bugün

maalesef teröristlerle beraber suriye topraklarında terör estiren ordudur.şuanda işgalci ordu konumundadır.
Ordunun şu an eli kolu bağlanmış durumdadır.
Bazılarının iddia ettiği gibi "milli iradenin(AKP)" eline girdiğinden beridir başına gelmeyen kalmamıştır.
Türk milletinin eskiden beridir milli iradesi ordu, ordu da milli iradesidir. Bugün ise Türk milleti ordudan koparılmıştır, ordu da milletten koparılmıştır.
anketlerde en güvenilir kurum ordu diye çıkıyordu ama bugünkü durum ne bakmak lazım.
Her türlü düşmana gücü yetecektir.

Ne pkk kalacak ne ışid, hepsini temizleyecek mehmetçik.

Edit:eksileyenin babasınıda vurdular sanırım.
dünyanın en büyük 3. ordusudur. ben demiyorum araştırma şirketleri diyor.
allah zeval vermesin, ilerleyen günlerde görevleri daha da yoğunlaşacak. ışid'in kökünü kurutsan, değer mi bir mehmedin kanına?
Herkese gücü yeter allah'ın izniyle.
vuruyordur.
gurur kaynağıdır.
görsel
her ülkenin askeri o ülke için gurur vericidir.

elbette bizim için de askerimiz değerli ve gurur vericidir. yirmi yaşında evinden ayrılıp asker ocağına gitmek kolay birşey değildir. gecenin ayazında 2-4 nöbeti tutmak kolay değildir. tüm askerliğini yapan gençlere hayırlı teskereler diledikten sonra türk ordusu denildiğinde şu konuların da gözardı edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

türk ordusu darbecidir. ülkede 3 kez darbe yaparak yüzlerce kişiyi işkenceden geçirip, bazılarının hayatına kastetmiştir.

türk ordusu sivil itaatsizliğe olumlu bakmamakta ısrarcıdır. oysaki herkesin askere gitmeme hakkının olması gerekir.

türk ordusu malesef uzun bir dönem kontragerilla yapılanmasını bünyesinde bulundurmuştur.

türk ordusu atatürkçülük adı altında uzun yıllar muhafazakar kesime kan kusturmuştur. laiklik elden gider diye başörtülü anneleri düğün salonuna bile almamıştır.

türk ordusu vesayet denilen bir yapıyla oldukça uzun bir dönem siyasetin temel belirleyicisi olmuş, ordunun istemediği hiçbir şey göt korkusundan yapılamamıştır.

türk ordusunun komutanları uzun yıllar kendilerini emekliliklerini cumhurbaşkanı olarak geçirmeye programlanmıştır.

evet. bahsettiğimiz ordu hangi ordu? vatanı canı pahasına kurtaran kıbrıs ta tarih yazan kahraman ordu mu yoksa ülkeye yıllar yılı zarar veren ordu mu?

asker bizler oluyorsak ordu kim?
dosta güven düşmana korku verir.
Allahın ordusudur. Türk milletine aittir.
Ne yazik boyle kritik zamanda karakolunu bile koruyamayan ordu.
Kötü değildir ama ne yazık ki mükemmel de değil.

Teçhizat fena değil ama Kore,japon,çin,AB ve ABD gibi orduları yoktur.
asırlar boyunca toprağı namusu için sayısız şehit vermiş kahraman ordu.

vatansızlar anlayamaz.
https://www.youtube.com/watch?v=-98FlBIRPa4
https://www.youtube.com/watch?v=9GfJy7uWaps
Bayrağını indiren puştun anasinin aminda bomba patlatamayan ordu.

Şu da yeminleri;

"Türk sancağının şanını canımdan aziz bilip icabında vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve hayatımı feda eyliyeceğime namusum üzerine andiçerim."
dünyada 3. en iyi ordu olan anlı şanlı ordumuzdur.
bilmeyen ülke bölücü gavatlar bilsin.
bir yılımı yedek subay statüsünde verdiğim kurum.
namussuzların 1 numaralı düşmanı.
kuruluşu m.ö:209 dur.
harp Türk'ündür.
Tanrının Ordusudur.
Dünya çapında oldukça iyi bir hava kuvvetlerine sahip olan ordudur. Ama gel görki ben şahsen kara kuvvetlerinin o kadar güçlü olduğuna inanmıyorum. Çünkü yeterli sayıda profesyonel askerimiz yok bir savaş durumunda 6 ay eğitim almış senin benim gibi tiplerin dengi en fazla ortadoğu ülkeleridir.
Gerçekci ol canımı ye. Malesef en güçlü ordu falan değildir. Savaşta silahlarını aldığın ülkeler ihracatı keserse sapanla saldırır artık en güçlü ordu.