bugün

en sevdiklerim:

(bkz: aliye rona)

(bkz: suzan avcı)

(bkz: erol taş)

(bkz: ekrem bora)
yeşilçam'ı baz alırsak, rahmetli erol taş'ın canlandırdığı bazı karakterler gerçekten ekrana yumruk attırır.

görsel
nuri alço... tarihin ilk behlül'ü, hem de uyuşturucu, kötü yola düşürme, dayak, dövüş, borçlandırma soslu... oyuncunun canlandırdığı karakterler fukaranın başına tebelleş olmuş bir itti...
Aliye Rona bu kadın baktığı zaman orada uğursuzluk ve kısmtetsizlik cenabetlik yağıyormuş gibi görünüyordu. bu kadın kadar kenafir göz azdır. son zamanlarda bunu iyice abartmıştı filmlerde normal bir bakışını hemen hemen neredeyse hiç göremezsiniz. ismi lazım değil bugünlerde çok tanınmış tepelerde birilerinin yakınına çok benziyor.
suzan avcı,kötü rolü kısıtlıdır. suzan avcı büyük sinema oyuncusu idi.vamp tabir edilen.
nuri alço cıvıktır

yazmışlar zaten,aliye rona'dır .,karakter oyuncusudur, bugün olsa iyi bir yönetmen ile oskar -akademi ödülü alırdı. seyrettiğinizde içinizde hissederseniz.
erol taş ikinci sıradadır ,erol taş'ın her filimi sinir katsayısıdır.

ben suzan ablayı tanırım kırım tatarıdır ,kısa bir zaman küçükçekmece'de oturmuşlardı -istasyon mevki. babamın evi vardı onun alt karşısında. küçükçekmece istasyo bölgesi ve çevresi tatarların çok olduğu yerdi 60'lar. at eti bile satılırdı o derece,türkiye'nin gelmiş,geçmiş en ünlü restoranlarından biri beyti -florya eskiden beyti kasaptı. kırım tatarıdır..

suzan avcı diye geçmeyin,eğer elia kazan'ın teklifini kabul etseydi ,elizabeth taylor yada natalie wood ile birlik anılabilirdi. (akademi ödülleri.) (internet'te hikayesi var)

ayrıntılı yazdım çünkü bu ülkede sinema senaryosunu kasaba sinemacısı belirler ben demiyorum Türkan şoray demişti..

1.sıra aliye rona.
güncel Önemli Başlıklar