bugün

yüzde 49,9 diyerek asıl ayrımcılığı kendisinin yaptığının farkında olmayan insan söylemi.
önce insan, sonra müslüman, sonra türk'üm den sonraki en güzel sözdür.

bölücü hainlerin duymaktan nefret ettiği sözdür ayrıca. duysa bile "yok sen aslen türk değilsin. senin deden zamanında rus kadın almış. bik bik bik. orta asya'dan gelme saf türk bik bik bik." şeklinde zırvalar.

düzenleme: tabii ki %49.9 ürünüdür. bu kadar bölücülük hiçbir parti döneminde yaşanmamıştır. yok kürt açılımı, yok demokrasi, yok özgürlük diye diye paramparça ettiler ülkeyi. 33 ülkenin terör örgütü olarak kabul ettiği pkk'yı terör örgütü olmaktan çıkartmaya çalışan* bir hükümet bölücü değildir de nedir?
yaşadığımız dönemde haykırılması gereken cümledir. türk olmayanların türk olmadıklarını ifade ettiklerinde alkışlayan yalaka güruhun, bir türk'ün; "türk'üm ulan türk'üm" cümlesini kurmasına karşın söylediği ilk cümle; 'ırkçısın sen' olmaktadır. çifte standartçı yalakalara inat söylenmesi gereken cümle.
şerefli haykırıştır.

edit: kim bunu neden eksiler? mesele eksi alma değil türk olma bilincinden türkleşmekten ve türkçülükten bu kadar nefret etmeniz.
entry-nick uyumu budur denilesi hede.
(bkz: napak ölek mi)
türkiye de, türküm demenin yasaklandığını zanneden kemalist in isyanı.
ne mutlu türküm diyene!
sakin ol şampiyon.
(bkz: allah a şükür)
ne mutlu türk üm diyene!
ne mutlu türk doğana!
bu cümleyi söylemek faşistlik değildir. alman alman olduğunu,italyan italyan olduğunu,kürt kürt olduğunu vb. söyleyince faşistlik olmadığı gibi. faşistliği anlamadan ne olduğunu bilmeden yorum yapınca insanların saçmalaması normaldir.

ne zaman insanı insan olduğu için sever ve kabul edersek o zaman her şey daha iyi olacaktır.
faşist bir söylem olmamakla birlikte, söyleyen kişinin kendisine sakin ol şampiyon denmeli ve yanından uzaklaşılmalıdır.
türk'üm ulan türk'üm.türksen öğüneceksin, değilsen türk'e itaat edeceksin.
reaksiyonel bir tepkidir.
önceden söylense garip gelebilir fakat ırki bir değerlendirme ile söyleyecek olan zannedildiğinin aksine azdır. ırki taassup nitelemesi yapabilmek için gerekli kıstaslar bu cümlede mevcut değildir.

kürdüm ölene kadar diyen birine asla ırki bir yaklaşım ile yaklaşmayan ılımanların kati suretle hoşgörmediği bişeydir.
Up up up.
bu şekilde ifade edldiğinde bir isyan durumu sezilir.
ne mutlu türküm diyene yau utanılacak ya da eziklenecek bişey değil ki.
türkiye vatandaşı olan herkes türk olsa, ben o'yum bu'yum demese, hayır benim kökenim o ama ben türk'üm dese, kimse insanları oy kazanacağım diye sınıflandırmasa herkes önüne bakardı.

insanlar takılmış sen o'sun ben bu'yum diye. amk türk'üz işte meseleyi uzatmanın bizi yerimizde saydırmadan başka bir etkisi olacak mı? yok.

ama 'biliyorlar' bizim insanlarımız kargaşa sever, kavga sever, "yeter ki o günü de bir şeyle geçireyim" demeyi sever. kimse de demez ki aga ne ara bu kadar düşman olduk? ama yok asıl mesele meselenin olmaması tedirginliği, aman mesele olmazsa türkiye gelişir zaten değil mi?
tepki verenler siktirsin gitsin adı türkiye olan ülkede türk olmaktan utanır olduk neredeyse.
biz türküz dersek faşist oluruz. onlar kürdüz derlerse haklı olurlar. alın bu haberdeki yorumları okuyun da kim faşist kim değil görün.

http://www.kurdistan-post...an-gorusmesinin-tam-metni