bugün

kandırılmış bir beyinden çıkan bokumsu bir söylemdir. zamanında sümerlerin çağdaşlıkta bir numara olduğunu hala öğrenememek ne kadar acı, insanın boş yaşadığına delalet. ama umutlarını kesmesinler. bu konuyu muazzez ilmiye çığdan dinlesinler. uygur devletinin uygarlığına bir göz atsınlar. selçuklu zamanında kazanılan, insanın aklını başından alan zaferleri öğrensinler. yine selçuklu devleti zamanında kurulan medreseleri araştırsınlar, o medreselerde bilimi nasıl ilerlettiklerini öğrensinler. aynı şekilde osmanlı devletinin dünyaya adaleti, asya gönlünü(ki batı dillerinde gönül kelimesi yoktur), bilimi yaymak için kazandığı zaferleri öğrensinler. barbaros hayrettin paşanın denizlerde sağladığı başarıları, piri reisin denizlerde, okyanuslarda gezerek, hesaplarıyla oluşturduğu dünya haritasını öğrensinler.

ya değilse böyle dangalakça ahkam kesmesinler. belli ki beyinleri barbarlar tarafından sikilmiştir. kim bu barbarlar? türklerin asyada uygarlığın, medeniyetin zirvesinde olduğu zamanlarda, avrupada mağaralarda yaşamaya devam eden, mağaralara resim yapma çağında kalmış insanlar olabilirler mi?

bilmiyorsan konuşmayacaksın! dinleyeceksin...

aslında düşünüyorum da bu gibi salakça ve bir o kadar tehlikeli iddiaları ortaya atanlar olsa olsa rum, ermeni, amerikan tohumudur diyorum. çünkü bu iddiaları ortaya atanların türk olabileceği ihtimali korkunçtur. zaten soyu isterse padişah soyu olsun, böyle cahilce hareketler yapıyorsa, onun türklüğü kalmamıştır, türk denemez.

sonra da faşist diyor salaklar, haktır size bu sözler.
türk tarihi hakkında bir nebze bilgisi olmayan beyinel değil omurilik soğanıyla idare eden türk olmayan yazarın saçma sapan savıdır.

bkz:hadi şimdi siktir ol git.
türk tarihi kol gibidir herkesin işine gelmez basite indirgeme politikası güden kişi zırvası .

tarih kiatpları orda açar bakar okur düşünür sonrada anlarsın .

türkler bazı milletler gibi kan dökme meraklısı değildir bu sistemin hüküm sürdüğü dünyada türkün yeri şanlı ve şereflidir

üstelik ezelden ebediyete kadar .

türkleri sevmeyen kesimden türkleri övecek sözler beklemek kaktüs bitkisinden elma armut vermesini beklemek kadar saçma

olur.

dost var düşman var .
16 imparatorluk, onlarca devlet yıkmışız. bu bile yeter
bir provakatör uydurması. verilecek en iyi cevap tecrit etmektir. açtığı başlıklar rağbet görmeyince bu adam neden provakatörlük veya trollük yapsın. ben bu şahsın açtığı başlıkların altına ilk ve son entrymi giriyorum.
başarızlıklarımız olmuştur illaki, fakat tarihimiz başarısızlıklarla dolu felan değildir. öyleki hiçbir zaman başka bir ülkenin yönetimi altına girmemiş, bilinen dünya tarihinde her zaman bağımsız, özgür 'en az' bir türk DEVLETi bulunmuştur.
yuzyillarca egemenligi altinda tuttugu misirda iki adim otesindeki piramitleri bile merak etmeyen, halklarin zenginligini yagmalamakdan baska bir amac gutmeyen bir devlettir osmanli.
(bkz: picasso bence iyi bir ressam değil)
birçokta başarılarla dolu tarihimiz.
genellikle atalarının türk olmayan bir milletin söylediği söylemdir.

(bkz: kıçından element uydurmak)
osmanlı'nın sadece duraklama ve yıkılma dönemlerinden haberdar olan bir insan böyle bir idaada bulunabilir. ne bileyim ya da marjinal takılıp kendini tanıtmaya çalışıyordur ya da en fenası zekasında sorun vardır.
Kurtuluş savaşı'nı bir anda silip atan yazar.
Türk tarihi başarısızlıklarla dolu olsaydı oturduğun yerde oturmuyor olurdun .
Bütün batıya karşı 'barbarca' kazandığımız istiklal harbi bunlara dahil değildir, yada preveze ya da barbarca ıstanbul u fethetmek ya da... Dur noluyo lan ne barbar milletmişiz, bütün afrikayı sömürmüşüz.
istanbul' u alabilseydik! belki yazar böyle konuşmazdı.