bugün

* "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya."
bu söz, türk kızlarımızı zerrelerine kadar cuggurt diye ifade eden özlü, közlü bir sözdür.

yapmacık gülümsemeleri ve önlerine idareten koydukları bira bardaklarıyla, omuzlarına konmuş yabancı erkeklerin kollarıdan rahatsızlık duymamakla "ben rahatım, güzelim,çağdaşım." imajı veren, zorla kapattıkları sivilcelerinin kar üstüne düşen yağmur damlası gibi sırıttıklarından bîhaber, omuzlarını düşürüp, bacak bacak üstüne atıp, karpuz kabuğu görmüş eşşek gibi sırıtan bazı türk kızları, bu hallerini kare kare ve onlarca kez fotoğraflamak, hadi bunu geçtim, bunları sosyal paylaşım ağlarında büyük bir mutlulukla paylaşmak konusunda anlamsız ve gereksiz bir merrrak içine girmekte ve bundan zerre kadar utanç duymamaktadırlar.

bu hareketleri onları gözümüzde vitrine konulmuş bayat birer püskevit haline getirmektedir. yazık.
her kız için doğru değildir. zira bazıları makine görünce kaçar. kendimden biliyorum.
yeni nesil ergen tayfası için geçerlidir diğerleri sadece ortam bulmuştur da öyle çektirmiştir.