bugün

Sadece hainler yapabilir bunu yoksa bu kadar yüce kültüre sevineceginize niye taş atarsınız.
iğrenmek ne kelime, hepimizden ayrı ayrı midem bulanıyor be.
cümle alem kafamıza sıkmalıyız, bokun içinde yüzüyoruz zira.
ulan sadece türkler değil tüm insanlık be.
türk müslüman kültürü aleviliktir. diğer türlü yobazlık içerenler zaten türk kültürü içermez arapçılık içerir.
son referandum sonuçlarından sonra anadolu insanın aslında ne halde olduğunu gözlerimiz gördükten sonra bu kültüre aslında ne kadar aitim, daha fazla bu insanlarla ortak bir gelecek planım olabilir mi diye sorgulama yaptıktan sonra sorunun özüne inmeye karar verdim.

bu kültüre ait olmadığımı ilk lise yıllarımda farkettim. okuldaki öğretmenlere ne zaman kafama takılan bir soru sorsam yada bütün dünyaya göre ters bir yönümüzün neden böyle olduğunu sorsam, aldığım yanıtlar genellikle şöyle olurdu :
biz müslümanız, türk islam kültüründe bu böyledir, anadolu kültüründe bu yoktur v.s salak saçma cevaplar olurdu.
bu cevapların ardından bazen sokayım böyle kültüre deyip geçerdim bazen atalarımız böyle yaptıysa vardır bildikleri deyip geçerdim.

liseyi yüzde 70 oranla referandumda evet çıkmış salak saçma bir yerde okudum. o salak saçma yere yerleşmeden önce sadece doğduğum yeri biliyordum ve bu milleti adeta melaike zannediyordum. şimdi 6 farklı şehirde yaşayıp onlarca insan tanımış biri olarak bu milletin ne kadar yozlaşmış çakal, riyakar, ikiyüzlü, demogog, cahil olduğuna inanıyorum.

önümüzdeki 2 sene içinde belki başka bir şehirde yeni tuhaf insanlarla tanışacağım fakat onlarında artık az çok nasıl tipler olabileceğini kestiriyorum. bazı adamların soyadından, tipinden, tavırlarından memleketini kestirebilecek kadar bu ülkeyi çözdüğümü düşünüyorum. hatta öyleki bazen bir yerin vidyosunu, fotosunu görünce güneşinden havasından nere olduğunu tahmin ediyorum.

sadece yanlış zamanda, yanlış yerde ve yanlış insanlarla birlikte yaşamak şanssızlığım.

örnek vermek gerekirse ; çölde doğup büyümüş bir kutup ayısı yada kutuplarda doğup büyümüş bir deve kadar ait hissediyorum kendimi bu kültüre ve bu topraklara...
güncel Önemli Başlıklar