bugün

osmanlının yönetiminde türkler olmadığını aksine türmenlerin katledildiğini bilen adamın yaptığıdır haklıdır.
Madem osmanlının çok uluslu olduğunu savunuyosunuz niye içinize dert oldu bu. Çelişmeyin artık. Çelişiyosunuz anladık bari belli etmeyinde güldürmeyin.
türk olup osmanlıya ecdat demekten daha iyidir. tabi bunun birçok nedeni var. burada saydıklarımdan daha da fazlası... savaşlarda, türkleri dönme veya devşirme adı verilen yeniçerilerin önünden savaşa gönderen ve türkler kırıldıktan sonra yeniçerileri arkalarından gönderen osmanlı'nın ta kendisidir. bu bilindik bir osmanlı savaş taktiğidir. yani malesef osmanlı bizi savaşlarda bir mal gibi kullanıyordu. osmanlı'da hiçbir zaman türklük bilinci olmamıştır, olamazdı da... osmanlı kendisini bir hanedan devleti olarak gördü. bir ırk devleti olarak değil. çünkü bunun olması durumda milliyetçilik osmanlı topraklarında daha çabuk yayılabilecek ve osmanlı bastıramayacağı isyanlar ile karşı karşıya kalacaktı. türkler'in önemli devlet mevkilerine gelememesi ve hatta halk olarak zenginleşememesinin nedeni de osmanlı devletidir. cumhuriyetin ilk yıllarına bakıldığı zaman bir tane kuyumcu türkü bile zor bulursunuz. çoğu yahudi veya ermenidir. benim ecdadım selçukludur, göktürktür, hundur ama osmanlı değildir.

tabi şu ayrı konu, osmanlı'ya sonuna kadar saygı duyuyorum ve birçok padişahın hikayelerini ve yaptıklarını da oldukça etkileyici buluyorum. bu yüzden bu zatlara da hiçbir zaman hakaret ettirmem ve onları savunurum. çünkü bir çoğu zamanın gerektirdiği gibi davranmış ve büyük bir devlet olmanın gerekliliklerini yerine getirmişlerdir. kendilerine nefret ve kin asla duymuyorum.
Türk olmayan bir osmanlıya ecdat demekten kötü değildir.