bugün

bir soda markası. kuruluş:1926
not: şişesini okudumda, galiba bildiğimiz kızılay'ın yan kuruluşu.
kızılay'ın resmi adı *.
gürcistan gori de yardıma muhtaç halka hızır gibi yetişen ve bir türk olarak gurur duymamıza neden olan kurum.
trilyonlarca bütçesi ile marmara depreminde göt olan, yolsuzlukları uğur dündar tarafından ortaya çıkarılan, yurtdışında meydana gelen olaylara biriki çadır gönderip üzerinde ay bulunan tırlarıyla gösteriş yapmaktan öte gidemeyen kurum.
biz de gurur duyuyoruz .mına koyayım. asjdkljsd...
tekin kucukali'nin genel başkanlığa gelmesinden beri globalleşmeye çalışıp, türkiye cumhuriyeti'nin komşularının zor zamanlarında yardımına koşmaya çalışan kurum. maalesef aynı yardımı komşularımızdan görememekteyiz.
bir su markası.

''türk kızılayı doğal kaynak suyu.''

türk kızılayı ile anlaşmadan önce başka bir marka idi adı. *
bugün bir mensubunun bana yolda yürürken yaş kaç diye sorduğu kurum. kan emcek benden aklı sıra. *
bugün kuruluş yıldönümü olan köklü kurum.11 haziran 1868

spratt arkadaşımıza bu hatırlatmasından ötürü teşekkürler.
anadolu'da hititlerden beri emsali görülmemiş bir fiyaskonun yaşandığı kurum. 10 yıldan fazla bir süredir bu ülkenin deprem hattında olduğu ve her an büyük veya küçük depremlere maruz kalınabileceği , uzmanlar tarafından bilinen bir gerçek olduğu halde ısrarla gerekli olabilecek malzemeleri stoklamamış kurumdur. van depreminde düştükleri durum , yaklaşık 20 milyon nüfusa sahip istanbulda yaşanması muhtemel bir depreme ne derecede hazır olduğumuzun kanıtıdır. van'a bile çadır yetiştirememiş , bunun savunmasınıda ''dünyada bukadar çok çadır stoku olan ülke yok'' şeklinde yapamış aciz bir kurum. yani yeterli çadır stokunun olmamasını , diğer ülkelerde de olmamasına bağlamışlar. tebrik ediyorum.
son afrika kampanyaları yüzünden güvenirliliğini yitirmiş kurum.

yapacağım yardımı başka kurumlara yapıyorum. akp yalakalığına harcayın diye bağış yapmıyorum ben.
'türk kızı' ile başlamasından dolayı sözlükteki kalabalık içinde yanlış okunmalara yol açabilir. ayrıca yardım etmek iyi hoş ama yaptıkları yardımları benim cebimden değil de tayyip erdoğan'ın cebinden aldıklarını söylemeleri hiç hoş değil.
Artık resmi olarak Türk kelimesi isminden kaldırılmıştır.

işte AKPlilerin ilerleme, çağdaşlaşma diye yutturmaya kalkıştıkları oyunlar bunlar. Güya yeni bir imaj kazandırmak istemişler. Türk Kızılayı olunca Türk kelimesinden utanç mı duyuyordunuz?

Bir de sözlükte "götünü başını açarak çağdaşlaştık sanan kemalistleeeeeer" diye meleyen merinos koyunları var ki onların kafalarına kafalarına soda şişeleriyle vurmak lazım.
türk kelimesinin birilerine battığı kurum. bu halkın kızılay'ı o. yazıklar olsun. evet.
artık asla tercih etmeyeceğim marka. götlerine soksunlar tüm şişeleri.
ismine türk kelimesini tekrar ekleyen kurum.
Tuzun koktuğu yer olma özelliği taşır.

https://www.kizilay.org.t...r/KurumsalHaberDetay/3747
Arapları doyuran arap kızılayı. Yardıma muhtaç türklere yardım ettiğini görmedim daha. Varsa yoksa araplara yardım yapıyor.
kızılay Yeşilay lay lay lom bende yardıma mecbur muhtaç adamım.
dış yaptırımlar nedeniyle ilaç ve gıda sıkıntısı çeken Venezuela'ya 100 bin dolarlık ilaç sevkiyatı yapacağını açıklamış kurum.
insanlığa faydalı olduğumu hissetmemi sağlayan kurum.

Kanı ister satsın isterse bedava versin, yeter ki o kan bana lazım olduğunda stoklarda bulunsun.

14. Bağışımı yapmama 1 ay kaldı, sağlıklı olduğum sürece kan bağışı ile destek olacağım kurumdur.

Sloganı kan ver can ver.

Bir insanı kurtarmak tüm insanlığı kurtarmak gibidir.
Kızılhaçın Türkiyeye kızılay diye kakalanmış kurumdur. O Kan toplanan otobüslerin leşliğinden bahsetmeye bile gerek yok. Sözde gönüllü gerçekte insanlardan aldıkları beleş kanlara para kazanan haysiyetsiz kurum.
yardım ayağına iyi para götürüyorlar. 10bin geliyorsa 10 yardım yapıp malı götürme tekniği.
3. Bağışıma 1 Ay Kalmıştır Bilekliklerini Biriktiririm Kan Ver Can Ver Sloganıyla Bağış Yapıyorum
Bir yardım kurumu.

Bir ara Suriye'deki savaşçılara kan verdikleri iddiaları dolanıyordu sosyal medyada. Doğru mu bilmem ama akapeliler her şeyi yapabilecekleri için o günden sonra soğudum.
kurum değil dernektir. isim babası atatürk'tür, türk kızılayı'ndan önceki ismi ise hilal-i ahmer'dir.

1868 yılında balkan savaşlarında yaralı askerlere yardım etmek için kurulmuştur.

amblemindeki hilal ters yöne bakar.

hilalin ters yöne bakmasının sebebi sağlık kurumlarıyla karıştırılmaması için olduğu söylensede bir rivayete göre kızılay 93 harbi sırasında kurulduğu için hilalin ters yöne baktığı söylenir (savaşlarda türk bayrağı barış zamanına göre ki durumunun tersi yönünde asılır ve kızılay da bu geleneğe uyar).