bugün

Avrupa’da yaklaşık 5 milyon gurbetçi var.
Ve hiçbiri 1 Ermeni etmez.

Ermeniler dünyanın heryerinde lobi yapmış ülkesini savunuyor.

Bizim gurbetçiler 1 sene çöpçülük yapıp 1 ay Türkiye’de ne yer ne içer ne s.keriz peşindeler aq.
Acı gerçeğin dışa vurumudur.

Hem buranın hiçbir imkansızlığında yaşamadan benim geleceğimi belirleyen seçimde oy ver, hem biz orda geçinemiyoruz de, hem de tatillerde gel Türkiyede krallar gibi yaşa...
Aldıkları da bir şey olsa... Boyalı Şekerli su. Varsa kola gibi Türkiye'de üretiliyordur. Dışardan gelecek değil ya...Kaç para olacak sanki?
normalde ikamet kaydı olunmayan yerde oy kullanılmaz ve geçici ikamet değiştirerek oy kullanma suç sayılırken. gurbetçilerin oy kullanması serbest.

bir tanıdık emmi var adam reis böyle reis şöyle ekonomi süper diyor. tabi benimde param 8 kat değerlense bende hükümeti sever ve överim. adam sürekli ev, arsa alıyor, türkiye de çalışıyor olsa 1 evi zor alırdı. geçenlerde ssk yı kandırıp emekli olmuş vatandaşlar devlet yakalamış ağlıyorlar ceza kesmişler söylenip duruyorlar.

almanya tabi kıskanır. mercedes s650 mayback almanya fiyatı 200 bin euro. türkiyede 4 milyon tl ve 2.7 milyonu vergi. almanyanın vergi sistemini bilmiyorum ama tahmini 35 bin eurosu vergidir yani 280 bin tl si. merkel in yerine olsam kıskanırım nasıl vergi alıyorlar halkta ses çıkarmıyor diye.

aslında ağlanacak halimize gülüyorlar. gurbetçi olsam ben üzülürüm ülkemin durumu ne diye. sonra ağlarlar türkiye de bizi sevmiyorlar dışlıyorlar diye.
Almanya'dan vatandaşlıklarının iptalini istiyoruz.

Hem hani diyorlar ya: "Türkiye çok Zengin, süper güç.
Avrupa aç aç!"

Gelsinler ülkelerine.
güncel Önemli Başlıklar