bugün

genellikle laf esprileriyle güldürülmeye çalışılır. konusu genelde yabancı filmlerden alıntı olduğu için yapmacık olarak düşünülür. fakat hepside aynı değildir.
Gora'yla defter kapandi diye biliyorum ben ama?
bana bir soygun yaz .
yeni nesilin aklına genelde son dönem şafak sezerli, mehmet ali erbilli filmler gelmektedir. geriye döndüğümüzde ise komedi filmi düşünüldüğünde öne çıkan isimler kemal sunal, şener şen gibi isimlerdir. aydemir akbaş da bu dalda gösterilebilir ama ben aydemir akbaşınki kadar sikik filmleri başka yerde görmedim.
istisnasız her komedi filmi diye yayınlanan filmde o espri dedikleri şey bel altı esprilerdir bel altı mizahlardır. hayır bel altı espriden başka gülünecek bi sahne yok filmde. bel altı espriyede gülmeyen birisi olarak türklerin henüz yapamadığı tür filmler diyebilirim.
türk filmlerinin neredeyse hepsi komedi filmini andırdığı için genelleme yapılmayacak durum.

adamlar bir film için son model arabaları parçalarken bizimkiler 2 kameraman 5 oyuncu ve sayısız figüranla filmi neredeyse bedavaya getirmekte.
Bir Sinema personeli olarak çoğu filmimizi izlemiş bulunmaktayım. Kesinlikle komik değiller ve hepsinin sonunda bir düğün olduğunu tespit edebildim. Akp nin kendini aklamaya calistigi koz filmi daha komikti. Sinemaya gelmeyin arkadaslar hem vaktinize hem paraniza yazik. Hizli ofkeli gelince beraber takiliriz.
ister eskiler olsun ister yeniler hemen hemen hepsi bel altı espiriler. Cem Yılmaz talk shovlarında yapıyor ve izlenmeye değer bulmuyordum.. ancak şimdilerde bakıyorum ne kadarda küfürü bel altı espirileri seven bir toplummuşuz filmin fragmanında dönüp duran dört kelime bile izlenme rekoru kırıyor.... Seviyemizi belirliyorsa(ki bence etkili)eyvahlar olsun!
garanti her filmde olan birkaç numara vardır:

-beklenmedik bir anda tokat atma
-beklenmedik yahut beklendik bir anda küfür etmek
-izdivaç sahnesi
-kadın kılığına girmiş erkek tiplemesi
-yeterince kötü olmayan kabadayı tiplemesi
-devamlı bir koşturma, kaçış
-şehvetli, orta yaş üstü bi kadının eline düşen erkeğin dramı
mutlaka bir mafya unsurunu barındıran filmlerdir.
çoğu zaman para mekan israfıdır.
Beş para etmez. Evet.
Yanlışlıkla iyi sayılabilecek tuhaf diyebileceğim filmler ortaya çıkarıyor türkler.
Özensizlikleri abartılı olayları ruhsuz dramları başarısız oyunculukları. Farklı bi beklentiyle izlenebilirse internetteki aşırı anlamsız tuhaf videolardan birini izliyomuşsun gibi oluyo. Lafım tabi ki ortalık malı komedi filmlerine. Hani şu tüm afişleri birbirine benzeyen.
genellikle başarısız olan türk filmleridir, maalesef.
Ekranı ve vizyonu kirleten rezil kepaze filmlerdir.

(bkz: Türklerin film çekmesi yasaklansın)
Kahpe Bizans hariç gerisine katılıyorum.
gora en iyisiyken, eskilerden de baldız filmine çok gülmüştüm.
en iyileri recep ivedik serileri olan filmlerdir. evet.
En sevdiğim (bkz: kutsal damacanA)
afişlerde ekseriyetle cart sarıyla filmin adı yazmalıdır. netflix'e girin bakın, ışıl ışıl her yer her yer sanki pavyon amk.
Ilginc bir not,Türk korku filmleri türk komedi filmlerinden daha bir komedidir.
cem yılmaz, Şahan Gökbakar filmleri ön plana çıksa da, ikisine de artık gülmüyorum.

cem yılmaz eskiden gerçekten kaliteli işler çıkarıyordu ancak senelerdir yokları oynadığını düşünüyorum.

Şahan'a hiçbir zaman gülemedim zaten.

favorilerim cem gelinoğlu ve sermiyan Midyat filmleri.
Mafyanın bulaştığı saftirik insanların maceralarını anlatır.
güncel Önemli Başlıklar