bugün

sol frameden yıllardır hiç düşmeyen bu ikilinin mücadelesi.
"istatistikler mini etek gibidir, çok şey gösterirler ama asıl görülmesi gerekeni göstermezler" bu sözü ön kabul alarak sayısal bir takım karşılaştırmalar yapalım, konu elbette türk erkeği ve türk kızı.

karşılaştırma elbette sözlük verilerine göre olacak ve benim öznel yorumlarım da katılacak*.

önce başlık bazında inceleyelim;

türk erkeği;
başlık açılma tarihi; (05.08.2006 10:45:23) (#500103)
başlıktaki entry sayısı; *189
entry yazılma ortalaması; 1198 günde*189 entry -> 0,15 entry/gün ya da 6,33 gün/entry yani ortalama 6 günde bir entry girilmiş.
en çok oylanan 3 entry; (bkz: #664289) (bkz: #1723501) (bkz: #5929499)
(ara: türk erke*) sonuçları; 125 başlık
en çok mesaj yazılmış türk erkeği başlığı; (bkz: türk kızlarını güzel bulmuyorum diyen türk erkeği)(130)
yapılmış karşılaştırmalar; (bkz: italyan erkeği vs türk erkeği)(14)

türk kızı;
başlık açılma tarihi; (06.04.2006 12:08) (#153307)
başlıktaki entry sayısı; *1790
burada demolay'a bir parantez açmak lazım, zira başlıkta 26 sayfa sadece onun entrysi var (636 adet)
entry yazılma ortalaması; 1319 günde*1790 entry -> 1,35 entry/gün ya da 0,73 gün/entry yani ortalama 3 günde 4 entry girilmiş.
en çok oylanan 3 entry; (bkz: #891257) (bkz: #366924) (bkz: #366957)
(ara: türk kız*) sonuçları; 184 başlık
en çok mesaj yazılmış türk kızı başlığı; (bkz: türk kızlarının güzel sevişememesi)(146)
yapılmış karşılaştırmalar; (bkz: rus kızı vs türk kızı)(23)

öncelikle ben pek uç noktalarda mesaj yazmadığımdan benim hakkımda çoğu kişinin fikri yoktur*, o nedenle mini etek kabulü gibi beni de objektif bakan biri kabul edebilirsiniz. sözlüğü tamamen hatmetmediğimden dolayı elbette yüzde yüz isabetli olmayabilir entrym ama siz de hatmetmediğiniz için beni hor görmeyiniz.

Gelelim incelemeye, öncelikle ya tamamını okuyun ya da sonuç kısmına geçin, yarıda kesmeniz faciaya yol açabilir, buyrunuz, sözlük semalarında görülen genel yapı türk erkeği olarak adlandırılan kitlenin aslında elmanın diğer yarısı olan türk kızlarını bir beğenmeme, bir kıyas etme, hor görme aşağılama eğiliminde olduğu. %98'imiz türkiye'de yaşadığımıza ve hepimizin şansı (yabancı milletten birini bulabilecekler ve farklı cinsel kimlik sahipleri göz ardı edilerek) aynı milletten diğer cins olduğuna göre, bu türk erkekleri mal mı ki sürekli türk kızlarına bir çemkirme, bir tepeden bakma halindedirler?

Olayın kopuş noktası ve en iyi özeti şurada sanıyorum, türk kızı başlığına günde 1,35 entry (toplamda 1790) girilirken türk erkeği başlığına günde 0,15 entry (toplamda 189) entry girilmesi. türk erkeği tek şansı olan türk kızlarını hor görmekle, hatta abazanlıkla itham edilirken tek suçlu kendisi midir? aynen onlar gibi tek şansı türk erkeği olan türk kızlarının bir takım organlarının fezada olmasıyla beraber, kaale almayıp, yüz çevirip, üstüne daha adını öğrenmeden "abazan" yaftasını yapıştırdığı bu kitle gerçekten bu derece hastalıklı bir yapıya sahip olabilir mi?

(ara: türk erke*) sonucu 125 başlık çıkıyor, sözlükte sadece bluevelve ile ilgili*147 başlık var (ara: bluevelve*). başlığa yazılmış*189 entrynin özeti şu; abazan, ter kokan, kıro, kaba, kıllı, aldatan, düşünceden yoksun = hayvan topluluğu (#5995560)(#6045207) burada yazıyı okumayı kesip, "senin niyetin belli kızlara saydır kendini haklı çıkar, al sana eksi oy, hadi byess" demeyin. ilk taşı kim attı olayına indiregenebileceğini sanmıyorum bunun, daha çok ezeli rekabetle birebir örtüşüyor. ne seninle ne sensiz gibi bir nevi, fakat taraflar birbirine %1 sevgi %99 nefret beslemekte nedense, gerçekte hiç gereği yokken...

Dağılmadan kızların yazdığı entry azlığı ve yazdıklarının da çerçevesi bu tepki entrylerinin ateşini daha da harlandırmaktan bir işe yaramıyor, hiç biriniz mi bir tanecik olsun türkiye cumhuriyeti vatandaşı bir erkekle iyi bir anı yaşamadınız, hepsi mi kötü hepsi mi abazan hepsi mi öküz... 5 tane iyinin yanında 10 kötü entry olsa anlaşılır ama oran 1/20 belki daha düşük, sözlük taraflarını kitlesel olarak ele alırsak yaşanan reeldeki genel profilden pek farklı değil, hep onu konuşan, zaman zaman yeren, sevgisini de ifade eden, bazen aşırıya kaçan, bazen kıyaslama hatasına düşen erkek ve karşılığında ilgi odağı olan, bunun güveniyle hakir gören, yok sayan, onun hakkında konuşmayan fikir belirtmeyen, kötü düşünce/hakaretten başka sözü olmayan, gördüğü ilginin devamlılığından şüphesi olmadığından egosu fezaya erişmiş bir kız kitlesi...

kötüyü yerin dibine sokmak geneli iyileştirmenin çaresi değil. varsa iyileri öne çıkarıp değer vermeli ki ortada kalan kitle iyiye meyletsin. tamamen olmasa da biraz efendi yerine piç tercihine bağlı aslında bu durum, sen gidip elin piçine apaçisine zaman/şans tanı, o da hakkıyla -çünkü kapasitesinde bundan fazlası yok- senin ağzına sıçsın, sen de bunun kiniyle gel hepimize birden burada genelleme yap, saydır, yerin dibine sok. yok öyle yağma.

----

çok uzun oldu burada bağlayayım, baya da dağıldı entry, söylemek istediğim şu aslında, sözlükte çizilen türk erkeği profilinin -bakın yegane sebebi demiyorum- en büyük sebebi bundan şikayetçi olan türk kızlarıdır. zaten ortada olan azman/abazan/kıro kitleyi öylesine abartıp canavarlaştırmışlardır ki bu tahayyülden artık kendileri korkmaktadırlar. en nefret ettiğim şey meriçliktir, burada "bakın ben farklıyım ehe mehe" gibi bitirmeye çalışmıyorum, söylemek istediğim şey gayet basit, siz kızlar iyiyi öne çıkarın ki azman kitle algısı değişsin, sözlüğe dinginlik hakim olsun*, "önce siz adam olun biz iyi yazarız zaten" demeniz canavarlaştırma metodunuzla birebir aynı ve işe yaramadığı gayet açık.

türk erkeklerinden türk kızlarına tavsiyeler başlığında 45 entry varken;
türk kızlarından türk erkeklerine tavsiyeler başlığında sadece 17 entry var, madem bu kadar odunuz, o muhteşem hayat algınızla bizlere yol gösterin, şikayetlerinizi daha iyimser bir açıyla dile getirin, türk kızları hint kızlarına benzer öküzlere tapar algısını değiştirmek için çaba gösterin...

unutmayın, sözlükte bunu düşünen insanlar da var;
dünyanın en çekici kızlarının türk kızları olması (50)
türk kızları nın çok güzel olması (27)
türk kızlarına bok atmaya hakkımızın olmaması (9)
sizleri seviyorum türk kızları (2)
muhteşem ikili.
aynı ırkın farklı mücadelesidir. Geneli anlaşamaz, ama uyumu yakalayan nadide çiftlerde vardır. (bkz: Allah tamamını erdirsin)
tencere kapak.

sevgili; kendini dünyanın merkezi zanneden ve sürekli tempra modunda ben dönyanın en gözel garısıyam nidalarıyla dolaşan kızlarımız,
ve sevgili; ondan hiç aşağı kalır yanı olmayan, hayatı yattığı veya yatmayı hayal ettiği kadınların listesini tutmakla geçen erkeklerimiz,

la olum/kızım, yapmayın ya, hiç götünüzü yırtmanıza lüzum yok, hepimiz aynı soyun soyaklarıyız, katran kaynamakla olur mu şeker, cinsini siktiğim cinsine çeker.. demişler, boşuna artizlik yapmayın, birimiz tencereyse, öteki de kapağı işte, bu kadar basit.
bok atma savaşının tarafları.
çocuklarının zenci olması olasılık dahilindedir.
bu karşılaştırmanın tek ölçüsü yurt dışında yaşayan karşı cinslerin tercihidir. dünya kadınları arasında, türk erkeğinin biraz da olsa gideri vardır. türk kızı maalesef pek tercih edilmez. kaynak ben.
biri eşek siker diğeri eşeğe verir sonra da birbirlerine b.k atarlar. kaynak ben.
Bir türk erkeğine hoşlandığı kadın tipini sorduğunuzda, adını daha önce belki de hiç duymadığınız yabancı bi modelin vs adını söyler. "yuh, nerde görmüş de hayran olmuş?" der, şaşar kalırsınız...

Bir türk kızına hoşlandığı erkek tipini sorduğunuzda ise, ya kıvanç tatlıtuğ der ya kenan imirzalıoğlu ya da engin altan düzyatan. yani kısacası herkesin tanıdığı, yerli bi ismi söyler çoğunlukla...

Özetle Eldeki verileri yorumlayacak olursak: türk kızı elindekilerle yetinmesini bilir, türk erkeği ise hep olmayanın/olmayacak olanın peşindedir. Nokta!!
türk kızlarının kol ve enselerinde kıl vardır. erkek ise(orta yaş düzeyi sayılmazsa) enselerinde tüylenme yoktur .

haklısınız; türk kızları pas vermiyor bana, bende kompleksli olduğumdan basıyorum yaftayı!
Taraf tarafa çarpılmalıdır efendim.
aile yapıları itibariyle
türk kızı bastırılmıştır yasakları vardır sınırları aşamaz yanlış yaparsa ezilir kızılır
türk erkeği özgürdür yanlış yaparsa pohpohlanır desteklenir erkektir ne yapsa yeridir erkek adama bir şey olmaz.
türk kızı haddini bilmez; türk erkeği haddin tanımını bile bilmez. birbirlerine bok atar dururlar ama yine de birbirlerine vermekten vazgeçmezler. yuvarlanır giderler.
tencere kapaktır.
türk kızı, türk erkeğinden, türk erkeği, türk kızından hasıl olduğuna göre böyle bir karşılaştırmanın anlamı yoktur.
(bkz: biz bize benzeriz)
birbirine durmadan bok atan aynı vatanın evlatlarıdırlar. nedense sürekli bir beğenmemezlik vardır aralarında. türk erkeği türk kızını rusla, diğeri de öbürünü italyanla karşılaştırır. en kötüsü de dönüp dolaşıp birbirlerini bulurlar, rus da italyan da hayallerde kalır ancak.
kör satıcının kör alıcısı durumudur.
açıklama:herkes dengiyle iş yapar.
anlamak zordur efendim.

http://galeri.uludagsozlu...%BCrk-erke%C4%9Fi-212209/
ayrılmaz ikilidir, aksini iddaa eden liselidir.
türk erkeğinin başlığına girilen entry oranı kızlara girilen entrynin 10'da biridir.
(bkz: türk kızı)
(bkz: türk erkeği)
türk kızı türk erkeğine aşık olur, türk erkeği türk kızından başka her kıza aşık olur.
türk erkeği: -ohşş bu kızın gideri var, kayarım ben buna.
türk kızı: -ayy bu çocuğun geliri var, veririm ben buna.

(bkz: gelir)
sözlükte kan dökülmesinin sebebi.
tek ortak noktaları vardır türk olmaları.