bugün

metin uca nın tek kişilik gösterisinin adı. özellikle cümlenin son kısmı aleni olarak gerçekleri yansıtmaktadır.
andimizin ilk uc kelimesi. ilkokuldayken nasil da bagira bagira, inanilmaz bir sevkle soyletirdim andimizi millete. hey gidi eski gunler hey.
bize ilkokul yıllarımızı hatırlatan, andımızın başı.
okullardan kaldırılan kalplerden nasıl kaldırılacağı merak konusudur. yemez. evet.
andımızın ilk üç kelimesi. ilkokul çocuklarının taşşak malzemesi yaptığı cümle. şimdi ilkokul çocuklarına mı kızacağız? tabii ki hayır.
ilkokuldayken ben de taşşak geçerdim. çünkü gerçekleri yansıtmıyordu. komikti. 7 yaşındaki çocukları sıraya dizip zorla söyletilen bir and'ın hiç and'lık özelliği olur mu? biraz akıl mantık kardeşim. çok fazla bir şey istemiyorum.
ilkem küçüklerimi korumak büyüklerimi özümden çok sevmektir.
aynen c*
Andımızın ilk üç kelimesi. Yeşil islamcılara ve kızıl komünistlere batar. ilkokuldayken çok okurduk.
türküm doğruyum çalışkanım
ilkem küçüklerimi korumak büyüklerimi saymak yurdumu milletimi özümden çok sevmektir. ülküm yükselmek ileri gitmektir.
ey büyük atatürk açtığın yolda gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime and içerim. varlığım türk varlığına armağan olsun.
ne mutlu türküm diyene.
Sabahın köründe bir de bunu okurduk ya şimdi hatırladım.
aynen. elhamdülillah.