bugün

Arkadaşlar merhaba bugün başıma gelen olayı anlatmak istiyorum. 13 yaşımdan beri ilk telefonumu aldığımdan itibaren operatör olarak Türk Telekom eski adıyla avea kullanıyorum. Ailemizdeki 4 kişi de türk telekoma yıllardır binlerce lira para kazandırdık. Bölgedeki tek internet hattı onların diye tekelcilik de oynadılar eyvallah çektik. Bugün sabah sularında 507 li bir numaradan arandım normalde kayıtsız numarayı açmam ama ısrarla arayınca açtım işte taahüdünüzdü carttı curttu bilimum gereksiz cümleleri saydıktan sonra taahhütsüz faturanız ne kadar biliyor musunuz siz diye bana çıkıştı kadın 51 lira felan heralde dedim bana tam 61 lira ödeyeceksiniz dedi sonra işte yarım saat kafa ütüledi. Kadına dedim ki ya ben bir düşüneyim aslında operatörleri biliyorum daha önce çok yerde okudum yok işte şimdi yapmalıymış da hede hödö (halbuki telefonu kapatsam direk mesaj atarak taahhüt verebilirim biliyorum ama) neyse eyvallah dedim stockholm sendromu misali kadın başladı tarifemi okumaya onaylıyor musunuz taahhüdü dedi dedim tamam tamam iyi günler kabul ediyorum kapattım. Sonra online işleme baktım beni 15 gb lık bir üst tarifeye çıkarmış taahhüt vermiş prime üyesi yapmış. Aralarındaki fark 9 lira ayrıca bana mesaj gelmiş tarifeniz güncellendi yeni kullanım günü kadar para alacağız diye benim tarifemin bitmesine daha 15 gün var bir de ordan girdi mi 30 lira etti sana 39 lira bir kalemde hava parası. Aradım müşteri hizmetlerini Ali bey diye biri çıktı durumu anlattım anlayışla karşıladı hatta annemin taahhüdü de doluyordu onu da yaptık bakın dikkat edin dedim bende sıkıntı olmaz dedi kapattım. Babam ya oğlum boşver dedi zaten internetin sana yetmiyordu iyi olur işte dedi neyse dedim beklemeye başladım. Bir daha mesaj geldi kayıt incelendi sorun yok çözüldü diye, ah çözüldü! aradım müşteri hizmetlerini ağzıma geleni saydım bir daha kayıt oluşturdular bir daha dinlenecekmiş. Arkadaşlar benim sorum şu ben bu kurumu TCK-158 den dava etmek istiyorum eğer çözmeslerse. bir de zararımın tazmini için ayrı tazminat davası mı açmam gerekir tüketici hakem heyetine de başvuracağım yoksa orada tüketici mahkemesinde mi paramı almalıyım yardımcı olur musunuz? Ya inanın para zerre umurumda değil bu tekelcilik oynayan arap hisseli insanları keriz yerine koyan kurumu rezil etmek istiyorum.
zall bana hep abi der tek hesabımın nicki buydu ordan yükleniyorsan ne diyeyim oraya da yazacağım zaten.
hiç de ekşi sözlük yazarı değilmişsin canım.

öncelikle başlıkta tarihle başlayıp rezaleti kelimesiyle bitirmen gerekiyor.

rezalet puanım 3/10
ben de dolandırılmıştım ama başlık açmadım dava açtım.

Edit: tüketici hakem heyetine başvur. Telekomla konuşarak vakit kaybetme. Eğer küçük bir şehirde yaşıyor ve ankaraya uzaksan hiçbir şey yapmana bile gerek kalmayabilir. Mektuplara Sürekli itiraz yaz. Bir zaman sonra onlar da bıkıyor. Avukat, yol, masrafı falan senin ödeyeceğin miktarın üzerine çıkıyorsa, riske girmemek için Telekom dosyayı bir kenara atıp unutmak zorunda kalabiliyor.
görsel
Bende bunu anlamıyorum. .

Bir 200 bir 300 ödüyorum..

Prema sa kralı..
Ama hep vize giriyor ..