bugün

Valla olurdu o biz kendi ülkemizde asimile olmasaydık kürt ve araplar yüzünden onların da şu anda kürt ve araplarla karışmak gibi bir niyeti olduğunu hiç sanmıyorum. .
yunanistanın milyonlarca radikal islamcıyı bünyesini almak isteyeceğini hiç sanmam.
Ya heriflerin (yunan) yiyecek ekmekleri yok her fırsatta türkiyeye karşı düşmanlık gösterisinde bulunuyorlar. Ab nin ianeleriyle (yardım) ayakta duran yunan türklerle birarada olamaz. içlerinde dedeleri türkiyeden göçmüş olanları da katarsak türkleri seven bir kitle var. Fakat resmi devlet ideolojileri türk düşmanlığı üzerine kurulu. Hem sonra kıbrıs daha unutulmadı. Kurtuluş savaşında yakılan yıkılan köylerimiz süngülenen bebelerimiz unutulmadı. Yunanın bize dostluğu filan lazım değil. Gölge etmesin başka ihsân istemez.
düşman başına olan konfederasyondur. lan iki millet de tembellikten kırılıyor zaten ikinci gün iflas eder ülke.
Camiilerimize ayakkabı ile girip içeride bira içmeleri riski var. Olmaz o iş.
bu birleşme 18. yy şartlarında olamayacağı için katı bir laiklik ve özerk dini kurumlar gerektirir.

katı laiklikten kastım diyanete para akıtılıp okullarda din dersi verdikten sonra başörtülü memur alımını yasaklayan ucube sistem değil.

yoksa yediğimiz yemek, dinlediğimiz müzik, soluduğumuz hava aynı.

birlikte yaşama noktasında bir sorun yaşayacağımızı zannetmiyorum.

yukarıda da belirtildiği gibi yıllarca düşman gibi yetiştirildik, yunanlar hristiyan coğrafyasına tampon bölge oluşturabilsin diye kasıtlı olarak koparıldı bizden.

bu durumu avama anlatmak zor.

hele de avam altın çağını yaşıyorken.
hayaldi gerçek oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=8Iwij_iNSDk
türkler gelse de bizü yönetse diye konuşuyorlardı daha demin.

yunan meclis tvsinde işittim. bakanın teki diriliş ertuğrul izlediğini ve izlerken göz yaşlarını tutamadığını söyledi.

birleşme yakındır.
Esasen bir ege devleti olan Osmanlı'nın ankara'dan ötesine harcadığı gücü Tuna nehri ve girit arasındaki hattı elinde tutmaya harcasaydı, bugün çok daha güzel bir ülke mümkün olabilirdi.
Adamlar bizden nefret ediyor , bütün söylemleri bize düşmanlık Üzerine , böyle fikirler hanginizin neresinden çıkıyor anlAmak güç.

Aha dayıya sor ; https://www.sozcu.com.tr/...yerle-bir-ederiz-2805879/
israillilerde katılmak istiyormuş . Türk buyruğuna girmek istiyormuş aldığım bilgilere göre.
türk ulusu senin birliğin yine türk uluslarıyla tesis edilecektir.

o eksileyen rum yalakalarının anladınız siz...
ya evet çok güzel yhaa..

bu islamcı tayfa da ne tarafa domalacağını şaşırdı hepten..

bize en çok yemiş atanı mı seviyoruz şimdi?

nedir son durum?
Böyle saçma bir konfederasyon hem mantıken hem de stratejik olarak olamaz.

Buna inananlardan koyunfederasyon olur.
Teksas'ı da unutmamak lazım.
Biz Türkiye'ye katılmak istiyoruz diyorlar.
Rumlaşmış kıbrıs Türklerini bile sevmiyorlar, Türkiye Türkleri ile nasıl anlaşacaklar.
Bu düşünceyi yaratan yunanlılar ve burada öyle normal yunan türk birlikteliği yok bildiğin bizans tarzı bi durum istiyorlar Türklerin hristiyan falan olmasını.
(bkz: Dimitri kitsikis)