bugün

Gunaydin bunu anlamak için 200-300 yıl gerekliydi bu millet için. Desene 1000sene sonra ilk plânımızda olur.
Kendi milletini yücelteceksin, yüceltmek zorundasın. Kötü yanlarının üstünü örtecek her şeyiyle öveceksin. Aksi tavırlar düşmanına kozdan başka birşey değildir.
türkiye'de sözde din yükselişte olduğu için zeka gerilemekte, karanlık dönem avrupa'sı gibi.
tubitak'ın reddettiği projelerin tümü ab ve abd tarafından kabul gördü, öğrencilere en iyi üniversitelerde burs verildi.
türkiye'de temel ihtiyaçlar çok pahalı ve tüm okullar yavaştan imam hatibe çeviriliyor.
ne bekliyorsunuz ki?
en basit bir örnek, çiftçiden 10 liraya çıkan fındığa 50 liradan ulaşabiliyorsunuz.
her şey hem çok pahalı, hem çok kalitesiz ve bu durum düzeltilmeye kimse tarafından çalışılmıyor. herkes bu yoz düzenden bir şekilde nem alıyor ya da beyni yıkandığı için buna da şükür diyor, sıra kendisine gelince kader oluyor.
ülkede ahlaksızlık nasıl bir seviyeye ulaşmışsa içeriden adam çıkmıyor, asıl sorun bu.
üstüne üstlük nerede iç savaş çıkmış ise o ülkenin serserilerini içerideki mallar yetmiyormuş gibi üstüne ekledik.
ne ekersen onu biçiyorsun.
para gelsin mentalitesi ile siyasal islamcı siyonist hükümeti 16 senedir iktidarda tuttu bu halk/yığın.
şimdi de ektiğinizi biçiyorsunuz.
ama yine de üzülmeyin çünkü sıra herkese gelecek, sonunda ülkenin bu hale gelmesine vesile olan herkes payını alacak.
yunanistan ve abd ortak olarak türkiye'nin hava ve karasularını ihlal ederek işgal tatbikatı yaptı, sanal olarak hedefler başarı ile vuruldu. yarın o silahları gerçekten ateşlemeyeceklerini kim garanti ediyor? rusya mı?
rusya genel kurmay başkanı geçen gün sarayı ziyaret etti ve bu durum havuz medyasında yayınlanmadı.
adam, suriye'den tamamen siktir olun gidin dedi. el bab ve çevresinden türkiye'nin çekilmesi yakın.
bu da 25 eylül'de kurulacak olan kürdistan'ın, suriye kürdistan'ı ile birleşmesi an meselesi demektir.
peki pkk nerede? işte tam ikisinin ortasında bizim sınıra yayılmış vaziyetteler. bunu ölüme terk ettiğiniz bayırbucak, telafer, kerkük, ıdlib türkmenleri söylediğinde adamlara iftira ettiniz, bunlar irancı dediniz.
halbuki türkiye'nin oyunu bozmak için zaten hem esad hem de iran ile mutabakat sağlaması gerekiyor.
bu kafa ile yeni kurulacak kürdistan bile kısa vadede türkiye'yi geçer, benden söylemesi.
bir müjde daha vereyim, kanal istanbul projesi başladı, 50 milyar dolar ile dünyanın gelmiş geçmiş en büyük projelerinden birisi olacaktır. türkiye'nin kasasında para olmadığına göre yine her zaman olduğu gibi emperyalistler yapıyor, faydası ise sadece rant. şu anki türkiye ekonomisinin içerisinde bulunduğu durumu düşünürsek bu resmen intihar, bilinçli yapılıyor.
rte diyor ki akp'nin kaderi ile türkiye'nin kaderi bütünleşti, artık gerisini siz düşünün.
abi bana ''bak güzel kardeşim'' ile başlayan cümle kurma korkuyorum amk. böyle konuşanlar ya döver ya da vurarken arkadaşları ayırır. fobim var lütfen. vurarsın gibi geliyor bana reelde görsen.
Hiç fransız,italyan,ingiliz,moğol,japon ile tanışmamış kişi beyanı bunlar kendini bir övsün yanında vay amk biz adam miyiz dersin.
öncelikle türküm.

http://www.dw.com/tr/t%C3...esinde-sonuncu/a-39264654
http://www.bbc.com/turkce.../150513_oecd_egitim_rapor
https://www.birgun.net/ha...ke-listelendi-115193.html
https://www.haberler.com/...ada-ise-2-8505998-haberi/
bunlar aperitif veya ara sıcak. raxtgele iki dakkada buldum. bi kaç tedx konuşması ya da yabancı yayın da bulabilirdim ülkemiz hakkında.

yukarıdaki linkler arasıcak demiştim. ana yemek için herhangi bi ilin çarşısında eşinizle sevgilinlze rahatça yürüme testi , birine para veya eşya emanet etme testi , çocuğu güvenle okul otobüsüne verip okula yollama gibi bölüm sonu canavarlarını geçmeniz gerekiyor.

haberleri izliyorum korkunç şeyler oluyor , ensest almış yürümüş , hırsızlık gasp yankesicilik ara ara değişimli trendlere giriyor , ülkecek yobazız , okumuyoruz , kitaba para verene gülüyorlar , 10 yaşında bebeye araba verip düğünde silah sıktıran hayvanlarıın ülkesi burası. kreşe giden çocuğu arabada unutacak kadar işini sallapati yapanlardan tutun da , okul kazanamayınca kendini öldüren ortaokullu çocuklara kadar her kesim var. mozaik pasta gibi.
insanlarımızın düşüncesi asla değişmiyor. fanatizm , particilik , adamcılık kralcılık gibi hayata tek yönden bakmayı gerektiren akımlar moda. kemalisti adabı vardır rakının diyor , dindarı çocuğu 6 yaında kapatcaksın diyor. ortası yok amk.

avrupayı kıskanıyor sanıyoruz , adamlara tuvaleti biz öretmişiz moruq aşamasındayız hala.

ülkenin en bilimsel kurulu rekatsayar seccade , okunmuş fasulye felan yapıyor.

avrupada zeka ortalaması sırbistan ile birlikte ülkemiz sonlarda. ata biniyormuşuz vaktinde ama sanırım at devri de kapandı onun yerine şahin ile drift yapıyoruz.

mal gibi ülkeyiz bence. içimden geldi de yazdım. hepimiz az çok insanlarla muhattapız ya da çalışıyoruz. ben insan gördükçe yoruluyorum amk.

valla mal gibi toplumuz 100 yıl önceki başarılarla övünmek nafile.