bugün

çin 6.2 milyar dolarlık ihracat yaptı.
bir kara deliğin fotoğraflanmasını da kapsayan çeşitli olayların vuku bulduğu bir zaman aralığı hakkında soru.
Türkiye'de yaşayanları ilgilendirmeyen olaydır.

Bana ne la dünyanın ne yaptığından? Ben kendi ülkeme bakarım.ülkemde de şu anda ne yazık ki muhaliflerin seçimde yarattığı kargaşayı dağıtmaya çalışıyoruz.

Bir de yazmışlar bilimsel listeler falan.Ulan biz bir şey yapmaya kalksak desteklemek yerine aşağılıyorsunuz.yok batı daha iyisini yaptı vs. Ulan o zaman batıya git,ne tatava yapıyorsun?

Bir de üstüne iktidar ak parti olunca 2 günde aya köprü kurmamızı bekleyen bir zihniyet var.gel gör ki bunlar "Türkiye uzay ajansı" yapmamızı engellemeye çalışıyor.sonra da vay efendim bilimsel çalışmalar niye yok.engellemeye çalışıp desteklemediğinden olabilir mi acaba?

Bunlar katiyen eğitilemez.
1 hafta da hala eski belediye başkanları evrakları yok edemedi mi? soba yakın bari.
şüphesiz ki dünya bizi kıskandı...

neden?
çünkü dünya bizim ne kadar boş beleş bir ülke olduğumuzu, ne kadar rahat ve geniş takılan bir ülke olduğumuzu gördü.
ve bu yüzden kıskandı...

bakınız son 1 haftadır biz oy sayıyoruz.
geçerli oy, geçersiz oy...resmi sonuç, gayriresmi sonuç...

biz oy sayarken dünyada neler oldu?

•biz oy sayarken çin şirketleri son 1 haftada abd'de 250 patent aldı.
•abd'li ibm firması sadece 175 patent aldı.
•avrupalı şirketler yaklaşık 3350 patent aldılar, iş bu entry girilirken dahi yeni patentler almış olabilirler.
•nasa uzay madenciliği konusunda yeni ilerlemeler kaydetti.
•ingiliz bilim adamları laboratuvarda çimenden et ürettiler.
•toyota'nın ürettiği insansı robot basketbol oynadı, attığı her 3'lüğü sayı yaptı.
•avrupalı nörologlar insan beyninin 90 yaşına kadar yeni hücre üretebildiğini keşfetti.
•isviçreli bilim adamları Yapay Genom ile Sentetik Yaşam Formu üretti.
•avrupa uzay ajansı mars'taki metan gazının kaynağının basit organizmalar olduğuna dair kanıtlar elde etti.
•japon bilim adamları Fotosentezle Kendi Enerjisini Üreten Yapay Hücre ürettiler.

ve daha pek çok örnek verebiliriz.
insanlık her geçen gün değişiyor, kendini geliştiriyor.

biz ise 1 haftadır oy sayıyoruz.

ve oy sayanlar diyor ki; "dünya bizi kıskanıyor..."

hakikaten, kıskançlıktan ölüyorlar...