bugün

hacamatçı ya da sülükçü olsa daha çok değer verilirdi.
Türkan hocayı seversin sevmezsin,

Takdir edersin, etmezsin.

Umrumuzda olmasa da Bunları bir fikir kabul edebiliriz.

Ama ona ömrünün son yıllarında attığınız iftira ve suçlamaların vebalini hiçbir ibadet temizlemeyecek emin olabilirsiniz!
türkan saylan' a toplum tarafından akıllı ol denmiş. biz bunları yazıylan anlattık. biz bunları klavyeylen anlattık:

https://www.uludagsozluk.com/e/42963934/
Vallahi Fethullah hoca'yı özledik demeye getiren yobaz çıyanlara benzemezler.

Siz fetönün çişli donunu koklar, yüzünüze gözünüze sürerken, hocamız memlekette cüzzamlı insan bırakmamıştı. üstüne cüzzamdan bin kat tehlikeli bir hastalık olan yobazlıkla ve fetöcülükle uğraşıyordu.
Hocadır. insanlar, insanlık ve dünya için yaptıklarının yanında, tıp, sosyal ve siyasal içerikli, 440 yayını bulunmaktadır. Ruhu şad olsun.
hayattaki tek becerisi klozete etrafa bulaştırmadan sıçmak olanlar, cüzzamın türkiyeden yok edilmesi için tüm enerjisini harcayan bir hoca için , evet evet hoca için, boş boş konuşuyorlar.

iyi güzel sıçıyorsunuz klozete, ama bir zahmet sifonu da çekin

kokutuyorsunuz.

bir kişinin hoca olması için inandığı dinin zerre önemi yoktur. faydalı olmak kafidir. eğer aksini düşünen varsa hiç bir ilacı içmesin. çünkü neredeyse tamamı kafir yapımı.

yani boş boş konuşmayınız, en iyi yaptığınız şeyi yapıp, etrafa bulaştırmadan sıçın. zira hayattaki başarınız ancak budur.
Başörtülülere , bu vatan bizim diyen devşirme laik.

insanları kıyafetleri ile yargılayan diyemeceğim, çünkü kendi fikri değil, ama bir misyon yüklemişti kendine veya yüklenilmişti.
insanla hayvan arasındaki ara formları yazar yaparak bu platformların eline ne geçiyor acaba. .
(bkz: türkan saylan vs kadir mısıroğlu)
ulan zamanında hoca dediğiniz ikokul mezunu müezzinle birlikte canından etmediniz mi kadını? kaç hastaya şifa oldu, kaç kızın geleceğine ışık tuttu haberiniz yokmuydu? tabi ki vardı ama sizin şifadan anladığınız deve sidiği, kadından anladığınız eksik etek.
Ne doktoruymuş ney? Plastik cerrah mıymış?

Doktor Mak için iki tez bir kitap yetiyor zaten. Hele birde zamanında laik sistem varsa.
--spoiler--
ikna odaları ile anılan bir kimseye hoca diyen boş tipler.
--spoiler--

TAMAM YALAN SÖYLEMEYi SEViYORSUN.
tamam ölmüş bir bilim insanına iftira atmayı adamlık sanıyorsun.

tüm bunları anladık.

sonuç: senin çapın bu kadar...

türkan saylan bu topraklarda cüzzamı yenen insandır.
bu hastalığın kökünü kazımıştır.
400.000 çocuğumuzun eğitimine olanak sağlamıştır.

not: sahi...sen ne yaptın...
ikna odaları ile anılan bir kimseye hoca diyen boş tipler.
Dinciler prof. Erbakanı, laikler prof. Saylanı hoca olarak görürler.
Herkesin hocası kendini bağlar sonuçta.
Bütün dünyanın en hayırsever en yardımsever insanlarından birisidir.
Türkiyede Lepra hastalığının yayılmasının önlenmesinde eşsiz bir çabanın sahibidir. Kendini buna adamıştır.
Binlerce Türk çocuğunun okutulması için yaşamının bütün enerjisini vakfetmiştir.
Çok iyi bir insandı...
Mekânı cennet olsun inşallah.
Hem de çok saygın bir hocadır...
Hocalığının da ötesinde bir yüce insandır...
onu eleştirenler ve eleştirecek kişiler En az onun kadar öğrenci okutup, onun kadar lepralı hasta tedavisiyle uğraşıp sonra eleştirirlerse daha haklı olabilirler, aksi takdirde eleştiriler iftiradan öteye geçmemektedir...
(bkz: uludağda yazan herkese yazar diyen tipler)
(bkz: türkan saylan hoca hanımefendi)
(bkz: fetullah gülen hoca efendi)
ikisi de aynıdır ve farklı kutuplardırlar ve de ikisinin de cemaatleri vardır.**
(bkz: türkan saylan mahmut)
Allah katında bu dünya da insanlara yardım eden inanıyorum cennete gidecektir. Türkan saylan binlerce genç kardeşimizi okutmuştur bu bence bu sağda solda kincilik yapan adamın yaptıgından daha elzemdir.
Diğer taraf ta gülen de eğitim menşeli hedef gütmektedir ancak içinden geldiğim için biliyorum ki esas hedef eğitimin yanında istenilen olması arzulanan kalıplara girmeyi amaçlamaktadır. (aksi idda eden arkadaşlarla tartışma yapmayacagım)
Türkan saylanın din konusunda karşı duruş sergilediğini ben sanmıyorum. Cemaat ekolünün kendi bünyesinden olmayanlara da yaklaşımı ortadır.
hoca demiyelimde mesela mahmut mu diyelim.
şakirt olmakla övünen kişinin düşüncesidir.
(bkz: surekli sosyal mesaj veren insan)
(bkz: bi siktir git)
muhafazakar söylemin klişelerini görmemizi sağlayan eleştirilerin muhatabı olan tiplerdir. dikkat edilmesi gereken şey, bu klişelerin dayanaksız, tamamen kefi şekilde içleri doldurulan boş terimler olmasıdır.

(bkz: bu milletin değerleri)*
(bkz: hocalık kendi milletinin değerlerini özümsemektir)*
(bkz: iffet abidesi kızlar)*
artık klasikleşmiş 7. nesil dangozlugunun sıçtıgı başlık.
değiştim demedim geliştim dedim diyen tiplerdir kesinlikle.