bugün

türk'lerin aslında bir ırk değilde, bir millet olduğunun farkında olan yazar beyanıdır.
güldüren iddiadır.
görsel
(bkz: türkoloji)
dünyanın en merhametli milleti türkler,

Öyle ki bu hoşgörüsü başına büyük gaileler açmıştır.

ayrıca Türk ırkı aşırı sabırlıdır ki,

şekil kürtte görüldüğü gibi hainlik, düşmanlık ve süregelen nefrete rağmen katli vacip ne kadar türk düşmanı varsa yaşam şansı vermiş, tc. vatandaşlığı altında özgürlüğe boğmuştur.

sorun tam olarak budur,

sabır, iyilik, hoşgörü, merhamet insana, değere gösterilir.

bu ve bunun gibi kuduzların hakkı itlaftır.
Baris adlı Karadenizli pontus-mezopotamya eşeğim sen iflah olmaz bir cahilsin

"yarim götlü pers bulgarlar oğuz değildir olay ortak atadır" dedikten sonra "yarim helva için zaten diyecek söz yok hayvan evladım kendini ancak küfürle ifade ediyor." Diyebilmek de ayrı bir hıyarlıktır

Oğuz Kağan bir mittir diyorsun aksini iddia eden mi var oğuz Kağan tıpkı akkad kralı sargon gibi bir dönem gerçekten yaşamış sonradan efsaneleşmiş bir kişidir mete dediğimiz çin kaynaklarında adı mao-tun olarak geçen hiung-nu yöneticinin (kendileri tanhu diyor) yıllar sonra oğuz olarak anılacak kabilelerin kendilerini soy olarak mao-tun a bağlaması sonucu o isimi alan bir kabile topluluğudur yani oğuz kağan bir mittir lakin her mitin temelinde bir gerçek yatar yes bro yani o hep sayılıp durulan yıva,kayı,kınık,avşar,kızık,cepni,bayat gibileri hep oğuz olarak bilinen Türklerin alt gruplarıdır

Ortak ata, ortak mata yazınca da bir sikim değişmiyor bro bulgarlar türktür oğuz değil tıpkı hunlar ve avarlar gibi ogurdur yani Türkçe'nin lir/ogur yani batı kolunu konuşurlar bunu günümüzde tek konudaki cuvaşlardır lakin içlerinde bazı kabilelerin oğuz olduğu bilinmektedir aynı şekilde geri kalan oğuz,karluk, Kıpçak,uygur, Kırgız,Halaç gibi tüm Türkler şaz yani doğu Türkçesi konuşur

görsel

Al bu da büyük bulgarya hanı kubrat'ın mezarıdır yer de ukrayna hadi biz Türkçü, ülkücü vs yiz biz faşizm ile zehirlendik Slav kökenli Ukraynalılar ne ara Türkçü oldu o da türk faşizmi ile zehirlendi merak konusudur.
Kayı'nın babası Gün Han'dır.
Gün Han'ın bbası da Oğuz Han'dır.
Şecere/i Türk kitabına bakın.
Türk olmayanlar Türklük ne demek anlayamaz.
Ben, bu barış denilen yazarın hain olduğunu kaç kere ilan ettim.
düşünme sen böyle şeyleri. şu anda türkiyede mi yaşıyorsun? türkiye cumhuriyeti vatandaşı mısın? türk milletinin bir ferdisin ve türksün. o ırk dediğin şey sadece atlarda ve köpeklerde önemlidir.
"(dokuz) oğuzlar orhun yazılarında (yazıt) geçecek ama kayı geçmeyecek ."

Kısmı beni benden aldı adam zaten kayı denilen kitlenin oğuzların bir alt grubu olduğundan habersiz

Neyse buraya büyük bulgarya'dan kalma şehirlerde kazılı kayı tamgalarını atayım buraya Bulgarların oğuzlarla da bağı var

ulan madem türk yok buna kim soktu da bu hala çıkaramıyor.
türk ırk değil demiyor okudum.

osmanlı oğuz türkü değil kayı boyu diye bir şey yok diyor. kayı boyuyla ilgili gram bir şey yok ortada.

diğer tarihçiler diyor bunu. kendilerine saygınlık katmak için osmanlı hanedanının oğuz'u kullanmış olabileceğini.

ki bu yüzden ihtimal. oğuzlar türklerin en seçkin akıncı topluluklarındandı. osmanlı hanedanı türktü ama oğuz değildi yüksek ihtimalle. katılıyorum dediğine.
Söyleyenden bağımsız olarak doğrudur. Türkler ırklığı, kabileliği, kavimliği geçip "millet" ya da "ulus" olmuşlardır. Hala kabile düzeninde yaşayanların anlaması zor tabi bunu.
Orospu cocuğudur bunu diyen. Türk adamı götünden siker.

Açık ve net evet.