bugün

maalesef ama maalesef seçemediği ırkıyla övünen paçozların hala, 2015'te bile "türklük" diyerek saçmaladığı sorudur!

yahu peygamber demiş, allah kitabında yazmış!!! hem de o kadar açık ki;

"üstünlük takvadadır!!!"

bitti bu kadar!

sen daha neyi sorguluyorsun bre hadsiz! ahhh gücü verecekler ki bunların kellelerinden zamanında nasıl yaptıysak gene kafatası dağları yapacağız! siz dua edin laiklik denen çürümüşlük içinde yaşıyoruz.

ama sıra gelecek hepinize sıra gelecek! yargılanmayacaksınız, yargılanmak onu hak eden içindir sizler asılacaksınız!!!

o kadar!!!

solculara, ateistlere girmiyorum bile onlar asılmayacak bile, kurtlara yem edilecekler.
ikiside olmak daha üstündür efenim.
Tabiki müslüman ve ak partili olmak.
Müslüman olmak. En önemlisi insan olmak.
Irkla dini karşılaştıran pacozlarin yapabileceği kiyastir ancak.
insan olmak ikisinden de üstündür.
ikisi de doğduğun coğrafyanın sana hediyesi. Sen bisey koydun mu üstüne yoksa yüzyıllar öncesiyle ovunmeye devam mi?
ikisi de üstün olmak değildir. en büyük üstünlük adam olabilmektir... (bkz: çekilebilirsin)
Milliyetine sahip çıkamazsan dinine de sahip çıkartmazlar.
Müslüman olmanın yanında türklük denen şeyin esamesi okunmaz.
"müslümanlık ruhtur, türklük bedendir. ruhsuz bedenin bir anlamı olmaz." demiş muhsin beğ. ha aynen öyle.

fakat bu dünyada aynı zamanda bedeninde ruh kadar olmasada bir anlamı var. bu yüzden türklüğümüzüde dillendirmekten asla geri kalmayız.
Tesadüfen türk oldun. Ve tesadüfen müslüman oldun.
Müslüman ve türk olmayan bir ailede doğsaydın saniyor musun ki müslüman olacaktin.
Üsteki yazarinda dediği gibi "insan" olmak önemli olan.
Müslüman olmak herseyin ustundedir. Lakin iman olmasa hayvandan aşağı düşer insan.
(bkz: üstünlük takva iledir)
hoca ahmet yesevi'den örnekleyeyim size.adam hoca hoca.
bir gün yanına giden bir kişi sorar yesevi'ye
-hocam türk müsün müslüman mı
adam ikisideyim cevabı beklerken
yesevi konuşur.
-türküm
adamın şaşkın tavrını gören yesevi ekler.
-türklük kaderdir müslümanlık seçim.
türk olarak doğmadıkları için bitmeyen bir eziklik döngüsü içinde kıvranan etnik sıkıntılıların tanrıyı arkasına alarak adam sıfatı kazanma çabası.
2+2 nin 4 ettigine ne kadar eminsek bu sorunun cevabininda müslümanlık oldu na o kadar eminiz.
üstünlük diye bir şey yoktur denemez. üstünlük elbette vardır ama yaptıklarınız seçimleriniz vicdanınız ve nasıl bir insan oldugunuz sizi üstün kılar.
ünsal demirbaş ın "türk olmak üstün olmak için güzel bir başlangıçtır sözü." düşüncemi aynen ifade etmekte.
türk olmak üstün olmak için kafidir der mustafa kemal atatürk.
Neden illa bir üstünlük olsun ki diye düşündüren sorudur. Aynı hayatı yaşıyor herkes. Herkesin üzüldüğü şeyler, mutlu olduğu şeyler var herkesin sevdiği ve sevmediği şeyler var, herkes er ya da geç bu dünyayı terk etmek zorunda. Şimdi soruyorum ben senden üstün olsam ne olur olmasam ne olur.
tabi ki müslüman olmak çünkü ahirette türk müydün diye sorulmayacak!
öncelikle türk müsün müslüman mısın diye sorulsa daha iyi anlaşılabilecek sorudur. üstünlük kelimesini uygun olduğunu düşünmüyorum. tabi ki Türk'üm.
ateist olmak.
ikisi birden olmak varken neden ayıralım.ne mutlu hem müslüman hemde türk olanlara.