetiştirebileceğiz. ne mutlu...

(bkz: http://www.haber7.com/hab...siteyi-rahat-kaldirir.php)
(bkz: üniversite açmasını istediğiniz ünlüler)
abd'de 5000 üniversite olduğuna göre türkiye'ye 200 bile azdır olarak revize edilmesi gereken söz.
(bkz: kaldırma kuvveti)
kaldırır tabi. etinden sütünden faydalanmazsan kaldırır. 200 üniversiteden her yıl mezun olan yüzbinlerce kişi de işsizliği kaldırır.
(bkz: amerika ile sidik yarışına giren kuşbeyinli)
"peki ya sonrasını kaldırır mı?" sorusunu akıllara getiren kaldırmadır.
eğitim olayını yök başkanı'ndan daha çok anladığını sanan ibişleri görmemize vesile olan cümle. e daha iyi biliyorsanız siz geçin şekerler?
(bkz: kaldıramazsan kaldırırlar gülüm)
-rahat
-hazroool
-nişan aaal
-kaldıııır!
200 de ne 300 ü bile kaldırır. ama yediğine içtiğine dikkat edip düzenli antrenman yaparak.
çok doğru bir önermedir. Kaldırmasına kaldırır ama nereyi kaldırır orası meçhul.
(bkz: Her Öğrenciye bir üniviersite).
türkiye'de üniversite sayısı 200'e çıktığı taktirde, ösym'nin tercih formlarını cilt cilt basması gerekecektir.
(bkz: döndürmeyin yusufu)
(bkz: aman)
(bkz: kaldıramazda yan gelir)
mesele üniversite sayısı değildir zaten, üniversiteden mezun olduktan sonraki sıkıntıdır.. her aileye en az 3 çocuk matematiğiyle 200 değil 500ü de kaldırır memleket.. ha 'her mezun iş bulacak diye bir garanti yok' değil mi, doğru..

bunların matematik hocaları kimdi çok merak ediyorum..
universite yapılması her zaman iyidir, lakin kalite dusmesin.
kaldırması için biraz kas yapması gerekir önce.bir ülke 10 üniversiteden sonra direkt 200 üniversite denemesi yaparsa , pudra şekeri dahi paklayamaz o ülkeyi. 3 te 0 yapar ve seyircilere rezil olarak platformdan antrenörünün yanına doğru koşar. antrenörü de ona inşallah bi dahaki sefere daha hazırlıklı geliriz der...
mevcut universitelerdeki sorunlarin valigi universite acmaya engel degildir. Turkiye'de meslek liselilerin universite mezunu olmuscasina kalifiye olarak addedildigi gunler gelmedikce ve meslek liseliler de ara eleman olmak yerine (olamiyorlar,olmak istemiyorlar; onlarin kabahati degil daha cok mevcut sistemin tikanikligi) universite sinavina talep gosterdikleri surece Turkiye'nin hala ihtiyacini karsilayamayacak olan universite sayisinin yok baskaninca populist bir uslupla telafffuz edilmesi.
önemli olan üniversite yapmak değil, o üniversitelerin en iyi eğitim düzeyine gelebilmesini sağlamak ve kaliteli elemanlar yetiştirebilmektir.
bana istediğim uzunlukta bir kaldıraç verin 200 üniverlise yi rahat kaldırırırım. neymiş ülkemiz 200 üniverlise yi sadece kaldıraçla kaldırabilirmiş.
o ne lan "behlül 200 kızı kaldırır" der gibi...ne kaldırıyonuz birader dünyada bi tane üniversitemizin adı geçmiyo 200 tane üniversiteyi uganda'yla mı yarıştırıcaksınız??
150 üniversite 2 milyon işsiz,200 üniversite 2.5 milyon işsiz.
cem uzan'nın vaadlerini hatırlatan ve kısa bir gülümsemeye neden olan söz.
saçma bir iddiadır. türkiye için bırak 200 üniversiteyi 20 üniversite bile fazladır. kaldı ki türkiye'de şu an faal hepi topu 10 üniversite vardır. diğerlerinin ise sadece ismi üniversitedir.
güncel Önemli Başlıklar