bugün

türk erkekleri nekadar kültürlü? ya annrleriniz nekadar kültürlü? annesi yurtdısında master yapmış doktora yapmıs kaç türk erkeği var sözlükte? Hepinizin annesi şalvarlı türbanlı uzun etekli çarıklı kışın yün yelek altına terlik giyip sokaga cıkıyor. Biri de cıksın desin ki benim annem master yaptı amerikada falan.
istisnaları dışarıda tutarsak birçoğu sosyal medya sayesinde kendi için yaşamaz gösterişe dönük sahte hayatlar yaşar instagramı hatmeder ama google'a soru sorarak arama yapmaya çalışır, hayatında erkekler birinci önceliktir zamanının çoğu berkecan şöyle yapmış böyle yapmış sertuç benden hoşlanıyor galiba vs vs muhabbetlerle geçer, fotoğraf çekmek için eline kitap alırlar, yarın ne giysem düşüncesi gün sonunda en büyük dertlerindendir.
Neden sürekli Türk kızına sövüyoruz anlamış değilim. Yabancı kız arkadaşım da oldu ama eğer bir insan kültürsüzse nereden olduğunun önemi yoktur.

Önce kendimize bakmamız gerekli.
tecavüzcülerden korunacağım diye kendine zaman ayıramadığından olmasın. ya da baba abi baskısından .
Çok fazla popüler olanla ilgilendiklerinden dolayı cevabı verilebilir bu soruya. Pekçok kızın envai çeşit sosyal medya platformlarında hesapları var, kadın psikolojisi için beğenilmek esastır bunu unutmadan yazının devamını okuyun, çocukluktan itibaren kadın baskılanıyor.

Oranı elleme, erkekli ortamlarda sesini çıkarma, sesli gülme, öyle oturma, onu giyme, dışarıda o saatte ne işin var?!

Tüm bu baskılamalar kızın evde "annesi" ile vakit geçirmesine neden oluyor. Annesi, teyzesi, komşu kadın evde oturduğu zaman kimin oğlu/ kızı ne yaptı, bilmem ne bey karısını aldatıyor, şunlar da evlenmiş diyip dizisini izlerken dizleri deforme olmuş, gri/pembe eşofman altıyla çay içiyor. Kültür namına bir şey yok, öğrenme isteği, araştırma isteği yok çünkü çevrede öyle bir ortam yok.

Babalarıyla vakit geçirdiklerinde, küçüklükten itibaren sürekli şımartılıyorlar, ya da babaları gazete okurken kız çocukları saçma sapan magazin ve dergi ekleriyle ilgileniyor ama erkek çocuğu babasıyla beraber, haberleri, spor haberlerini olimpiyatları okuyup, üzerine konuşuyorlar, dolayısı ile bilgiye bir tık daha yaklaşıyorlar.

internet çağı geliyor, bilgisayarda bi' sıkıntı çıktığında erkek çocuğu çözüm yoluna giderken kız çocuklarının büyük çoğunluğu durumdan sıkılıp başka şeylere yoğunlaşıyorlar. Eminim içinizde yapan erkekler vardır ben de bu gruba dahilim, mesela geçen gün hocalı katliamının yıl dönümüydü. Kaç kız hocalı'da tam olarak ne olduğu araştırdı, eminim erkeklerin büyük kısmı "lan ne zulümmüş, neler olmuş" demişlerdir araştırırken.

Geldik şimdi sosyal medyaya, keşke elimde kadın ve erkeğin günde kaç saat instagram'da vb. Vakit geçirdiklerini görebilsek. Şundan eminim, bir türk kızı, erkeğinden en az 1 saat daha fazla böyle platformlarda takılıyordur, zaman kayıpları da beyini tembelliğe alıştırıyor. Kız zaten araştırmıyır herhangi bir şeyi, böyle olunca da kültürsüzlük meydana geliyor.
türk kızlarına laf yok.. en güzel kızlar türk kızları başka güzel yok..
yanlış önerme, gayet erkeklerden daha kültürlü kızlarımız var.

en basitinden bir d & r mağazasına gidin bakın, hangi cinsiyetin daha baskın olduğunu görün.

boş keseden sallamayın, dikkat çekmek isteyen ergenler gibi.
kadınlara laf atınca bir bok olmuyor tosunum.
Türk kızları çünkü başını telefondan kaldırmıyor sosyal medya kurbanı olmuşlar artık kitap okumak yerine instagrama facebook'a girmeyi tercih ediyorlar ve yeni nesilde bu yönden gidiyor gerçekten acı bir durum.
Igneyi baskasina cuvaldizi kendine batir demis atalar.
Turk erkegi ne kadar kültürlu ola ki? Turk kizinin kültürsüzlüğünden dem vurmaktadir?
Sabahtan beri sozlukte acilan, turk kizini küçük düşürücü tonla başlik var.
Erkek halimle bunlari okumaktan ben usandim lan. Bi düşün şu kızların yakasından amk.
Genellemenize tükürüyorum müsadenizle.

Şu cinsiyetçi ve genelleyen tavırdan nefret ediyorum.
Cahilliğin cinsiyeti ırkı dini olmaz cehalet tek bir bedendir.

Bunun türk kızıyla türk erkeğiyle amerikada bir çöpçü ya da almanyada bir ceo olmakla her hangi bir alakası yok.

Kalite insanın ruhundadır yaşam şartları ya da hayat koşullarında değil.
dizilerdeki hayati gerçek sanip , okulu işi gücü birakip dolu cüzdan peşinde koşmalaridir.