bugün

Bence her türk milliyetci doğar, milletini vatanına düşkün olur.
Olma mi. Dolu.

Fenotip mi? Karadenizde sarisin, egede kumral, anadoluda karasin guzeli olursun.

Guc mu? Kuvvetlidir. Tum anlamda. Tanrinin unuttugu Norveç'te bile "Türk gibi güçlü" diye deyim vardır. Liseliler bilmez, cunku onlar liseli. Uzerine gitmeyin.

Çalışkanlik mi? Var. iyi, kotu. Var. Emme herkes torbaya birşeyler atmaya çalışıyor, torbanın dibi delik, kimse ilgilenmiyor.

Akıl mi? Burada kilitleniyorum. Daha hala yorukluk yapip kivanc duyan turk soylu insanlarimiz var.

Yörük=yuruyen. More kardes, yeryüzünün butun dillerinde düşünmek eyleminden once durmak fiili yer alır. Almanca'da da, Afrika yerli dillerinde de.

Dur, yürüme, dur. Oku, birşeyler al sat, gelistir. Yapıyoruz bunu, yetersizde değil. Emme burası danimarka degil. Sorun cok, çözmek icin cok akilli davranmaları, cok acımasızca yapmak gerek. Yapmışız zamanında, ekonomimiz %60+ ile buyumus.

(bkz: cumhuriyet dönemi)

Gene yapacağız, yeterki durun. Soluk alin, seks yapin, eglenin, yasamin tadını çıkarın ve daha fazla lüks icin daha fazla çalışın.

Lüks kötü bir olgu değildir, yoldaşlar. Lüks gereksinim dogurur, gereksinim ise buluşları, Buluşlar ise yeni lüksleri.

O ki, çalışın. Vida sıkın demiyorum, çalışın, üretin. Bizler alpertunna'nin, attila'nin, bilge kagan'in Uşaklariyiz.
var. mesela baklava bizim, ayran bizim.. bunlar çok önemli. italyada baklavamız var bizim heheytt dediğim zaman bedava pizza veriyorlardı. saygıda kusur etmiyor çocuklar. baklava önemli.
Esas olan eşit yurttaşlıktır hepimiz için olması gerekende.
Avrupada ceza kesmeye gelen turistlere türk parliamenti uzatın... tek üstünlüğümüz :((
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olduğunda

bütün türkler bir ordu, katılmayan kaçaktır çığlıkları atıldığında, zamanın bütün türklerin bir ordu olduğunu ve bundan sonra öyle bir durumda tekrar olacağını bilmek, ve o orduda da seve seve var olacak olmanın, olmak istemenin gururu bence bir ayrıcalıktır.

çok da sebep sayabilirim aslında.
atatürkten, ziya gökalpten, atsızdan, hatta ve hatta nazım hikmetten bile alıntılar yaparak anlatırım bunu uzun uzun.

ama başlığı gördüğünde, türk olmanın ayrıcalığı diye okuduğunda bile o ilk an gelen sebepsiz gururu hissetmeyen birilerine ne anlatılabilir ki?

ya hepsin ya hiçsin meselesine katılmıyorum, kimse türk değil diye ikinci sınıf değildir.
ya da biz birinci sınıf değiliz.
ama yine de türk olmak insana anlamsız bir sevinç gurur ayrıcalık hissi veriyor.
çünkü aşırıya kaçılmayan türkçülüğün bir fikir akımından ziyade türk olmanın getirdiği bir his olduğunu düşünüyorum.

bu yüzden ideolojilerden habersiz bir türk köylüsünün bile içinde bir yerlerde türk olmanın haklı gururunu, sevincini ayrıcalığını hissettiğini düşünüyorum

he şey diyebilir ama çok şükür türküm türküm de keşke merzifonlu olmayaydım heri :d
güncel Önemli Başlıklar