bugün

Ne yazık ki anadolu çomarının en büyük zırvalarından biridir. Kendilerini lazlardan, kürtlerden, çerkezlerden üstün görmeleri kabul edilebilir olsa da, ingilizden, italyandan, almandan üstün görmeleri de ne bileyim.. *

Kendilerini o üstünlüklerini göstermek üzere amed'e bekleriz. *
Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.

-Gazi Mustafa Kemal
faşistlerin sandığı şeydir.

kimse üstün değildir.
Eğer benim gibi bir süre orta doğu kuzey afrika tarafında kalırsa olabilir..

Ama haritanın sol kısmına yemez dostum dedirtendir..
Asyada yaşayan türklerin tüm asyayı domine ettiğini biliyoruz. Bunu nasıl yaptılar üstün değillerdi madem. Bugün tüm ordular hala mete'nin onlu sistemini kullanmıyor mu.

Amerika askeri olarak üstün bir güç. Teknolijisi ve nükleer silahları bunu sağlamış ve sağlıyor.

Türkler de atı evcillestirdi. Ata binmeyi pratik hale getiren binicilik araçlarını buldu. At üstünde kullanılan süvari kılıcını ve at üstünde ok atmayı öğretti dünyaya. Bugün bile uygulanan hilal taktiğini üretti.

Özetle bugünü konuşmuyorum ama osmanlı 600 yıl yaşadı ve 3 kıtayı uzun süre domine etti. Bunlar üstünlük.
türklük&avrupalılık = üstünlük.

ortadoğulular! az öteye.
aslen japon olsam da beyaz türk ırkçısıyım neticede.

(bkz: ötüken birliği partisi)

zafer beyaz türklerin olacak.
türküm gayet işe yaramaz ezik biriyim.
ırkları birbirinden üstün sanmak hastalıktır, geçmişiyle övünen insanlar cahil kalmaya mecburdur.
Öyle ama.
Salaklık olmalı, hele ki bu ülke de...
Aksine, Suriyeli olmak üstünlük.

Çocuğunuz üniversiteye sınavsız girer.

Askerlik veya bedelli askerlik derdiniz olmaz.

Devlet tarafından okuyan çocuğunuza verilen kredi geri ödeme derdiniz olmaz.

Sağlık harcamalarınız beleş sınırsız.

Devlet den maaş almanız için köpek gibi 25 sene çalışmanız gerekmez.

işyeri açtığınız zaman kapınıza maliyeci dayanmaz.

Kimliksiz sıçmaya gidemezsin adamlar pasaport olmadan ülkede yaşar.

Kiracı olarak bir ev tuttuğunuz zaman elektrik su doğalgaz abonelik derdiniz olmaz bunu emlakçı yapar.

Lazca Kürtçe Arnavut vb etnik kimlik ile size özel eğitim veren okullar öğretmenler ile devlet dairesinde işinizi yapacak size yardımcı olacak insanlar olmaz ama Suriyeliler için olur.

Vb.

Vb.

Vb.
Türk olmak ya da başka bir ırka mensup olmak üstünlük veya alçaklık değildir. Yalnız "millet" olarak övünç kaynağı olabilir; yaklaşık 1000 yıllık islam'ın sancaktarlığı yapmış bir milletin bu durumdan vazife çıkararak övünmesi, övünç duyması mümkün. Bunun yanı sıra; edebi, kültür ve diğer gelişmeler karşısındaki atılımlarda bunun cabası. Mesele "Kültür Milliyetçiliği"dir. Ete kemeğe dayanan ırkçı bir akım değil.

Erol Güngör, Seyyid Ahmet Arvasi, Nevzat Kösoğlu, Dr. Mustafa Çalık ve Osman Yüksel Serdengeçti isimleri mutlaka takip edilmelidir.
Sanmıyorum, Türk olmayı üstünlük sayıyorum.
görsel
görsel

Ne var bunda?
norveçli olursan, alman, ingiliz olursun anlarım da türklük üstünlük diyorsan dünyayı bilmiyorsun demektir. pasaportu gösterdiğin her yabancı amk teröristi diye bakıyor.

(bkz: türkler avrupanın suriyelisidir)
ortadoğu'da işe yarayan üstünlüktür.
güncel Önemli Başlıklar